moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Poseł Tadeusz Tomaszewski zabiega o wsparcie dla szpitala

Środa, 25 marca 2020
 • Poseł Tadeusz Tomaszewski zabiega o wsparcie dla szpitala

Interpelacja posła Tadeusza Tomaszewskiego w sprawie udostępnienia rezerw strategicznych środków ochrony indywidualnej przed czynnikami biologicznymi dla podmiotów leczniczych.

Szanowny Panie Ministrze,
Na wstępie przekazuję Panu, współpracownikom z ministerstwa oraz wszystkim pracownikom służby zdrowia wyrazy szacunku i podziękowania za olbrzymi wysiłek ponoszony w staraniach o zapewnienie bezpieczeństwa epidemiologicznego Polek i Polaków.
Niepokoi Mnie jednak fakt, braku reakcji Wojewody Wielkopolskiego i Ministerstwa Zdrowia na wniosek np. Szpitala Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie, dotyczącego udostępnienia rezerw strategicznych środków ochrony indywidualnej.
W/w szpital wysłał stosowne wnioski do Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu 9 marca 2020 roku a do Ministerstwa Zdrowia 28 lutego 2020 roku i do dnia dzisiejszego tj. 23 marca 2020 roku godz. 10.30 nie otrzymał żadnej odpowiedzi.
Chodzi o 500 szt. kombinezonów ochronnych oraz 1 000 szt. półmasek o klasie filtra FFP3 na potrzeby SOR, Izby Przyjęć Pomocy Doraźnej i Pogotowia Ratunkowego.
Pragnę nadmienić, że społeczność lokalna, w odpowiedzi na apel dyrektora szpitala w Gnieźnie i Starosty Gnieźnieńskiego darowała na konto szpitala na dzień 23 marca 2020 roku kwotę 93 000 zł na zakup respiratorów oraz specjalistycznych środków ochrony osobistej dla personelu medycznego szpitala. Dodam, że samorządy również przekazują środki finansowe dla szpitala (Miasto Gniezno - 150 000 zł).
Wobec powyżej przedstawionego problemu, proszę o odpowiedź na pytania:
 1. Dlaczego tak długo trwa udzielenie jakiejkolwiek odpowiedzi na wnioski w/w szpitala i innych podmiotów leczniczych?
 2. Jakie ilości środków ochrony indywidualnej uruchomiono do tej pory z rezerw strategicznych na rzecz szpitali zakaźnych oraz innych podmiotów leczniczych?
 3. Na jaki okres czasu wystarczą rezerwy strategiczne?
 4. Jakie działania podjął w ostatnim okresie rząd aby na bieżąco uzupełniać rezerwy strategiczne?
 5. Czy w celu pomocy podmiotom leczniczym z rezerw strategicznych resort zdrowia dysponuje wystarczającymi środkami budżetowymi?
Z poważaniem
Poseł na Sejm RP
Tadeusz Tomaszewski

Napisz komentarz

Komentarze(2)

 • 25.03.2020 15:08  Odpowiedz na komentarz

  WYBORCO. Trafiłeś w setno. Władze centralne rzeczywiście mają obecnie na głowie dużo ważniejsze sprawy. I jeżeli im nie możemy pomóc, to chociaż im nie przeszkadzajmy.

 • 25.03.2020 10:28  Odpowiedz na komentarz

  Śmieszny GOŚĆ. LISTY PISZE, PARODIA. PANIE POŚLE, DAM PANU DARMOWĄ PORADĘ. PROSZĘ Z GNIEŹNIEŃSKIMI PARLAMENTARZYSTAMI ZROBIĆ ZBIÓRKĘ NIE Z WYNAGRODZENIA, A Z KASY NA UTRZYMANIE BIUR POSELSKICH (które i tak są zamknięte) I zlecić gnieźnieńskim firmom uszycie kombinezonów, masek, itp. Takich firm mamy dużo (nie będę wymieniał z nazwy - ale są to obuwnicze/odzieżowe, itp.) poza tym są również firmy dysponujące odpowiednim surowcem. Proszę nie pukać do władz centralnych (tam i tak jest już gorąco) tylko działać lokalnie/oddolnie. Wspomoże pan szpital oraz da kilka zleceń gnieźnieńskim firmom.

PODOBNE TEMATY
Pijany 16-latek topił się w jeziorze! Uratowali go świadkowie Do zdarzenia doszło w sobotę, 14 maja, na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Jankowie Dolnym. Wieczorem... Poniedziałek, 16 maja 2022
23-latka handlowała podróbkami! Teraz za to odpowie Ogólnie mówi się, że "buty są jak lody - zawsze jest miejsce na więcej". Kobiet do ich zakupu nie trzeba... Poniedziałek, 16 maja 2022
Kolejne ćwiczenia strażaków Ćwiczenia gnieźnieńskich strażaków z zakresu ratownictwa technicznego. Działania tego typu stały się... Niedziela, 15 maja 2022
Jedziesz autem do Powidza? Uważaj, gdzie parkujesz! Strażacy apelują o rozsądne poruszanie się i parkowanie samochodów w Powidzu. Ostatnia sytuacja, którą... Niedziela, 15 maja 2022