moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Urządzamy domowe biuro - podstawowe wyposażenie

Czwartek, 26 marca 2020
  • Urządzamy domowe biuro - podstawowe wyposażenie

Coraz więcej osób pracuje zdalnie lub łączy pracę etatową z domowym biurem. Miejsce pracy ma podstawowe znaczenie, dlatego warto wyposażyć je w podstawowe pomoce biurowe. Ładne i estetyczne rzeczy, powinny być również trwałe. To, co na biurku znaleźć się powinno, ułatwi i przyspieszy pracę. Ważna jest także wygoda, dlatego w domowym biurze powinien znaleźć się fotel zapobiegający bólom pleców i podkładki pod stopy.

Wszystko w zasięgu wzroku, czyli porządek na biurku
Specjaliści od optymalizacji pracy radzą, by artykuły biurowe układać w takim porządku, który przyspieszy wszelkie czynności. Przydatne są przyborniki na artykuły piśmiennicze: długopisy, ołówki, gumki oraz pudełka ze zszywaczami, klipsami do dokumentów i pineskami. Zszywacz i dziurkacz pomogą zachować idealny ład w dokumentach. Taśmy klejące wraz z podajnikami i proste kleje w sztyfcie, każdy pracownik biurowy powinien mieć pod ręką. Organizer na biurko to absolutna konieczność, gdyż zawsze umieścimy w nim drobiazgi, karteczki samoprzylepne i bloczki papieru do notatek.

Jeśli pracujemy zdalnie, lub łączymy pracę stacjonarną z domową, wówczas działamy na dwa biura. Warto ujednolicić wyposażenie obu miejsc, by uniknąć rozkojarzenia i nie tracić czasu na szukanie niezbędnych drobiazgów. Do organizacji pracy pomocne będą praktyczne skorowidze w formie zeszytów A4 lub A5. Skorowidz może być podzielony zgodnie z literami alfabetu, wówczas łatwo odnajdziemy notatki, dane, zapiski. Wizytownik również powinien znaleźć się na każdym biurku.

W trosce o kręgosłup - wyposażenie domowego biura

Biurko do pracy domowej służy też do innych celów. Z jednej strony w tym miejscu skupia się praca zarobkowa, z drugiej zaś zwykłe czynności przy komputerze. Z domowego biura rodziców korzystają także dzieci. Dlatego krzesło obrotowe warto postawić na specjalnej podkładce, macie która zapobiega niszczeniu podłogi. Maty mogą być przezroczyste, praktycznie niewidoczne, lub kolorowe, w różne wzory. Podkładki pod laptopa zapobiegają przegrzewaniu się sprzętu w czasie wielogodzinnej pracy. Z kolei podnóżki i podpórki pod plecy odciążą kręgosłup i sprawią, że praca będzie szła szybciej. Oparcie pod plecy można łatwo zamontować na fotelu. Są to uniwersalne modele, pasujące do większości siedzeń biurowych.

Całodzienna praca albo przesiadywanie przy biurku wieczorami, wymagają dodatkowego oświetlenia. Praktyczne lampki na biurko mają regulowane punkty świecenia oraz nowoczesną funkcję ściemniania światła. Dzięki lampce nasz wzrok mniej się zmęczy.

Innowacyjne artykuły ułatwiające pracę biurową
Nowoczesne rozwiązania wspomagają codzienną pracę w domowym biurze. Do takich należą np. pojemniki magnetyczne na spinacze. Dzięki nim żaden drobiazg nam nie umknie. Nowością są także ładowarki na biurko. Hitem stał się piórnik z ładowarką indukcyjną, do którego można podłączyć telefon lub tablet. Artykuły biurowe to także wszelkiego rodzaju pieczątki, tusze, datowniki i stemple. Pieczątki można łatwo zamówić online i warto zapewnić sobie zapas tuszu, zwłaszcza, jeśli prowadzimy własną działalność.

Alternatywą dla kleju i taśmy samoprzylepnej, są masy mocujące. To także innowacyjne materiały do biura o bardzo szerokim zastosowaniu. Po odklejeniu nie zostawiają śladów, a ich zaletą są wersje białe oraz kolorowe. Masy mocujące zastępują też pineski. Przy biurku warto ustawić niewielki kosz na śmieci. Dostępne są zarówno kosze metalowe, ażurowe z delikatną, drobną siateczką, jak i zabudowane, z kolorowego plastiku. Dzięki nim nie musimy oddalać się z miejsca pracy, by wyrzucić zużyty papier czy resztki jedzenia.
 

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Zdobądź Koronę Gór Polskich ze Smile Travel! Pasjonujesz się górami i szukasz grupy, z którą mógłbyś wspólnie zrobić Koronę Gór Polski? Świetnie... Sobota, 22 stycznia 2022
Najpiękniejsze wyspy w Grecji - które warto odwiedzić? Wokół Grecji znajduje się prawie 2,5 tysiąca wysp, które zajmują łącznie 20 procent powierzchni kraju.... Piątek, 17 grudnia 2021
Malediwy, Mauritius czy magiczny Zanzibar - gdzie na ferie zimowe 2022? Nie należy rezygnować z pięknych podróżniczych planów i marzeń! Najpiękniejsze białe plaże pod palmami... Sobota, 27 listopada 2021
Gdzie wyjechać jesienią? Pomysły na wypoczynek we dwoje Wiosna i lato to zdecydowanie najlepsza pora na wycieczki, dłuższe urlopy i weekendowe wypady poza miasto.... Czwartek, 18 listopada 2021