moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Terytorialsi dostarczają środki medyczne do szpitali

Niedziela, 15 marca 2020
  • Terytorialsi dostarczają środki medyczne do szpitali

Wielkopolscy terytorialsi na wniosek wojewody, pomagają w dystrybucji środków medycznych do szpitali w całym regionie. Akcja rozpoczęła w nocy. Żołnierze odebrali medykamenty w nocy i przewieźli je do Muzeum Broni Pancernej, które chwilowo zmieniło się centrum logistyczne.

W związku z  koronawirusem, z powodów  bezpieczeństwa, nie możemy chwilowo przyjmować zwiedzających w muzeum. Chętnie jednak pomożemy społeczeństwu. Wraz z 12 Wielkopolską Brygadą Obrony Terytorialnej dokonaliśmy podziału sprzętu medycznego. Jeśli wojewoda zgłosi nam więcej takich potrzeb, na pewno pomożemy - mówi płk. Tomasz Ogrodniczuk z Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu.

Tuż po segregacji środków higieny osobistej, żołnierze WOT wraz z pracownikami Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego załadowali środki na pojazdy. Terytorialsi pojawili się w 13 miastach wielkopolskich i dotarli do 23 szpitali w regionie. Pojazdy 12 WBOT pomagają nam w szybkim dostarczeniu środków medycznych do placówek medycznych. Żołnierze nie tylko rozwożą sprzęt, ale też pomagają w rozładunku. To dopiero pierwsza transza. Niedługo dotrą do nas kolejne i również liczymy na wsparcie WOT - komentuje Dariusz Dymek, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa Zarządzania Kryzysowego w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim.

Środki medyczne trafią do placówek, które mają podwyższoną gotowość do działania. Sprzęt wykorzystany zostanie także w ambulansach, które jeżdżą na wezwania do osób z podejrzeniem zarażenia COVID- 19. Duży wysiłek kierowców z kompanii dowodzenia, kompanii logistycznej oraz 124 batalionu lekkiej piechoty ze Śremu - zaprocentował. To oni przywieźli środki ochrony osobistej spod Olkusza. Poznańskie Muzeum Broni Pancernej użyczyło nam swojej infrastruktury. Dzięki takiej współpracy, odpowiedzieliśmy na prośbę CZK i rozwieźliśmy już 100 % asortymentu - docenia płk. Rafał Miernik, dowódca 12 WBOT.

Wszystkie pojazdy wojskowe, wykorzystywane do przewozu sprzętu szpitalnego, otrzymały specjalne oznaczenia, by szybciej dotrzeć do placówek medycznych. Potrzeby szpitali mają być systematycznie uzupełniane.

Wielkopolscy terytorialsi wspierają także funkcjonariuszy Straży Granicznej na zachodnich przejściach (woj. Lubuskie) oraz mierzą temperaturę pasażerom na poznańskim lotnisku Ławica.
 

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Pijany 24-letni gnieźnianin zagubił się w Poznaniu! Pomogli mu strażnicy miejscy W czwartek, kilka minut przed godziną 15.00 strażnicy ze Starego Miasta w Poznaniu otrzymali interwencję... Sobota, 4 grudnia 2021
Strażnicy Miejscy pomogli bezdomnemu Upór i konsekwencja gnieźnieńskich Strażników Miejskich doprowadziły do ulokowania bezdomnego mężczyzny... Piątek, 3 grudnia 2021
Jedne drogi budują - inne niszczą Przekroczenia każdej możliwej wartości świadczącej o nienormatywności zespołu pojazdów odkryli po zważeniu... Piątek, 3 grudnia 2021
Kompleksowa opieka dotycząca karmienia piersią w Szpitalu Pomnik Chrztu Polski Ze względu na udowodnione, liczne, krótko i długotrwałe korzyści zdrowotne, karmienie piersią jest złotym... Piątek, 3 grudnia 2021