moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Zespół Ratownictwa Medycznego przechodzi kwarantannę

Piątek, 13 marca 2020
  • Zespół Ratownictwa Medycznego przechodzi kwarantannę

Zespół Ratownictwa Medycznego z karetki S, która transportowała 88-letnią kobietę z Domu Pomocy Społecznej do gnieźnieńskiego szpitala przechodzi kwarantannę. Jak ona wygląda?

Ratownicy z karetki S, którzy wieźli kobietę z Domu Pomocy Społecznej do szpitala przy ul. 3 Maja przechodzą kwarantannę. U pacjentki występowały objawy mogące sugerować zarażenie koronawirusem. Dwa tygodnie temu kobietę odwiedziła rodzina z Anglii.

Załoga karetki została poddana kwarantannie w siedzibie Pogotowia Ratunkowego przy ul. Wyszyńskiego w Gnieźnie. Wszyscy przebywają w odrębnym, zamkniętym pomieszczeniu. Na twarzach mają założone maseczki. Czekają na wyniki badań kobiety z nadzieją, że wynik będzie ujemny. Karetka natomiast zostanie zdezynfekowana. Aktualnie jest wyłączona z użytkowania. Wszystko dla bezpieczeństwa kolejnych pacjentów.

Ratownicy nie są w dobrym nastroju. Mają rodziny, które czekają na nich w domu. Warto tutaj podkreślić, że ich zarobki w porównaniu do ryzyka zawodowego są naprawdę niskie. Chociaż obecnej sytuacji i tak nie wynagrodzą żadne pieniądze, bo zdrowie jest bezcenne.

Wyniki badań będą znane w poniedziałek. Ratownikom ok. godz. 23.00 dostarczono materace. Przez cały okres kwarantanny będą mieli także zapewnione jedzenie i picie oraz dostęp do sanitariatu. Przed otrzymaniem wyników badań nie mogą oni opuścić pomieszczenia, w którym się znajdują.
 

tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(17)

  • 16.03.2020 15:37  Odpowiedz na komentarz

    Ci co pojechali za granice niech siedza tam iprzechodza kwaratalne bo jak przyjada do polski to bedzie 5 tysiecy zakazonych

  • 15.03.2020 13:31  Odpowiedz na komentarz

    Jakie obrazajace tresci najwyzej obnazajace nasza rzeczywistość tresci !.

  • 15.03.2020 13:25  Odpowiedz na komentarz

    Dyspizytornia powinna zbierac rzetelny wywiad pod grozba kary, ludzie nie mowia prawdy, ze np. Siostra wcziraj wrocila z niemiec, jedzie zwykla karetka i sa efekty TEGO. pelikany nie lapcie wszystkiego, nieraz trzeba dziobek zmniejszyc

  • 15.03.2020 13:09  Odpowiedz na komentarz

    Zarobki wiadomo jakie - 15 zl/h i jeszcze brak poszanowania, uznania, dziekuje sie pielwgniarkom, lekarzom a ich praca to pryszcz?

  • 14.03.2020 16:23  Odpowiedz na komentarz

    Po co jak kobieta nie mała wirusa?

  • 14.03.2020 06:51  Odpowiedz na komentarz

    Pan redaktor nie ma pełnych informacji bo na kwarantannie przebywają też strażacy Z psp którzy mieli kontakt z karetką s, bo po Odwiezieniu 88 letniej pacjentki Do szpitala, karetka pojechała do kolejnego pacjenta narażając tym samym kolejne osoby

  • Ludzie nie nawracajcie się bo to jest bezsensu. Nie przebywajcie w dużych skupiający tak jak np w marketach bo szybciej tam się zarazicie niż gdzie indziej. Ja gdybym miał tylko możliwość to przez te 2 tyg siedział bym w domu i podawał się takiej kwarantannie no ale nie mogę muszę pracować jak większość z nas ale nie robię jak większość z was i nie biegam po mieście i marketach

  • 14.03.2020 02:08  Odpowiedz na komentarz

    znowu jakiś syf z angli. jak tam pojechali to powinni siedziec w miejscu a nie zarażać innych. Rozumu zero !

  • A no właśnie pracownicy dps są nie ważni. Nie ważne co się z nimi dzieje co przeżywają.... Ważne że ratownicy są Bohaterami!!!

  • 14.03.2020 00:16  Odpowiedz na komentarz

    A gdzie zdjęcie pracowników Dps ????

  • 14.03.2020 00:08  Odpowiedz na komentarz

    Do administratora! Nie BLOKuj komentarzy bo na innych portalach będzie to poruszone!!!!

  • 14.03.2020 00:04  Odpowiedz na komentarz

    PANDEMIA NA ŚWIECIE A RATOWNICY JADĄ JAK DO ZWYKŁEGO PACJENTA POMIMO PODEJRZENIA KORONAWIRUSA. A PÓŹNIEJ DALEJ PEŁNIĄ DYŻUR W TEJ SAMEJ KARTCE KTÓRA PRZEWOZILI PACJENTKE I JEŻDŻĄ DO INNYCH PACJENTÓW!!!?? (Sami tak napisaliście podobno ale od czego jest ADMIn) GDZIE PROCEDURY

    15.03.2020 13:12

    A w co mieli sie ubrac, przepraszam ale na pewno nie pracujesz w sysyemie p.ratownictwa medycznego, znalbys realia nie obrazki z tv

  • 13.03.2020 23:35  Odpowiedz na komentarz

    A kiedy to miało miejsce, rozpoznaje jednego z nich i miał on kontakt z chorymi na sor w szpitalu

  • 13.03.2020 23:28  Odpowiedz na komentarz

    To jest chore . Ludzie mają rodziny a muszą żyć w niepewności i strachu . Testy powinny być wykonywane w trybie pilnym. Nie rozumnie dlaczego osoby które sie podejrzane o posiadanie korona wirusa nie maja robionych badań tylko sanepid każe im siedzieć w domu. A jeśli Ci ludzie juz wczesniej zarazili innych. Pierwsze to powinno sie wykonywać wiecej badań a potem wprowadzać ludzi w kwarantanne.

  • 13.03.2020 23:18  Odpowiedz na komentarz

    Porażka totalna dopiero w poniedziałek? Sanepid powinien być na obrotach 24h w badaniu próbek. Dziękuję wam ratownikom za Wasze poświęcenie i ciężka prace! Oby test na negatyw