moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Komunikat Starosty Gnieźnieńskiego ws. zmiany w organizacji pracy Urzędu

Piątek, 13 marca 2020
  • Komunikat Starosty Gnieźnieńskiego ws. zmiany w organizacji pracy Urzędu

W związku z panującą sytuacją w kraju, Starosta Gnieźnieński z dniem 16 marca 2020 r. wprowadza ograniczenia w swobodnym przemieszczaniu się klientów Starostwa Powiatowego w Gnieźnie.

Od poniedziałku  uruchomione zostaną dyżury pracowników, którzy będą weryfikowali konieczność wejścia klienta. Jeśli takiej konieczności w ich ocenie nie będzie, nastąpi odbiór i przekazanie dokumentów do odpowiedniego wydziału. Dyżur prowadzony będzie na parterze w holu głównym budynku Starostwa.

Ponadto decyzją Starosty oraz Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego klienci Wydziału Komunikacji, Transportu i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego nie będą obsługiwani, a klienci Wydziału Geodezji nie będą obsługiwani osobiście. Obsługa zgłoszeń prac geodezyjnych może być realizowana poprzez platformę e-portal pod adresem: https://e-portal.geodezjagniezno.pl.

Ograniczenie pracy Starostwa obowiązywać będzie do dnia 27 marca 2020r.

Ze względu na zawieszenie przyjmowania wniosków o rejestrację pojazdów informuję, iż obecna sytuacja epidemiologiczna powinna być traktowana jako siła wyższa w rozumieniu przepisów KPA. Tym samym wyłącza ona karanie z tytułu naruszenia art. 14 mb Prawa o ruchu drogowym, jeśli miało ono związek z sytuacją epidemiologiczną.

Informuję również, że w dniach od 16 do 27 marca br. nie będzie możliwości złożenia wniosku o wydanie dokumentu paszportowego w Terenowym Punkcie Paszportowym, natomiast odbiór paszportu odbywać się będzie na dotychczasowych zasadach.

Ponieważ w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie realizowana jest nieodpłatna pomoc prawna, zasadnym jest zawieszenie udzielania porad osobiście, które będą udzielane przez telefon i/lub z wykorzystaniem poczty elektronicznej. Szczegółowe informacje dot. organizacji nieodpłatnej pomocy prawnej opublikowane zostaną wkrótce na stronie internetowej Starostwa.

Zachęcamy do korzystania z usług Urzędu w postaci elektronicznej i telefonicznie. Pod tym linkiem: http://www.powiat-gniezno.pl/pl/kontakt znajdą Państwo numery telefonów oraz adresy mailowe do wydziałów.

Wprowadzone zmiany wpisują się w prowadzoną politykę profilaktyki przeciwwirusowej, której kluczowym elementem jest odpowiedzialność obywatelska, a najskuteczniejszą metodą przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa odosobnienie oraz unikanie skupisk ludzkich. Wszystkie te działania są podyktowane troską o zdrowie i bezpieczeństwo naszych mieszkańców jak również pracowników Starostwa Powiatowego w Gnieźnie.
 

Napisz komentarz

Komentarze(1)

  • 15.03.2020 12:26  Odpowiedz na komentarz

    Witamy panie prezydencie.panska silna wiara w lepsze jutro czyni cuda ,JAK BYLO I JEST TO WIDAC GOLYM OKIEM I tak trzymac.DUZO ZDROWIA DLA PANA I WSZYSTKICH

PODOBNE TEMATY
Gruszczyński czy Budasz - kto zostanie liderem PO w Gnieźnie 23 października odbędą się wybory na szefa Platformy Obywatelskiej w Gnieźnie. Zarejestrowanych jest... Środa, 20 października 2021
Przyznano kolejne Medale Milenium Zjazdu Gnieźnieńskiego Podczas niedawnej gali wręczenia nagród Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, która odbyła się 25 września... Poniedziałek, 4 października 2021
Poznaliśmy laureatów Nagrody GKOB za lata 2019 i 2020 Były Prezydent Gniezna dr Bogdan Trepiński, fotografik Jerzy Andrzejewski, a także wieloletni dyrektor... Poniedziałek, 27 września 2021
"Marzę o tym, żeby zlikwidować wszystkie domy dziecka" W Gnieźnie otwarto nowe domy dziecka. Ogromny wkład w tę inwestycję miała wicestarosta Anna Jung. Zadaliśmy... Poniedziałek, 27 września 2021