moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

88-letnia kobieta z objawami sugerującymi zarażenie koronawirusem tafiła do gnieźnieńskiego szpitala! Jej stan jest bardzo ciężki!

Piątek, 13 marca 2020
  • 88-letnia kobieta z objawami sugerującymi zarażenie koronawirusem tafiła do gnieźnieńskiego szpitala! Jej stan jest bardzo ciężki!

Dzisiaj do gnieźnieńskiego szpitala trafiła 88-letnia kobieta. Objawy sugerują zarażenie koronawirusem. Jej stan jest bardzo ciężki!

Jak informuje Mateusz Hen, zastępca dyrektora ds. medycznych gnieźnieńskiego ZOZ-u, 88-latka trafiła do szpitala w dniu dziesiejszym. Była pensjonariuszką Domu Pomocy Społecznej w Gnieźnie. Kobieta ma wszystkie objawy sugerujące na zarażenie koronawirusem. Jej stan jest na tyle ciężki, że transport na oddział zakaźny szpitala przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu jest bardzo ryzykowny, jednak mimo to podjęto taką decyzję, ponieważ tylko tam jest możliwe udzielenie jej odpowiedniej pomocy. Dwa tygodnie temu kobietę odwiedziła rodzina z Anglii. To wtedy mogła zostać zarażona.

Obecnie ortopedia w szpitalu przy ul. 3 Maja została zamieniona na oddział obserwacyjny. Personel zachowuje wszelkie procedury mające zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Cztery osoby mające styczność z 88-latką zostały objęte kwarantanną. Również załoga karetki, która transportowała kobietę z DPS-u do szpitala zostałą objęta kwarantanną. Szpital czeka na wyniki badań kobiety, które potwierdzą lub zanegują zarażenie koronawirusem.
 
W rozmowie telefonicznej o godz. 19.15 zastępca dyrektora ZOZ-u, Mateusz Hen, poinfomorwał nas, że kobieta jest przygotowana do transportu, który lada moment ma wyjechać do Poznania.

 

tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(15)

  • 15.03.2020 01:14  Odpowiedz na komentarz

    Podejrzanych wysyłać do Poznania na oddział zakaźny A nie ROZSIEWAć to głów..!!!!!

  • 14.03.2020 16:28  Odpowiedz na komentarz

    Człowiek na tym stanowisku może powiedzieć, że kobieta ma wirusa tylko wtedy, gdy potwierdzą TO testy. Na razie Czekają na wynik...

  • 14.03.2020 12:21  Odpowiedz na komentarz

    Komentarz do pana slaVka .. ludzie tłoczą się w kolejCE w Biedronce a co mają powiedzieć ludzie którzy tłoczą się w kolejce w aptece na przykład Gemini na ul. Chrobrego a są to ludzie w większości chorzy... współczuję personelowi apteki bo nie podejrzewam żeby szyby Z WIELKIMI dziurami ich WPEŁNI zabezpieczały przed patogenami

  • 14.03.2020 02:42  Odpowiedz na komentarz

    Co to znaczy sugerują to jest zarażona czy nie bo jako dyrektorowi szpitala nie wypada się tak wypowiadać .Człowiek na tym stanowisku moe stwierdić fakty a nie siać popłoch...

  • 14.03.2020 02:05  Odpowiedz na komentarz

    Powinni przez co najmniej kilka miesięcy nikogo nie wpuszczać ani nie wypuszczać z kraju by uchronić nasze i inne państwa przed roznoszeniem tego syfu. ale teraz dopiero widać ilu mamy debili, którzy myślą że ich to nie dotyczy. każdego jak widać może dopaść i niby dorośli ludzie a rozumu jeszcze nie znaleźli. siedzieć na du.pach i nie zarażać. tak samo kościoły jeszcze powinni wszystkie zamknąć na kilka miesięcy bo tam również ogromne zagrożenie.

  • 13.03.2020 23:11  Odpowiedz na komentarz

    A ludzie zamiast spokojnie i nie tloczac się robić zakupy pchają się i kisza w biedronkach i jak tu zachować bezpieczeństwo kiedy kilkadziesiąt osób stoi na sobie przy kasach

  • 13.03.2020 22:22  Odpowiedz na komentarz

    Było wiadomo że do "nas" też DOtrze.
    Nie interesuje się polityką, ale w OBECNEJ sytuacji i OGROmnego ryzyka zarażenia koronowirusem popieram WSZYSTKIE decyzje rządu. "Pomóżmy" IM a tym samym sobie wzajemnie.

  • A jeszcze nie wiadomo z kim ta rodzina tej 88 latki miała jeszcze kontakt tu w Polsce

  • O wirusie wiadomo już od jakiegoś czasu dlaczego wpuszczono gości z ANGLII? Pracownicy świadomie Narażają pensjonariuszy oraz nas obywateli gniezna

  • 13.03.2020 21:41  Odpowiedz na komentarz

    Pacjentka nie miała gorączki więc nie miała wszystkich objawów po co ta panika poczekajmy na wynik

  • 13.03.2020 20:53  Odpowiedz na komentarz

    dwa TYGODNIE temu, hm czyli za chwilę całe GNIEZNO będzie zakażone. 4 osoby objęte kwarantanną. A z iloma osobami te 4 osoby przez dwa tygodnie się kontaktowały? Strach

    14.03.2020 17:50

    Gorączka nie zawsze musi się pojawić, a oni ciągle się zasłaniają tym że nie ma gorączki, to już druga osoba bez gorączki.ja nigdy nie goraczkuje ani przy grypie ani przy zapaleniu oskrzeli taka moja natura. I przy tym wirusie to że nie występuje gorączka to nie powód żeby twierdzisz że to nie koronawirus. Ale nasi lekarze uważają że zjedli wszystkie rozumy a wirus się rozsiewa!

  • 13.03.2020 20:33  Odpowiedz na komentarz

    A CO Z PRACOWNIKAMI DPS ????

  • 13.03.2020 19:43  Odpowiedz na komentarz

    Dom Pomocy społecznej będzie miał kwarantannę tam dużo ludzi Starszych?

  • 13.03.2020 19:39  Odpowiedz na komentarz

    Objawy objawami, ale na ten moment nie potwierdzono jeszcze wirusa, więc po co ten zamęt?

PODOBNE TEMATY
Jechali na mecz piłki nożnej! Jak przebiegła kontrola WITD? Wielkopolscy inspektorzy skontrolowali autobus w ramach akcji "Bezpieczny autokar - ferie 2022". Byli... Piątek, 28 stycznia 2022
Oszukał seniorkę metodą "na COVID" Przestępca po raz kolejny oszukał seniorkę z Gniezna, tym razem wykorzystał legendę "na koronawirusa".... Piątek, 28 stycznia 2022
Potrącenie pieszej na Winiarach! 68-letnia kobieta trafiła do szpitala Gnieźnieńscy policjanci wyjaśniają okoliczności dzisiejszego potrącenia o godzinie 5:20 na ul. Biskupińskiej... Piątek, 28 stycznia 2022
Strażacki Piknik Morsów dla Tymka Kamińskiego Ochotnicza Straż Pożarna w Witkowie, wraz z gronem ludzi o wielkim sercu, organizuje Strażacki Piknik... Piątek, 28 stycznia 2022