moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

88-letnia kobieta z objawami sugerującymi zarażenie koronawirusem tafiła do gnieźnieńskiego szpitala! Jej stan jest bardzo ciężki!

Piątek, 13 marca 2020
  • 88-letnia kobieta z objawami sugerującymi zarażenie koronawirusem tafiła do gnieźnieńskiego szpitala! Jej stan jest bardzo ciężki!

Dzisiaj do gnieźnieńskiego szpitala trafiła 88-letnia kobieta. Objawy sugerują zarażenie koronawirusem. Jej stan jest bardzo ciężki!

Jak informuje Mateusz Hen, zastępca dyrektora ds. medycznych gnieźnieńskiego ZOZ-u, 88-latka trafiła do szpitala w dniu dziesiejszym. Była pensjonariuszką Domu Pomocy Społecznej w Gnieźnie. Kobieta ma wszystkie objawy sugerujące na zarażenie koronawirusem. Jej stan jest na tyle ciężki, że transport na oddział zakaźny szpitala przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu jest bardzo ryzykowny, jednak mimo to podjęto taką decyzję, ponieważ tylko tam jest możliwe udzielenie jej odpowiedniej pomocy. Dwa tygodnie temu kobietę odwiedziła rodzina z Anglii. To wtedy mogła zostać zarażona.

Obecnie ortopedia w szpitalu przy ul. 3 Maja została zamieniona na oddział obserwacyjny. Personel zachowuje wszelkie procedury mające zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Cztery osoby mające styczność z 88-latką zostały objęte kwarantanną. Również załoga karetki, która transportowała kobietę z DPS-u do szpitala zostałą objęta kwarantanną. Szpital czeka na wyniki badań kobiety, które potwierdzą lub zanegują zarażenie koronawirusem.
 
W rozmowie telefonicznej o godz. 19.15 zastępca dyrektora ZOZ-u, Mateusz Hen, poinfomorwał nas, że kobieta jest przygotowana do transportu, który lada moment ma wyjechać do Poznania.

 

tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(15)

  • 15.03.2020 01:14  Odpowiedz na komentarz

    Podejrzanych wysyłać do Poznania na oddział zakaźny A nie ROZSIEWAć to głów..!!!!!

  • 14.03.2020 16:28  Odpowiedz na komentarz

    Człowiek na tym stanowisku może powiedzieć, że kobieta ma wirusa tylko wtedy, gdy potwierdzą TO testy. Na razie Czekają na wynik...

  • 14.03.2020 12:21  Odpowiedz na komentarz

    Komentarz do pana slaVka .. ludzie tłoczą się w kolejCE w Biedronce a co mają powiedzieć ludzie którzy tłoczą się w kolejce w aptece na przykład Gemini na ul. Chrobrego a są to ludzie w większości chorzy... współczuję personelowi apteki bo nie podejrzewam żeby szyby Z WIELKIMI dziurami ich WPEŁNI zabezpieczały przed patogenami

  • 14.03.2020 02:42  Odpowiedz na komentarz

    Co to znaczy sugerują to jest zarażona czy nie bo jako dyrektorowi szpitala nie wypada się tak wypowiadać .Człowiek na tym stanowisku moe stwierdić fakty a nie siać popłoch...

  • 14.03.2020 02:05  Odpowiedz na komentarz

    Powinni przez co najmniej kilka miesięcy nikogo nie wpuszczać ani nie wypuszczać z kraju by uchronić nasze i inne państwa przed roznoszeniem tego syfu. ale teraz dopiero widać ilu mamy debili, którzy myślą że ich to nie dotyczy. każdego jak widać może dopaść i niby dorośli ludzie a rozumu jeszcze nie znaleźli. siedzieć na du.pach i nie zarażać. tak samo kościoły jeszcze powinni wszystkie zamknąć na kilka miesięcy bo tam również ogromne zagrożenie.

  • 13.03.2020 23:11  Odpowiedz na komentarz

    A ludzie zamiast spokojnie i nie tloczac się robić zakupy pchają się i kisza w biedronkach i jak tu zachować bezpieczeństwo kiedy kilkadziesiąt osób stoi na sobie przy kasach

  • 13.03.2020 22:22  Odpowiedz na komentarz

    Było wiadomo że do "nas" też DOtrze.
    Nie interesuje się polityką, ale w OBECNEJ sytuacji i OGROmnego ryzyka zarażenia koronowirusem popieram WSZYSTKIE decyzje rządu. "Pomóżmy" IM a tym samym sobie wzajemnie.

  • A jeszcze nie wiadomo z kim ta rodzina tej 88 latki miała jeszcze kontakt tu w Polsce

  • O wirusie wiadomo już od jakiegoś czasu dlaczego wpuszczono gości z ANGLII? Pracownicy świadomie Narażają pensjonariuszy oraz nas obywateli gniezna

  • 13.03.2020 21:41  Odpowiedz na komentarz

    Pacjentka nie miała gorączki więc nie miała wszystkich objawów po co ta panika poczekajmy na wynik

  • 13.03.2020 20:53  Odpowiedz na komentarz

    dwa TYGODNIE temu, hm czyli za chwilę całe GNIEZNO będzie zakażone. 4 osoby objęte kwarantanną. A z iloma osobami te 4 osoby przez dwa tygodnie się kontaktowały? Strach

    14.03.2020 17:50

    Gorączka nie zawsze musi się pojawić, a oni ciągle się zasłaniają tym że nie ma gorączki, to już druga osoba bez gorączki.ja nigdy nie goraczkuje ani przy grypie ani przy zapaleniu oskrzeli taka moja natura. I przy tym wirusie to że nie występuje gorączka to nie powód żeby twierdzisz że to nie koronawirus. Ale nasi lekarze uważają że zjedli wszystkie rozumy a wirus się rozsiewa!

  • 13.03.2020 20:33  Odpowiedz na komentarz

    A CO Z PRACOWNIKAMI DPS ????

  • 13.03.2020 19:43  Odpowiedz na komentarz

    Dom Pomocy społecznej będzie miał kwarantannę tam dużo ludzi Starszych?

  • 13.03.2020 19:39  Odpowiedz na komentarz

    Objawy objawami, ale na ten moment nie potwierdzono jeszcze wirusa, więc po co ten zamęt?

PODOBNE TEMATY
Chłopiec z raną kłutą zabrany śmigłowcem LPR do szpitala w Poznaniu Dzisiaj ok. godz. 12.45 służby ratunkowe zostały zadysponowane na ul. Wrzesińską w Gnieźnie. Ze zgłoszenia... Piątek, 15 października 2021
Seria włamań do domów i mieszkań w Gnieźnie W związku z występującymi przypadkami włamań do domów jednorodzinnych i mieszkań na terenie Gniezna,... Czwartek, 14 października 2021
Pierwsze zabiegi ablacji w Szpitalu Zgodnie z obietnicami składanymi w dniu otwarcia nowego budynku, gnieźnieński szpital rozszerza działalność... Środa, 13 października 2021
Kolejny niewybuch w Lesie Miejskim Gnieźnieńscy policjanci po raz kolejny zostali powiadomieni o znalezieniu niebezpiecznej pamiątki z... Środa, 13 października 2021