moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Szkoła przyszłości w Zdziechowie

Czwartek, 12 marca 2020
  • Szkoła przyszłości w Zdziechowie

Pięć kilometrów od Gniezna znajduje się nowoczesny kompleks edukacyjny. Jest to Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich 1918/1919 w Zdziechowie. Szkoła ta z powodzeniem wprowadza ucznia w świat wiedzy, uwzględnia przy tym jego indywidualne możliwości i potrzeby edukacyjne.

W Zdziechowie uczniowie budują fundament przyszłego wykształcenia. Jest to jeden z najnowocześniejszych obiektów edukacyjnych w powiecie gnieźnieńskim. Placówkę oddano do użytku we wrześniu 2019 roku, zapewnia uczniom komfortowe warunki do nauki, rozwoju i rozrywki. W budynku znajduje się 15 sal lekcyjnych, klasy specjalistyczne biologiczno-chemiczne i matematyczno-fizyczne oraz pracownia komputerowa. Wszystkie pracownie wyposażone w nowoczesne pomoce i urządzenia dydaktyczne. Dzieci i młodzież szkoły z radością uczą się w nowych warunkach.

Obok budynku szkoły znajduje się nowoczesne, funkcjonalne i przyjazne maluchom przedszkole. Budynek przedszkola wyposażony jest w wewnętrzne patio, ciekawie urządzony plac zabaw, jadalnię - serwującą zdrowe, smaczne posiłki, sale tematyczne, salę przeznaczoną do relaksacji i odpoczynku dzieci oraz piękną salę gimnastyczną. We wrześniu 2020 roku uruchomiony zostanie w powstającym obok budynku żłobek dla 30 dzieci. Będzie to pierwsza tego typu placówka w Gminie Gniezno i wzbogaci ofertę edukacyjno-wychowawczą tego nowoczesnego obiektu.

Częścią tego kompleksu edukacyjnego jest stojący tuż obok ogromny budynek - to pełnowymiarowa hala sportowa, miejsce doskonalenia sprawności fizycznej uczniów, halowych rozgrywek grupowych różnych dziedzin sportowych. Od kilku miesięcy odbywają się tam mecze piłki nożnej w ramach Ligii Sołectw Gminy Gniezno. To największy obiekt sportowy Gminy Gniezno. Wewnątrz znajdują się pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej oraz boiska do koszykówki. Hala wyposażona jest w sprzęt pozwalający rozgrywać mecze unihokeja.

W szkole w Zdziechowie dzieci mogą uczestniczyć w kółkach zainteresowań, zajęciach pozalekcyjnych, które uwzględniając obowiązujące programy nauczania, tworzą w pracy edukacyjnej spójną całość. Prężnie działające koła zainteresowań inspirują i wyzwalają aktywności twórcze, stając się dla uczniów pasjonującym zajęciem oraz okazją do osobistych refleksji i formułowania wniosków.

Wizytówką szkoły jest chór Imo Pectore który bierze udział w ogólnopolskim programie rozwoju chórów szkolnych. Chór uczestniczył, między innymi, w ogólnopolskim konkursie „Śpiewająca Polska” oraz konkursie ”Śpiewająca Wielkopolska”. Chór koncertował w wielu wielkopolskich miastach w profesjonalnych salach koncertowych.

Działające Koło Szachowe „Szach i Mat” cieszy się ogromnym zainteresowaniem dzieci od najmłodszych lat. Podczas zajęć młodzi szachiści poznają nie tylko tajniki tej „królewskiej gry”. Nauka gry w szachy jest pomocna w wielu innych dziedzinach i pozytywnie wpływa na ogólny rozwój dziecka.

Nowoczesna szkoła nie zwalnia od pielęgnowania tradycji. Szkoła w Zdziechowie nosi imię Powstańców Wielkopolskich 1918 /1919 roku. To imię, które wiąże się z historią tego miejsca. W dwóch ostatnich dniach grudnia 1918 roku doszło w Zdziechowie do walk powstańców z oddziałami niemieckimi. Wydarzenia te miały duży wpływ na dalszy przebieg powstania w tej części Wielkopolski. Zarówno dyrekcja, jak i kadra pedagogiczna w Zdziechowie podtrzymują pamięć i kształtują osobowości oraz właściwe postawy społeczne uczniów.

W szkole pracują doświadczeni nauczyciele, pedagodzy z pasją, którzy z powodzeniem zapewniają atmosferę bezpieczeństwa i gotowość do wspierania, motywują do pracy oraz odkrywają zdolności uczniów.

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich 1918 /1919 roku w Zdziechowie to szkoła przyszłości, w której każdy rozwinie swoje pasje i zainteresowania. Serdecznie zapraszamy do zapisów na nowy rok szkolny 2020/2021.

Zgłoszenia przyjmuje sekretariat szkoły:
Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich 1918/19
w Zdziechowie
Zdziechowa 136
62-200 Gniezno
Mail: zdziechowa@wp.pl
Telefon: +48 507 723 491
 

tekst: Urząd Gminy Gniezno

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Strefa Bezpieczeństwa Compensy w Gnieźnie W niedzielę 26 czerwca na Rynku w Gnieźnie odbył się piknik rodzinny "Strefa Bezpieczeństwa Compensy".... Poniedziałek, 27 czerwca 2022
Ponad 5 tysięcy uczniów szkół podstawowych rozpoczęło wakacje Dla 5 253 uczniów nadszedł czas zakończenia miejskiego roku szkolnego. Prezydent Tomasz Budasz wspólnie... Niedziela, 26 czerwca 2022
Gmina Gniezno gotowa na bezpieczne wakacje! Wszystkie szkoły z terenu Gminy Gniezno przeprowadziły akcję "Bezpieczne wakacje w Gminie Gniezno".... Sobota, 25 czerwca 2022
Dzieci ze Szkoły Milenium poznawały różne zawody W świetlicy szkolnej numer 1, z inicjatywy nauczycielki Katarzyny Żeleźniak, odbył się cykl spotkań... Sobota, 25 czerwca 2022