moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Szymon Hołownia nie przyjedzie do Gniezna! Powodem koronawirus

Poniedziałek, 9 marca 2020
  • Szymon Hołownia nie przyjedzie do Gniezna! Powodem koronawirus

Szymon Hołownia, kandydat na Prezydenta RP, zdecydował o odwołaniu spotkań z wyborcami w Gnieźnie i Poznaniu. Poniżej oświadczenie kandydata.

Od wielu dni wsłuchuję się w głosy lekarzy, instytucji rządowych, ale też przede wszystkim moich wyborców. Chcę wyjść im naprzeciw i informuję, że podjąłem wraz z moim sztabem decyzję o diametralnej zmianie sposobu prowadzenia naszej kampanii wyborczej. Od dziś, aż do odwołania, nie będziemy organizować dużych spotkań z wyborcami czy wolontariuszami, będziemy unikać większych zgromadzeń w zamkniętych pomieszczeniach i jeszcze więcej energii włożymy w to, by kontaktować się z naszymi wyborcami poprzez Internet i media. Oczywiście nadal będę jeździł po Polsce, ale już w nowej formule. Solidarność i wzajemna troska są wartościami ogromnie ważnymi nie tylko dla mnie, ale dla całego naszego ruchu. Już teraz wolontariusze z Ekipy Szymona w całej Polsce angażują się w bezpośrednią pomoc seniorom, którzy, jak wiemy, są grupą zwiększonego ryzyka w przypadku potencjalnej epidemii. Właśnie takie akcje i taki sposób działania będą nam teraz przyświecać. W tym trudnym czasie stoimy po stronie bezpieczeństwa i spokoju dla wszystkich Polaków.

Jednocześnie z całego serca dziękuję wszystkim wolontariuszom, sympatykom, organizatorom i uczestnikom naszych dotychczasowych spotkań. Wykonaliście kawał niesamowitej pracy! Podziwiam Wasze zaangażowanie i jestem z Was dumny.

Nawołuję do podjęcia konkretnych działań.
I. Wzywam rząd RP do efektywniejszej współpracy z SAMORZĄDOWCAMI, niezależnie od tego, z jakiego ugrupowania oni pochodzą. Dość partyjniactwa. Wszystkich trzeba traktować jak partnerów do rozmowy, a nie jak podwładnych. Wzywam też rząd do większej troski o polskich przedsiębiorców, zwłaszcza tych małych i średnich, którzy w najbliższym czasie mogą odczuć problemy z płynnością finansową czy logistyką swojego biznesu.
II. Wzywam moich współkandydatów do tego, by podjęli podobne środki jak nasz sztab i również zmodyfikowali swoje kampanie, dostosowując je do bieżących potrzeb Polaków i do zaleceń specjalistów.
III. I wreszcie wzywam stacje telewizyjne do modyfikacji sposobu realizacji swojej misji informacyjnej i umożliwienia sztabom większego kontaktu z wyborcami. W sytuacji, gdy zniknie możliwość bezpośrednich spotkań, takie działanie pozwoli na wyrównanie szans wszystkich tych kandydatów, którzy nie są objęci dwumiliardowym kontraktem na telewizyjną kampanię wyborczą.

Szanowni Państwo, są takie momenty, kiedy musimy myśleć szerzej, dostrzec dalszą perspektywę. Myśleć nie o jednym dniu, nie o jednej kadencji, ale o całych pokoleniach Polaków. Uważam, że to jest właśnie taki moment.
 

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(3)

PODOBNE TEMATY
Posłanka pyta o powód śnięcia ryb w Jeziorze Jelonek Posłanka Paulina Hennig-Kloska zwróciła się do Prezydenta Miasta Gniezna z pytaniami dotyczącymi powodu... Piątek, 30 lipca 2021
Posłanka spotkała się z mieszkańcami Gniezna W niedzielne popołudnie na Wenei spotkali się przedstawiciele i sympatycy Ruchu Polska 2050. Było to... Piątek, 23 lipca 2021
Posłanka o ratowaniu jezior: "Zakończone zostały prace projektowe" Podczas konferencji zorganizowanej w biurze Pauliny Hennig-Kloski Posłanki RP powrócił temat ratowania... Środa, 21 lipca 2021
W niedzielę na Weneji spotkanie z posłanką i Polską 2050 Piątkowa konferencja prasowa w biurze posłanki Pauliny Hennig-Kloski była poświęcona tematyce letniej... Sobota, 17 lipca 2021