moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Mistrzostwa Powiatu w Aerobiku i Innych Formach Tanecznych za nami!

Piątek, 6 marca 2020
  • Mistrzostwa Powiatu w Aerobiku i Innych Formach Tanecznych za nami!

W środę, w sali gimnastycznej przy ul. Sobieskiego odbyły się dwie imprezy sportowe. Pierwsza z nich to Mistrzostwa Powiatu w Aerobiku i Innych Formach Tanecznych oraz po raz pierwszy w Gnieźnie Mistrzostwa w Aerobiku Grupowym w ramach turniejów kwalifikacyjnych w aerobiku grupowym w XXI Wielkopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

Uroczystego otwarcia pierwszych mistrzostw dokonał dyrektor ZSE w Gnieźnie pan Łukasz Muciok. Wszystkich zaproszonych gości, a wśród nich prezesa Szkolnego Związku Sportowego „Wielkopolska” Zdzisława Urbańczyka, szanowne Jury, inspektora Wydziału Edukacji i Sportu Tomasza Pokładeckiego powitali uczniowie gnieźnieńskiego Ekonomika Laura Pawula i Krystian Kodranc.

Tancerz i tancerki zaprezentowali się przed publicznością w trzech kategoriach: solo, duety i kategoria do dziesięciu. Każdy z występów został oceniony przez profesjonalne jury, w którego skład wchodzili: założycielka i instruktorka, odnoszącego sukcesy na całym świecie Artystycznego Zespołu Świerszcze z Trzemeszna pani Danuta Szreder; instruktorka tańca Miejskiego Ośrodka Kultury, tancerka grupy salsowej „Los Locos” oraz tancerka grupy tanecznej „30+Super Dragon” pani Paulina Lewandowska; była tancerka grupy tanecznej „Arabeska” a obecnie tancerka w grupie tanecznej „30+Super Dragon” i artystka pani Marta Puk; ”, instruktorkę zumby i salsation w gnieźnieńskich klubach fitness, pani Justyna Kozłowską, tancerka grupy salsowej „Los Locos” i instruktorka latino w Klubie Szymański Fitness pani Daria Kozakiewicz oraz tancerz grupy salsowej „Los Locos” i zespołu tańca ludowego „Gniezno”, finalista Kalejdoskopu Talentów w roku 2017, student AWF kierunek: taniec w kulturze fizycznej Krystian Wojciechowski.

W każdej kategorii oceniano: estetykę stroju, estetykę ruchu, choreografię, muzykę + ruch, synchronizację ruchu w zespole (nie dotyczy kategorii solo) oraz stopień trudności wykonywanych elementów.

Po występach tanecznych, podczas narady jury, uczennice Zespołu Szkół Ekonomicznych Agata Kubiak i Klaudia Michalak umiliły czas swoim śpiewem. Obie są finalistkami Voice of Ekonomik.

Uroczystego otwarcia Mistrzostwa w Aerobiku Grupowym w ramach turniejów kwalifikacyjnych w aerobiku grupowym w XXI WIMS dokonali Starosta Powiatu Gnieźnieńskiego Piotr Gruszczyński i Prezes SZS „Wielkopolska” Zdzisław Urbańczyk.

Obserwatorami zmagań uczniów byli także Członek Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego Mariusz Mądrowski, Prezesa Szkolnego Związku Sportowego Wielkopolska Zdzisław Urbańczyk, koordynator Szkolnego Związku Sportowego Wielkopolska Alojzy Kabat, Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Łukasz Kaszyński, V-ce Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Robert Bazułk, Inspektor Wydziału Edukacji i Sportu Ewa Załęska, Inspektor Wydziału Edukacji i Sportu Tomasz Pokładecki oraz Dyrektor ZSE w Gnieźnie Łukasz Muciok. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło także sponsorów i partnerów mistrzostw, m.in. Darii Szudzik z Piekarnii-Cukiernii Familijna Fałkowo. Opiekę medyczną sprawowały panie Anna Basa, Lidia Kostrzewska i Adrianna Rokosik, wykładowczynie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gnieźnie wraz ze swoimi studentami kierunku pielęgniarstwo i kierunku fizykoterapia. Fotografowaniem i filmowaniem zajęli się uczniowie z dwóch gnieźnieńskich szkół średnich Zespołu Szkół Technicznych pod opieką Zbigniewa Krupińska i Zespołu Szkół Ekonomicznych.

Łącznie wystąpiło około 60 tancerek i tancerzy oraz około 300 zawodników i zawodniczek w aerobiku.

Finalistom tańców ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie medale i statuetki wręczał starosta Piotr Gruszczyński oraz Danuta Szreder.

Ufundowane przez Starostwo Powiatowe statuetki dla zwycięzców i wszystkich uczestników aerobiku wręczali Mariusz Mądrowski i Zdzisław Urbańczyk.

Dzięki ofiarności sponsorów i zaangażowaniu partnerów imprezy, turniej odbył się bezpiecznie i z dodatkowymi atrakcjami w postaci drożdżówek, kanapek, wody mineralnej, bonu na zabiegi rehabilitacyjne w gabinecie Reh Mat Dawid Matkowski Rehabilitacja oraz karnetów do nowopowstałego klubu Szymański Fitness Mieszka I 28.

Organizatorki, nauczycielki ZSE Joanna Olszewska-Kowalska i Wioletta Nowaczyk dziękują wszystkim sponsorom i partnerom mistrzostw za okazaną pomoc.

Organizatorki dziękują wszystkim osobom, które pomogły w organizacji i przebiegu mistrzostw oraz zapraszają za rok.

Wyniki MISTRZOSTW POWIATU W AEROBIKU I INNYCH FORMACH TANECZNYCH:

Kategoria solo:
I miejsce: Roksana Mikołajczak - ST ZDZ Gniezno
II miejsce: Angelika Bosacka - I LO Gniezno   
III miejsce: Nicole Dienst - ZSP-U Gniezno

Kategoria duet:

I miejsce: Daria Siuda, Wiktoria Stołowska - II LO Gniezno
II miejsce: Oliwia Balcerek, Weronika Wiśniewska - ZSOiZ w Trzemesznie
III miejsce: Dominika Centka, Nicole Mencel- III LO Gniezno

Kategoria do dziesięciu osób:
I miejsce: Dominika Bobin, Weronika Gracz, Emilia Łukowska, Weronika Majerska, Magda Tomaszewska, Julia Turtoń - ZSE Gniezno
II miejsce: Oliwia Dziadoszek, Katarzyna Kozłowska, Alicja Szczęsna - II LO Gniezno
III miejsce: Agata Adamczyk, Weronika Jarocka, Olga Ogórkiewicz, Natalia Słomian, Aleksandra Walczak - II LO Gniezno

Ponadto jury przyznało statuetki za osobowość taneczną. Otrzymali je: Weronika Cabanek oraz duet Klaudia Kasprowiak i Filip Biront z ZSE w Gnieźnie. Wyróżnienia w postaci karnetów i bonu otrzymali: Oliwia Balcerek z ZSOiZ w Trzemesznie oraz Aleksandra Karpińska i Eryk Buczkowski z ZSE w Gnieźnie.
 
Wyniki MISTRZOSTW W AEROBIKU GRUPOWYM W RAMACH TURNIEJÓW KWALIFIKACYJNYCH W AEROBIKU GRUPOWYM W XXI WIMS:

Kategoria Igrzyska Dzieci:
I miejsce: SP Raszków
II miejsce: SP Kobyla Góra   
III miejsce: SP Poniec

Kategoria Igrzyska Młodzieży Szkolnej:
I miejsce: SP Raszków
II miejsce: SP Poniec
III miejsce: SP Kobyla Góra

Kategoria do dziesięciu osób:
I miejsce: ZS nr 1 Ostrzeszów
II miejsce: I LO Ostrzeszów
III miejsce: II LO Konin
 

tekst: ZSEO
foto: Paula Kluczyńska, Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
10 Tenorów już w listopadzie w Gnieźnie 20 listopada o godz. 18.00 w hali widowiskowo-sportowej w Gnieźnie odbędzie się koncert 10 Tenorów.... Czwartek, 14 października 2021
Spektakl "Telewizja kłamie" już 18 października w Gnieźnie Całkowicie świeży spektakl o telewizjach dobrze nam znanych (TVP, TVN, Polsat, TRWAM), o prowadzących... Czwartek, 14 października 2021
"KLIMAKTERIUM ... i już" ponownie w Gnieźnie! 2 października o godz. 17.00 w auli Szkoły Pomnik w Gnieźnie odbędzie się spektakl "KLIMAKTERIUM ...... Piątek, 1 października 2021
Artystka SkoyLabel - Miu - z kolejnym utworem "Outta my mind" to piosenka, która powstała w czasie mojej kwarantanny - wyznaje Miu (Aleksandra Klaś). Sobota, 29 maja 2021