moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Radni walczą o budowę ronda na niebezpiecznym skrzyżowaniu

Środa, 26 lutego 2020
  • Radni walczą o budowę ronda na niebezpiecznym skrzyżowaniu

Radna Gminy Gniezno, Wioletta Nawrocka, wspólnie z jednym z radnych miejskich podjęli działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej - obwodnicy Gniezna z ulicą Gdańską w Gnieźnie oraz drogi wojewódzkiej z drogą powiatową w Goślinowie. W tej sprawie wystosowano oświadczenie i petycję do Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu.



tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(24)

  • w pełni popieram inicjatywę radnych budowy ronda na tym skrzyżowaniu, obecnie wyjazd z ulicy gdańskiej jest bardzo niebezpieczny i utrudniony (tworzą się wiecznie korki) czy musi dojść do kilku wypadków aby zrozumieć ten problem, oby nie !!!

  • 28.02.2020 06:57  Odpowiedz na komentarz

    Z chwilą gdy postanowiono wyprowadzić TIR-y z Ulicy Poznańskiej i poprowadzić je na Toruń od strony ronda koło Łabiszynka KLAMKA ZAPADŁA I W TYM MIEJSCU PRZY STACJI "lOTOS" żadnego ronda nie będzie !! I ci maluczcy radni nic nie wskórają !

  • To skrzyżowanie faktycznie nalezy do jednych z najbardziej niebezpiecznych w Gnieźnie , Zdecydowanie powinno powstaĆ w tym miejscu duże rondo !

  • Świetny pomysł! popieram w 100-u % !

  • 27.02.2020 21:31  Odpowiedz na komentarz

    Do radnych..... liczymy na was!!

  • jeżeli W TYM MIEJSCU nie powstanie bardzo, ALE TO BARDZO duże rondo, to pozostanie tylko jedno. PRZEDŁUŻYĆ ULICĘ gdańską POPRZEZ pAŁUCKĄ AŻ DO w okolic Drogi na goślinowo ( PO LEWEJ STRONIE TRASY 194 A). a TAM będzie trzeba zaprojektować i wybudować wiadukt nad trasą 194 A, który POŁĄCZY BEZKOLIZYJNIE gNIEZNO Z gOŚLINOWEM I CAŁYM JEGO NOWYM OTOCZENIEM. natomiast STACJA PALIW FIRMY lotos POZOSTANIE DOSTĘPNA WYŁĄCZNIE DLA KIEROWCÓW JADĄCYCH Z gNIEZNA W KIERUNKU Bydgoszczy.

  • Pani wioletta Nawrocka a co z dziurami na ul.Skrajnej na Dalkach?podobno utwardziliscie pobocza????????????Żenada i kompromitacja.Mam zdjecia jezeli nie macie czasu sprawdzic swojej bylejakosci

    27.02.2020 21:29

    Pani NAWROCKa to radna gminy Gniezno, a nie miasta.pisze tylko trzeba czytać.

  • Wreszcie! Super pomysl.
    MIEJSCE jest barDzo niebezpieczne, ciezko wlacZyc sie do ruchu, gdyz jadacy glownĄ maja czesto wiecej niz 70Km na godzine. Poza tym w godzinach szczytu powstaja duze korki. Pieszczy widzialem nie raz i wpolczuje - przejscie przez pasY przypomina popis kaskadera ;) Predzej czy pozniej dojdzie w tym miejscu do tragedii i duze gratulacje, ze ktos raz pomyslal przed niĄ, a nie po! Jestem za i nie tylko ja.

  • 27.02.2020 14:49  Odpowiedz na komentarz

    Właśnie potrzebne i to bardzo bo tam co chwila jakiś wypadek popieram ten pomysł w 100%

  • A kiedy radny tomasz dzionek wprowadzi obiecane rowery miejskie?

  • gdzie można podpisac ta petycje? Ul pomowska tez sie chetnie podpusze...

  • Nie potrzebujesz świateł żebyś Mógł pędzić 120, wtedy nie widzi się nawet zbliżających się pieszych

  • BRAWO! Bardzo dobrze tam aż się prosi o zmianę. Przejście tam graniczy z cudem a wyjazd od strony osiedla jest bardzo trudny, od strony poznania samochody bardzo szybko jadą i o tragedię nie trudno. Tam jest duże osiedle, dorosli do pracy i dzieci do szkoły jak tam mają przejść bezpiecznie. Kobieta z małym dzieckiem jakie ma szanse z rozpędzonymi samochodami na tylu pasach ruchu? :( Brawo radni, trzymam kciuki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • 27.02.2020 11:21  Odpowiedz na komentarz

    To proszę bardzo pomieszkać tydzień w tym miejscu, wozić dzieci do szkoły , przedszkola po kilka razy dziennie to się okaże jakie to "bezpieczne" miejsce. A jak już dzieci zaczną jeździć autobusem to modlić się czy każdego dnia wrócą do domu. Przejście dla pieszych jest niebezpieczne dla dorosłego ze względu na ruch w tym miejscu a gdzie dla dziecka...

  • Popieram powinno się coś zrobić z tym skrzyżowaniem

  • 27.02.2020 10:55  Odpowiedz na komentarz

    Drogi kierowco. Brednie wypisujesz. Korki w tym miejscu są bardzo częste. Nie można w sposób płynny i bez kolizyjny przejechać przez to skrzyżowanie. W dodatku za jakiś czas zostanie otwarte KFC i Toshiba co tylko zwiększy ruch. A piesi też korzystają z tego skrzyżowania. Znacznym utrudnieniem jest też notoryczne przekraczanie prędkości przez kierowców poruszających się "starą piątką" przez co wyjazd z gdańskiej to loteria

  • 27.02.2020 06:34  Odpowiedz na komentarz

    Tam nie są potrzebna żadne światła ani ronda. Ruch w tych miejscach znacznie zmalał po otwarciu drogi s5. Wystarczy, że kierowcy będą przestrzega przepisów i nie będą wymuszać pierwszeństwa A na pewno nie będzie dochodziło do kolizji. A jeśli chodzi o pieszych to jeszcze ani razu nie widziałem tam pieszego A często jeżdżę obwodnicą

    27.02.2020 16:46

    Pewnie że POTRZEBne jest tam rondO...ułatwi wyjazd i usprawni ruch. Popieram

    27.02.2020 13:04

    To proszę pojechać codziennie po pracy kiedy kolejka jest po rondo do galeri i wyjazd jest na moze sie uda albo sienie uda....

    27.02.2020 12:13

    Nie widzi Pan dlatego, że przejście tam graniczy z cudem. nie raz widziałam i musiałam uciekać z pasów bo rozpędzone samochody myślą, że skoro są na obrzeżach miasta to mogą sobie nie zwalniać. a o zmroku tam nie widać pieszego w ogóle. Reorganizacja ruchu tam jest bardzo potrzebna

    27.02.2020 11:13

    Jeżeli nie widzial tam Pan pieszego to odpowiadam: Żeby dziecko pokonało przejscie musi pokonac trzy pasy ruchu!!! Krzyżowka jest na łuku drogi!! Każdy logicznie myslacy rodzic rozumie zagrożenie i wozi dziecko do szkoły autem. ja też tak robię wolę wydać na paliwo - mam czyste sumienie. Proszę Pana ludzie przechodzą przez tą drogę nie na przejściu dla pieszych za co dostaja mandaty. i nie chodzi o to, że bliżej ale bezpieczniej!!! ograniczenie 60 kierowcy jeżdżą 90 droga hamowania tira... Nie każdy kierowca ma wyobraźnię

    27.02.2020 09:23

    A czego ty jesteś kierowcą ??? Chyba kombajnu do zbioru zboża ??? Od strony Galerii NIE MA SZANS WYJECHAĆ BEZPIECZNIE W KIERUNKU GOŚLINOWA CZY NA WPROST DO STACJI BENZYNOWEJ I KOMISÓW !!! Tak trzymać Panie mec.Tomaszu Dzionek !!! Gdyby jeszcze miał Pan wspólne cele z Panem Pawłem Kamińskim to już byłoby MAŁE sztuczne oddychanie dla UMIERAJĄCEGO Gniezna !!!

    27.02.2020 07:44