moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Poseł Dolata przeciwko szpitalowi? Dlaczego parlamentarzysta nie poparł zmiany do budżetu?

Środa, 26 lutego 2020
 • Poseł Dolata przeciwko szpitalowi? Dlaczego parlamentarzysta nie poparł zmiany do budżetu?

Posłanka Paulina Hennig-Kloska odniosła się do swoich poprawek do budżetu państwa, które zostały odrzucone. Jedną z nich było przeznaczenie 15 mln zł na rozbudowę szpitala. Nie zostało to poparte m.in. przez posła Zbigniewa Dolatę.

Poprawki, które zgłosiłam do komisji finansów tak naprawdę dotyczyły tych kwestii, które są wpisane zarówno w projekt modernizacji służby zdrowia, jak i działania Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, bo jedno faktycznie istotnie dotyczy szpitala Pomnik Chrztu Polski - mówi Paulina Hennig-Kloska. Zabiegałem by 15 mln zł z bardzo dużego, wielomiliardowego budżetu naszego państwa przeznaczyć na rozbudowę szpitala. Przypomnę, że przedstawiciele lokalni Prawa i Sprawiedliwości wielokrotnie obiecywali środki na ten cel. Jak stracili władzę w Starostwie Powiatowym to złotówka już z budżetu państwa nie została przeznaczona. Tego typu działania powinny być ponad podziałami politycznymi. (...) Potrzebujemy jeszcze środki na rozbudowę pracowni endoskopii, centralnej sterylizatorni i sali hybrydowej. Niestety poseł Zbigniew Dolata także nie poparł tej zmiany do budżetu. Wolał poprzeć 2 miliardy złotych dofinansowania na telewizję publiczną.
 

tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(8)

 • Do jakiś ktos. NO pomylił się ,
  Ale nauczyciel tak głosuje , to już okropieństwo. Jeszcze gorzej .
  Obojętnie kim jest z zawodu WSTYDu. Masakra !

 • 29.02.2020 17:27  Odpowiedz na komentarz

  Obserwuję wypowiedzi posłów szczególnie panią Phk.w tych wypowiedziach nie ma żadnych KONKRETÓW.Może więcej konkretów co do 50.000000Zl które gdzieś PRZEPADŁY.reprezentuje Pani gnieźnian i dobrze będzie jeśli Pani powie prawdę gdzie one są.

 • Do Innego ...czy coś co się nie popisiowało w łepetynie ? Poseł dolara lekarzem ? Nie pij tyle hihi

 • 27.02.2020 12:40  Odpowiedz na komentarz

  Co ten chłop tu jeszcze robi ? Aż wstyd mieć takiego posła LEKARZa,który woli dać na reżimowa telewizje Niż nA szpital dla CHORYCH !

 • 27.02.2020 10:48  Odpowiedz na komentarz

  Do byłego pisiora.... A twoje nazwisko zaczyna się na literę KR że tak tchniesz nienawiścią ? Czas wielki to zakończyć.

 • 27.02.2020 09:17  Odpowiedz na komentarz

  a poseł phk poza kilkoma doniesieniami co zrobiła dla szpitala ?

 • Dolata to zwyczajny szkodnik. To persona non grata. Kto na niego głosuje w wyborach??? Niech Spieprzaj do KOŹMINA i tam zajmie się uprawianiem roli.

  27.02.2020 09:15

  Od dawna piszę,że w Gnieźnie nie ma żadnego PiSu a jest tylko SITWA PiSowska z czarną dolatową owcą na czele !!! Ten człowiek od lat powinien pełnić rolę kontrolną jako opozycja a on układał się ze sitwami SLD,PO czy PSL i razem niszczą to miasto i powiat !!! Dlatego jedyną iskierką nadziei jest Konfederacja-jedyna czysto polska partia tak opluwana i blokowana przez głównych zdrajców z PO-PiS !!! Jeśli Naród Polski to zrozumie to z tej iskry powstanie ognisko,które na razie może być PRAWDZIWĄ POLSKĄ OPOZYCJĄ bez której demokracja to fikcja dobra tylko dla mafii,złodziei i zdrajców Polski !

PODOBNE TEMATY
Pijany 16-latek topił się w jeziorze! Uratowali go świadkowie Do zdarzenia doszło w sobotę, 14 maja, na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Jankowie Dolnym. Wieczorem... Poniedziałek, 16 maja 2022
23-latka handlowała podróbkami! Teraz za to odpowie Ogólnie mówi się, że "buty są jak lody - zawsze jest miejsce na więcej". Kobiet do ich zakupu nie trzeba... Poniedziałek, 16 maja 2022
Kolejne ćwiczenia strażaków Ćwiczenia gnieźnieńskich strażaków z zakresu ratownictwa technicznego. Działania tego typu stały się... Niedziela, 15 maja 2022
Jedziesz autem do Powidza? Uważaj, gdzie parkujesz! Strażacy apelują o rozsądne poruszanie się i parkowanie samochodów w Powidzu. Ostatnia sytuacja, którą... Niedziela, 15 maja 2022