moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Żelazkowo wygrało XIII Zimową Spartakiadę Sołectw

Środa, 26 lutego 2020
  • Żelazkowo wygrało XIII Zimową Spartakiadę Sołectw

Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan zorganizowało we współpracy z wójtem Gminy Niechanowo, Szkołą Podstawową, UKS "Niechan" i Gminnym Ośrodkiem Kultury XIII Zimową Spartakiadę Mieszkańców Wsi Gminy Niechanowo o puchar Wójta Gminy - Szymona Robaszkiewicza. Imprezę prowadził inicjator zmagań sołectw, poseł Tadeusz Tomaszewski.

Dwudniowa impreza odbyła się w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Niechanowie. 22 lutego 2020 rozegrano halowy turniej piłki nożnej o puchar Wójta, w czasie którego rozegrano 10 meczy. Sędzią głównym turnieju był Dariusz Śmiałowski. Turniej zakończył się zwycięstwem drużyny GLKS „PELIKAN” Niechanowo, której trenerem i zawodnikiem jest Zbyszek Kościański. Kolejne miejsca zajęły Trzuskołoń, Jarząbkowo, Żelazkowo i Miroszka.

Drugi dzień rywalizacji sołectw „różanej” gminy to zmagania w 14 konkurencjach rekreacyjno - sportowych kobiet i mężczyzn.

Klasyfikacja generalna sołectw przedstawia się następująco:
  • I miejsce - Żelazkowo - 140 pkt. i puchar Wójta Gminy Niechanowo Szymona Robaszkiewicza;
  • II miejsce - Trzuskołoń - 138 pkt. i puchar Posła na Sejm RP Tadeusza Tomaszewskiego;
  • III miejsce - Miroszka - 126 pkt. i puchar Przewodniczącego Rady Gminy Niechanowo Zdzisława Sikory;
  • IV miejsce - Kędzierzyn - 108 pkt. i puchar Prezesa Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan Stanisława Dolacińskiego;
  • V miejsce - Jarząbkowo - 98 pkt. i puchar Przewodniczącego Gminnej Rady Sportu Zbyszka Linkiewicza;
  • VI miejsce - Niechanowo - 94 pkt. i puchar Dyrektora GOK Teresy Jastrzębskiej.

Na zakończenie sportowej integracji w ramach spartakiady zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali medale i puchary ufundowane przez Urząd Gminy. Statuetki najlepszych, którzy zdobyli najwięcej medali otrzymali:
  • kobiety - Paulina Zych - Miroszka
  • mężczyźni - Witold Staszkiewicz - Miroszka

Medale i puchary zawodnikom wręczyli Wójt - Szymon Robaszkiewicz, Poseł na Sejm Tadeusz Tomaszewski, Przewodniczący Gminnej Rady Sportu Zbyszek Linkiewicz oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego - sędzia główny spartakiady Agata Zybała.   

W ciągu dwóch dni w ramach spartakiady rywalizowało około 120 mieszkańców od przedszkolaków do dziadków. Kolejne zmagania sołectw zaplanowano w maju br. w czasie Dni Niechanowa.
 

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Co zrobić w przypadku potrącenia dzikiego zwierzęcia? Aura jest coraz chłodniejsza, dni są krótsze, a zwierzyna łowna o tej porze migruje w poszukiwaniu pożywienia.... Wtorek, 19 października 2021
Wypadek między Witkowem a Mielżynem W poniedziałek około godziny 14.20 do Straży Pożarnej wpłynęła informacja o wypadku na drodze Mielżyn... Poniedziałek, 18 października 2021
Wypadek w Trzemesznie! 25-letni Ukrainiec w szpitalu! Jesienna aura już pełni. Niektórzy kierowcy sami się przekonali jak to jest, kiedy samochód zatrzymuje... Poniedziałek, 18 października 2021
Wypadek w Darmoszewie W sobotę o godz. 12.30 służby ratunkowe otrzymały informację o wypadku w Darmoszewie (między Kiszkowem... Niedziela, 17 października 2021