moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Robert Biedroń odwiedził Gniezno! Spotkał się z mieszkańcami

Sobota, 22 lutego 2020
 • Robert Biedroń odwiedził Gniezno! Spotkał się z mieszkańcami

Kandydat na Prezydenta RP, Robert Biedroń, spotkał się dzisiaj z mieszkańcami Gniezna. Wcześniej, podczas konferencji prasowej, powiedział o problemach, które najbardziej dotykają miasta wielkości Pierwszej Stolicy.

W tej kampanii powinniśmy rozmawiać o często zwykłych, a czasami niezwykłych problemach zwykłego człowieka - mówi Robert Biedroń. Prezydent powinien być dobrym gospodarzem, powinien dbać o coś, co zapisaliśmy w artykule pierwszy Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej - o dobro wspólne. (...) Kiedy Polska jest tak bardzo podzielona, nie tylko politycznie ale także społecznie, kulturalnie, kulturowo, gospodarczo, ekonomicznie to prezydent powinien za każdym razem wkraczać, ingerować i wszędzie gdzie rząd sobie nie radzi prezydent powinien być dobrym gospodarzem i dbać. Ja byłem gospodarzem Słupska i wiem jak to jest ratować zadłużone miasto, jak to jest powstrzymać wyludnianie się miasta, jak to jest dbać o szpital miejski czy edukację. Polska potrzebuje właśnie takiego dobrego gospodarza, który kiedy ludzie są wykluczani np. transportowo, tak jak dzisiaj w Gnieźnie, to prezydent interweniuje i organizuje parlament i rząd, żeby to załatwiać. Szpitale wpadają w spiralę zadłużenia kiedy brakuje lekarzy i tutaj też powinien prezydent interweniować. Chyba wszyscy mamy wrażenie, że prezydent Andrzej Duda przespał swoją prezydenturę, że nie skorzystał z tej mocy, rangi, siły, odpowiedzialności Prezydenta Rzeczpospolitej, żeby interweniować w tych momentach. (...) To, że zlikwidowano PKS w Gnieźnie - to jest realny problem. Nie ta wojenka polityczna polsko-polska. Realne problemy trzeba zobaczyć w takich miasta jak Gniezno, Słupsk, Świdnica i tam trzeba z ludźmi rozmawiać i zastanawiać się jak te problemy rozwiązywać. Ja rozwiązywałem takie problemy i chciałbym to moje doświadczenie przenieść ze skali mikro na skalę makro.

W Gnieźnie utworzono także komitet Roberta Biedronia. Na jego czele stanął Kacper Parol - kandydat Lewicy w minionych wyborach parlamentarnych.
 

tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(10)

 • 26.02.2020 07:39  Odpowiedz na komentarz

  To może w ogóle przestańmy jeść,pić,oddychać i żyć nie wiem czym...

 • 25.02.2020 20:53  Odpowiedz na komentarz

  Tadeusz Tomaszewski pod Biedroniem - koniec świata, widać jego zażenowanie i zniesmaczenie.

 • 25.02.2020 17:08  Odpowiedz na komentarz

  Geniu - nawet Po Latach nie zmądrzałeś... . nawet ten wypadek nie nauczył cie niczego... . chłopacy z drużyny mieli racje , że nigdy nie byłeś kolegą ... .

 • Opozycja niech się poddaje i te miliony zł daje dla chorych na raka te kanciate łby...oni sprzedali zaklady pracy a teraz krytykują że małe dochody z podatków płacze kŁOSKa...A Tusk i załatwili głównie szkiebrom zakłady i szpitale na prywatne i policzki jeszcze nadal głosują co mają mało p i n i ę D Z y od barcerowiczów hi hi hi...

 • 22.02.2020 21:55  Odpowiedz na komentarz

  Ciekawe czy Tadziu jutro pójdzie do kościoła ???

 • 22.02.2020 14:49  Odpowiedz na komentarz

  Bardzo pozytywna, otwarta osoba z wizją i REALISTYCZNYMI pomysłami Na nowoczesne, EUROPEJSKIE i przede wszystkim ŚWIECKIE państwo! Trzymam kciuki Za ZWYCIĘSTWO!!!

  22.02.2020 17:48

  Co to znaczy"europejskie" państwo? Tu jest Polska i żyjemy po polsku, według naszych wartości, a nie według jakiegoś europejskiego liberalizmu, z którego nic dobrego nie wynika. Poza tym wybory prawdopodobnie zakończą się w I turze.

 • 22.02.2020 13:56  Odpowiedz na komentarz

  Wiedziałem, że strona moje-gniezno jest lewicowe. KONFEDERACJA jedyna słuszna partia

  24.02.2020 15:33

  Oczywiste,że tylko Konfederacja jest polską partią. Nie daje się patrzeć na te fotki. Po co tam można było iść - zobaczyć nową wersję Palikota ??? Chyba,że faktycznie jest się zboczonym seksualnie a żona nic nie podejrzewa ??? Do tego dziećmi posługują się dla celów politycznych - tfu - szkoda polskiej śliny !!!

 • 22.02.2020 13:36  Odpowiedz na komentarz

  Mam nadzieję, że lewica jak dojdzie do władzy to zakaże jedzenia, produkcji i sprzedaży mięsa oraz przetworów od zwierząt jak jajka czy sery, a łamiących zakaz do więzienia. Ludzie od jedzenia mięsa wydzielają za dużo gazów cieplarnianych co powoduje efekt cieplarniany. Od mięsa tyją i wtedy gazów wydzielają jeszcze więcej. Trzeba więc też wprowadzić obowiązkowe odchudzanie ludzi otyłych w specjalnych ośrodkach. To trzeba zrobić by ratować planetę.

PODOBNE TEMATY
Nowa Lewica dla dobra Wielkopolski Po Kongresie Krajowym Nowej Lewicy, który miał miejsce 9 października 2021r., w całej Polsce odbywały... Czwartek, 2 grudnia 2021
Dzięki Nowej Lewicy spadną ceny? Tańsze paliwo, niższy VAT, dopłaty do rachunków za prąd! Członkowie Nowej Lewicy w Gnieźnie wystosowali apel do Prezesa Rady Ministrów w sprawie przeciwdziałania... Poniedziałek, 8 listopada 2021
Gnieźnieńska Lewica oczyściła przestrzeń publiczną z neonazistowskich symboli W środę, 14 lipca, gnieźnieńscy działacze Lewicy: Kamila Kasprzak-Bartkowiak (Lewica Razem), Kamil Parol... Czwartek, 15 lipca 2021
Wraca temat opłat za koncesję alkoholową. Komisja Polityki Społecznej i Bezpieczeństwa Publicznego opiniowała uchwałę Polityki Społecznej i Bezpieczeństwa Publicznego opiniowała we wtorek uchwałę dotyczącą zwolnienia przedsiębiorców... Środa, 2 czerwca 2021