moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

21 - 28 lutego - "Tydzień pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem" w gnieźnieńskiej komendzie Policji

Środa, 19 lutego 2020
  • 21 - 28 lutego -

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który w tym roku potrwa od 21 do 28 lutego, to kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Związana jest ona z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. Wzorem lat ubiegłych, obok szeregu instytucji pomocowych, również Policja włączy się w realizację tego przedsięwzięcia.

Obchody Tygodnia mają zwrócić uwagę na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc. Taką pomocą będą bezpłatne porady prawne oraz psychologiczne udzielane przez różnego rodzaju instytucje zaangażowane w akcję. W związku z tym informujemy, iż w dniach od 21 do 28 lutego 2020 roku w budynku Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie przy ul. Jana Pawła II 2 funkcjonariusze poszczególnych komórek organizacyjnych udzielać będą porad i pomocy prawnej osobom pokrzywdzonym w wyniku przestępstw. Osoby zainteresowane zapraszamy od piątku do piątku w godzinach od 8.00 do 14.30.

Osoby potrzebujące wsparcia lub porady prawnej zachęcamy do skorzystania z pomocy. Pamiętajmy, każdy ma prawo zmienić swoje życie.
 
Widzisz przemoc - zareaguj!

Jeżeli jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem, skorzystaj z bezpłatnej informacji na terenie Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie ul. Jana Pawła II 2 w ramach "Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem ".

DYŻURY FUNKCJONARIUSZY:
w dniach 21 - 28 lutego 2020 r. (z wyłączeniem soboty i niedzieli 22 i 23 lutego) w godz. 8.00 - 14.30

Naczelnicy i funkcjonariusze Zespołu Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie przyjmować będą zainteresowane osoby - osoby pokrzywdzone przestępstwem w godzinach urzędowania na terenie jednostki przy ul. Jana Pawła II 2.

Komendanci Komisariatów (Czerniejewo, Kłecko, Trzemeszno i Witkowo) również udzielać będą wymienionym osobom porad w godzinach urzędowania w swoich jednostkach.

Funkcjonariusze udzielać będą informacji prawnych, praktycznych porad dotyczących praw jakie przysługują osobom pokrzywdzonym przestępstwem.
 

źródło: Policja

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Obchody Powiatowego Dnia Strażaka! Wyróżniono zasłużonych druhów Dzisiaj w Gnieźnie odbyły się uroczyste obchody Powiatowego Dnia Strażaka. Świętowanie rozpoczęło się... Sobota, 21 maja 2022
Przez godzinę byli uwięzieni w windzie Przez około godzinę kilka osób było uwięzionych w windzie, w Centrum Kultury Scena To Dziwna w Gnieźnie.... Sobota, 21 maja 2022
Osoby szukające pracy na celowniku oszustów internetowych Internet jest jednym z najchętniej wybieranych miejsc do poszukiwania zatrudnienia. Ilość ofert pracy,... Sobota, 21 maja 2022
Mieszkańcy Gminy Łubowo nie dali się oszukać! W czwartek oszuści wybrali sobie za cel seniorów z Gminy Łubowo. Zastosowali starą metodę "na policjanta".... Sobota, 21 maja 2022