moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

21 - 28 lutego - "Tydzień pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem" w gnieźnieńskiej komendzie Policji

Środa, 19 lutego 2020
  • 21 - 28 lutego -

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który w tym roku potrwa od 21 do 28 lutego, to kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Związana jest ona z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. Wzorem lat ubiegłych, obok szeregu instytucji pomocowych, również Policja włączy się w realizację tego przedsięwzięcia.

Obchody Tygodnia mają zwrócić uwagę na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc. Taką pomocą będą bezpłatne porady prawne oraz psychologiczne udzielane przez różnego rodzaju instytucje zaangażowane w akcję. W związku z tym informujemy, iż w dniach od 21 do 28 lutego 2020 roku w budynku Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie przy ul. Jana Pawła II 2 funkcjonariusze poszczególnych komórek organizacyjnych udzielać będą porad i pomocy prawnej osobom pokrzywdzonym w wyniku przestępstw. Osoby zainteresowane zapraszamy od piątku do piątku w godzinach od 8.00 do 14.30.

Osoby potrzebujące wsparcia lub porady prawnej zachęcamy do skorzystania z pomocy. Pamiętajmy, każdy ma prawo zmienić swoje życie.
 
Widzisz przemoc - zareaguj!

Jeżeli jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem, skorzystaj z bezpłatnej informacji na terenie Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie ul. Jana Pawła II 2 w ramach "Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem ".

DYŻURY FUNKCJONARIUSZY:
w dniach 21 - 28 lutego 2020 r. (z wyłączeniem soboty i niedzieli 22 i 23 lutego) w godz. 8.00 - 14.30

Naczelnicy i funkcjonariusze Zespołu Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie przyjmować będą zainteresowane osoby - osoby pokrzywdzone przestępstwem w godzinach urzędowania na terenie jednostki przy ul. Jana Pawła II 2.

Komendanci Komisariatów (Czerniejewo, Kłecko, Trzemeszno i Witkowo) również udzielać będą wymienionym osobom porad w godzinach urzędowania w swoich jednostkach.

Funkcjonariusze udzielać będą informacji prawnych, praktycznych porad dotyczących praw jakie przysługują osobom pokrzywdzonym przestępstwem.
 

źródło: Policja

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Zmiana organizacji ruchu - Wszystkich Świętych 2021 Prezydent Miasta Gniezna informuje, że w związku ze świętem Wszystkich Świętych zmianie ulegnie dotychczasowa... Poniedziałek, 25 października 2021
Potrącił psa, któy wbiegł pod samochód! Z pomocą przyszli policjanci! Dziś obchodzimy Dzień Kundelka. Z tej okazji publikujemy jedną z wielu historii, z którymi mamy do czynienia... Poniedziałek, 25 października 2021
Uwaga na oszustów metodą "na policjanta"! Fala telefonów w Gnieźnie! Uwaga do mieszkańców naszego powiatu dzwonią dzisiaj oszuści. Podają się za policjantów lub pracowników... Poniedziałek, 25 października 2021
Chciał napić się za darmo alkoholu ze sklepowej półki! Grozi mu nawet 15 lat więzienia! Gnieźnieńscy policjanci zatrzymali 44-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwo kradzieży... Poniedziałek, 25 października 2021