moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Domki ogrodowe, jako element praktyczny oraz estetyczny

Wtorek, 18 lutego 2020
  • Domki ogrodowe, jako element praktyczny oraz estetyczny

Ogrody stanowią ozdobę domu oraz miejsce relaksu i wypoczynku po pracy, szkole czy codziennych obowiązkach. Ich przygotowanie może znacznie ułatwić wypoczynek i nadać mu jeszcze bardziej relaksacyjnego charakteru. Inwestorzy często decydują się na wybór altan oraz domków ogrodowych, które stanowią miejsce wypoczynku oraz biesiad i jednocześnie są zadaszone, umożliwiając ochronę przed kaprysami pogody. Podczas rozmowy z dyrektorem firmy Domki Eko Architektura postaramy się dowiedzieć, jakie zalety mają ogrodowe altany i jakie są ich ceny.

Panie dyrektorze, dlaczego warto wybrać altanę czy domek ogrodowy na swoje podwórko?
Zalet jest wiele, ale warto podzielić je przede wszystkim na dwa aspekty: wizualne i praktyczne. Pierwsze z pewnością będą ważne dla pań. To przede wszystkim urok i uroda tego typu konstrukcji. Wpasowują się właściwie w każdy styl ogrodu - zarówno ten mniej, jak i bardziej rustykalny. Do tego taka drewniana altana stanowi bazę do wszelkich zmian, takich jak umieszczenie na niej różnobarwnych zasłon czy świec, które nadadzą jej klimatu. Z kolei jeśli chodzi o aspekt praktyczny, to altana i dom ogrodowy chronią nas i to, co chcielibyśmy schować przed deszczem. Nasz klimat jest dość kapryśny i pogoda często zmienia się w mgnieniu oka. Dzięki posiadaniu domku drewnianego możemy w każdej chwili schować do niego leżaki czy inne rzeczy, które będziemy chcieli ochronić przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. W domku możemy również przechowywać wszelkie narzędzia, służące do pracy w ogrodzie takie jak na przykład kosiarki. Dzięki temu będą bezpieczne, a my spokojni o to, że nic im nie zagraża.

Jaka jest cena domku ogrodowego?
Ceny drewnianych domów ogrodowych są uzależnione od ich powierzchni, konstrukcji oraz na przykład ilości okien, jaką posiadają. Generalnie domek ogrodowy możemy zakupić za kwotę mniejszą niż 10 tysięcy złotych. Oczywiście są też droższe, ale cena, to kwestia bardzo indywidualna, uzależniona w pełni od preferencji klienta, rozmiaru domków etc. Warto pamiętać, że nasza firma wykonuje również domki ogrodowe na zamówienie pod indywidualnie dobrany dla danego inwestora projekt.

Czy domek ogrodowy z drewna będzie użyteczny przez długie lata?
Oczywiście, drewno to bardzo trwały materiał, o ile będziemy pamiętali o następujących zasadach:
  • do budowy czegokolwiek, co ma być trwałe z drewna należy wykorzystać drzewo, którego wilgotność wynosi minimum 14% oraz maksymalnie 18%.
  • drewniane budowle należy odpowiednio zaimpregnować oraz pomalować i czynność tę powtarzać w zależności od potrzeb i rodzaju impregnatu.
  • konieczne jest również wybranie odpowiedniego projektu, uwzględniającego konieczność wietrzenia drewnianych elementów.
  • zewnętrzne elementy drewniane powinno się umieszczać w taki sposób, aby nie były narażona na naciekanie wody.
  • konieczne jest także użycie drewna odpowiedniej jakości. Nasza firma stawia przede wszystkim na drzewo sosnowe oraz jodłowe, pochodzące z północy. Charakteryzuje się ono przede wszystkim trwałością i tym, że jest sprawdzone przez pionierów drewnianego budownictwa.

Dlaczego Pańskiej firmie warto powierzyć realizację domku ogrodowego?
Nasza firma jest firmą wiodącą na rynku drewnianego budownictwa. Od lat stawiamy na jakość tego, co produkujemy i na poprawę komfortu życia naszych klientów. Swoje usługi dostosowujemy do tego, jakie są oczekiwania inwestorów. Zarówno cena domków, przygotowane projekty, jak i możliwość wykonania indywidualnego projektu są podyktowane tym, że zależy nam na budowaniu bazy zaufanych klientów, a nie na sprzedaniu produktu samego w sobie, choć wiadomo, że i to jest naszym celem, jako przedsiębiorstwa. Jakość materiałów oraz wykonanej pracy czy montażu drewnianych konstrukcji są wykonywane w oparciu o najwyższe kryterium precyzji, jakości oraz kwalifikacji pracowników, co zapewnia bezpieczeństwo, wykonywanych przez nas konstrukcji. Nasi klienci cieszą się otoczeniem drewnianych budowli, zażywając przy tym ich prozdrowotnych właściwości bez obaw o ich jakość.
 

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Zajęcia z LEGO Education wracają do VR Inkubatora Zgodnie z zapowiedziami w wakacje VR Inkubator w Fałkowie otwiera się na dzieci i kontynuuje przygodę... Czwartek, 30 czerwca 2022
Niezwykła wystawa w VR Inkubator za nami! Odwiedzający byli zachwyceni Od 23 do 26 czerwca w VR Inkubator w Fałkowie można było odwiedzić wystawę "Przyszłość u podstaw" przygotowaną... Czwartek, 30 czerwca 2022
Nowy chodnik w Dziećmiarkach oddany do użytku Powiatowy Zarząd Dróg w Gnieźnie oddał do użytku nowo powstały chodnik w miejscowości Dziećmiarki w... Środa, 29 czerwca 2022
Dom jednorodzinny w rozsądnej cenie! Osiedle Wierzbiczany już w sprzedaży Osiedle domów jednorodzinnych to inwestycja zlokalizowana nieopodal Gniezna, w zielonej i spokojnej... Piątek, 24 czerwca 2022