moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Policyjny pościg za Oplem Corsa przez kilka powiatów!

Środa, 5 lutego 2020
 • Policyjny pościg za Oplem Corsa przez kilka powiatów!

Wrzesińska drogówka podjęła pościg za kierującym Oplem Corsa. Akcję zakończyli funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kłecku, którzy na terenie gminy Kiszkowo zatrzymali dwóch młodych mężczyzn. W trakcie policyjnych przesłuchań okazało się, że autem kierował 20-latek, który również nie przestrzegał również decyzji o cofnięciu uprawnień. Po wprowadzeniu zmiany w kodeksie karnym podejrzanemu grozi od 3 miesięcy do 5 pozbawienia wolności. O dalszym losie podejrzanego zdecyduje Sąd.

Policjanci wrzesińskiej drogówki w dniu 3 lutego br. o godzinie 00:05 we Wrześni na ulicy Gnieźnieńskiej postanowili przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych zatrzymać do kontroli drogowej pojazd marki Opel Corsa. Jednak kierujący nie miał w planach spotkania z funkcjonariuszami i natychmiast znacząco przyspieszył.

Takie zachowanie kierowcy spowodowało podjęcie przez policjantów pościgu. Był on prowadzony można powiedzieć międzypowiatowo, ponieważ skończył się on w miejscowości Pomarzanowice na terenie powiatu poznańskiego.

Kierujący Oplem Corsa przez cały czas zajeżdżał policjantom drogę uniemożliwiając wyprzedzenie radiowozem, czym również stwarzał bardzo duże zagrożenie na drodze. Kresem drogowej ucieczki był wjazd w tereny leśne.

Z uwagi na fakt, że pościg był prowadzony między innymi przez miejscowość Czerniejewo do działań włączyli się policjanci z powiatu gnieźnieńskiego. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kłecku, którzy w tym czasie pełnili służbę na swoim terenie znając początkowe numery rejestracyjne Opla skojarzyli, iż dwa tygodnie wcześniej podobny pojazd kontrolowali w Kiszkowie zatrzymując kierującemu dowód rejestracyjny. W związku z czym udali się do miejsca zamieszkania właściciela auta, na terenie gminy Kiszkowo. Tam około 1:20 zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 20 i 22 lat, którzy wcześniej poruszali się Oplem Corsa.

Po zapoznaniu się materiałem dowodowym policjanci postawili zarzuty za nie zatrzymanie się do kontroli oraz nie stosowanie się do decyzji o cofnięciu uprawnień 20-latkowi, który przyznał się do kierowania. Po wprowadzeniu zmiany w kodeksie karnym podejrzanemu grozi od 3 miesięcy do 5 pozbawienia wolności. O dalszym losie 20-latka zdecyduje Sąd.
 

źródło: Policja

Napisz komentarz

Komentarze(11)

 • 11.02.2020 10:47  Odpowiedz na komentarz

  Policja to amatorzy ludzie przypadkowi niefachowcy nie znający przepisów prawa o ruchu drogowym.

 • 08.02.2020 12:45  Odpowiedz na komentarz

  niedziela, 01 września 2019 02:38 napisane przez Diabliczka
  Zrobili wielką głupotę, to fakt. Tylko jeden z nich jest tak naprawdę poszkodowany i będzie cierpiał jeszcze długo. Dlatego prosi o pomoc https://pomagam.pl/ydmql5kv iem że ten wypadek bardzo wpłynął na życie trzech z nich.
  Wyciągnęli wnioski.
  Miska czy naprawdę ich znasz wszystkich?
  Wiesz co teraz się z nimi dzieje?
  Odwiedziłas Krystiana kiedy leżał plackiem?
  Witam że robili różne głupie rzeczy jednak to jest młodość. Każdy robi coś głupiego . Teraz musieli e wszyscy szybko dorosnąć i wyciągnąć wnioski z tego co się stało.
  Niestety c

  08.02.2020 19:25

  Zmieniło się w życiu tych młodych ludzi bardzo dużo. Dorośli w ciągu jednej nocy

  08.02.2020 19:23

  Cd wpisu: Niestety czasu się nie cofnie .
  Wiele osób musiało zmienić swoje życie po tym zdarzeniu.
  Nie tylko jak to piszecie dzieciaki ale też ich rodziny. Zwłaszcza Krystiana
  To co pisze na stronie pomagam to jest nic z tym co naprawdę przeżywa.
  Reszta jak to piszecie dzieci też bardzo to przeżyła.
  Czy ktoś z was z nimi po wypadku rozmawiał? Czy odwiedził? Czy pomógł?-
  Zaraz pewnie zobaczę odpowiedź że idiotom się nie pomaga. Że mogli wcześniej myśleć.
  Jednak zanim ktoś napisze kolejne plotki które czytam wszędzie niech się zastanowi i sprawdzi fakty

 • 07.02.2020 19:36  Odpowiedz na komentarz

  Policja Brawo wy corsa 1,2 3 powiaty co by było jak by jechali audi albo jedna z BMW które stoją pod rezydencja panów b

 • 07.02.2020 10:10  Odpowiedz na komentarz

  Kilka powiatów i malutka Corsa uciekła POLICJI, dobrze ze ktos ich wogole SKOJARZYŁ. Strach jak się zjawia profesjonaliści i o kradną np. Bank :D

 • 06.02.2020 08:28  Odpowiedz na komentarz

  Przeciez kiedys musieli wrocic do domu

 • 06.02.2020 07:34  Odpowiedz na komentarz

  Tak ! skutecznie uciekli naszej policji, którą wyposażamy ciągle w nowe I szybsze samochody.!!!!!! "Śmiech na sali". Patrzcie jakĄ szybką mamy tą polską policję. dobrze, że chociaż mają DOBRĄ PAMIĘĆ !

  06.02.2020 16:46

  masz rację. nabrali lalek barbi do policji i paradują sobie autkami po mieście. jak sobie coś przypomną,że coś zapomnieli to włączają koguty i pędzą niebezpiecznie. a późnymi wieczorami i nocą wypatrują z autka podpitej czy pijanej osoby nie robiącej żadnego zła. izby wytrzeźwień nie ma to wiozą na komendę gdzie monitoringu też nie ma więc robią co chcą. a tam gdzie zbiry dewastują coś to ich nie ma bo przecież barbi mogłaby ząbki stracić. po prostu taka policja jest gorsza niż była milicja.

 • Był on prowadzony można powiedzieć międzypowiatowo, ponieważ skończył się on w miejscowości Pomarzanowice na terenie powiatu poznańskiego.....czy to znaczy że uciekli Policji na terenie gminy PObiedziska gdzie tutejsza Policja nie popisała się, a odnaleziono ich na terenie gminy Kiszkowo w domu.

 • 05.02.2020 19:20  Odpowiedz na komentarz

  Zaraz zaraz zatrzymali ich w domu tzn ze corsa uciekli policji?,

PODOBNE TEMATY
2 100 zł mandatu za przeładowanego busa 3,6 t - tyle ważyła tylko sama druga oś dostawczaka skontrolowanego na wschodniej obwodnicy Poznania... Środa, 26 stycznia 2022
Nieoznakowany kolos na S5 Za ciężki, za długi i za wysoki nieoznakowany zespół pojazdów zatrzymali na ekspresowej "piątce" niedaleko... Środa, 26 stycznia 2022
Radnemu nie podoba się, że wójt jest czynnym strażakiem OSP! Złożył skargę do Wojewody Wielkopolskiego! Rafał Rekruciak, radny Gminy Niechanowo, złożył skargę do Wojewody Wielkopolskiego na wójta, w której... Wtorek, 25 stycznia 2022
Kolizja w centrum Gniezna spowodowała wyciek kilkuset litrów paliwa! W poniedziałek, ok. godz. 11.15 służby ratunkowe otrzymały informację o zderzeniu samochodu osobowego... Wtorek, 25 stycznia 2022