moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Z Żor wracamy na tarczy, ale są pozytywy

Niedziela, 2 lutego 2020
  • Z Żor wracamy na tarczy, ale są pozytywy

MKS PR URBIS Gniezno nie zdołał powtórzyć wyniku z pierwszej rundy i w sobotę przegrał na wyjeździe z MTS-em Żory 23:30. To kolejna cenna lekcja, z której nasz zespół musi wyciągnąć odpowiednie wnioski.

Początek meczu był udany dla gnieźnieńskiej drużyny. Po pięciu minutach przyjezdne prowadziły 4:2, a dwukrotnie na listę strzelców wpisywała się Jagoda Linkowska, powracająca do składu po kontuzji. Później rozpoczęła się bardzo zacięta rywalizacja, która trwała mniej więcej do zakończenia premierowego kwadransa. Następnie inicjatywę przejęły gospodynie, które do przerwy prowadziły 18:10. 

Wynik pierwszej partii stawiał MKS w bardzo trudnym położeniu. Trzeba było szybko wyeliminować błędy i wrzucić wyższy bieg w drugiej połowie. Po powrocie z szatni gnieźnianki co prawda potrafiły nieco zmniejszyć przewagę rywalek, ale nie udało się chociażby wyrównać. Finalnie MTS pokonał ekipę z Pierwszej Stolicy Polski 23:30. Jest to druga ligowa porażka MKS-u w tym roku kalendarzowym.

Dużym pozytywem na pewno jest to, że do gry wróciła Jagoda Linkowska. Nasza zawodniczka potrzebuje jednak jeszcze trochę czasu, by znów prezentować poziom, z jakim ją kojarzymy. Cieszy także to, że świetną formę w Żorach potwierdziła Karolina Kasprowiak, autorka aż jedenastu bramek!

MKS PR URBIS: Kobyłecka, Konieczna - Kasprowiak 11, Siwka 1, Sawicka 3, Giszczyńska 2, Chojnacka, Dolacińska 1, Bigoszewska-Jackowiak, Różewska, Walkowska, Linkowska 3, Matysek, Ślęzak 2.
 

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(2)

  • 03.02.2020 11:18  Odpowiedz na komentarz

    linkowska bez;; formy;;to po co gra z tak mocnym zespolem.powinna jeszcze potrenowac.w pelni sil jest lepsza od giszczynskiej z ,,,,,3,,razy.choc obie graja indywidualnie tylko ta druga jest szybsza isilniejsza przez co zdobywa wiecej bramek. trzeba cos zrobic z prawa strona. zmienniczki graja zbyt malo .moze,, przemeblowac,, caly zespul i pozmieniac zawodniczki na pozycjach.

  • 03.02.2020 09:24  Odpowiedz na komentarz

    Pozytywy!?!? Szkoleniowcy wpadli w Euforię po Zwycięstwach ze SLABIUTkimi zespołami. I nakręciła ich duża frekwencja na meczach. Wnioski.... Sił z MOCNM na 15min. Lewa strona tylko na poziomie. A gdzie reszta. Koła jak zwykle bez DOGRANIA i bramek prawe skrzydło i środek DNO!!!!

PODOBNE TEMATY
Już 4 grudnia kolejny mecz piłki ręcznej w Gnieźnie! Już 4 grudnia o godz. 19.00 w gnieźnieńskiej hali widowiskowo-sportowej odbędzie się mecz piłki ręcznej.... Wtorek, 30 listopada 2021
Dwie rezeprezentantki MKS PR URBIS pojadą na Mistrzostwa Świata! Młodzieżowa reprezentacja Polski kobiet w pięknym stylu wygrała w Podgoricy turniej kwalifikacyjny do... Poniedziałek, 29 listopada 2021
Młodziczka z kolejnym zwycięstwem! MKS PR Gniezno po jednostronnym pojedynku pokonał NAP Polonia Nowy Tomyśl w ramach siódmej kolejki Wielkopolskiej... Poniedziałek, 29 listopada 2021
Przegrana rezerw w Świebodzinie KAPI Meble MKS PR II Gniezno przegrał z ligowym sąsiadem w Świebodzinie z miejscowym UMKS Liderem 24:20... Poniedziałek, 29 listopada 2021