moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

5 powodów, dla których warto skorzystać z porównywarki ubezpieczeń OC

Sobota, 25 stycznia 2020
  • 5 powodów, dla których warto skorzystać z porównywarki ubezpieczeń OC

Wybór taniego ubezpieczenia OC wcale nie musi być skomplikowany. Teraz kierowcy samodzielnie mogą znaleźć dla siebie najlepszą polisę. To możliwe dzięki porównywarkom ubezpieczeniowym on-line!

Porównywarki ubezpieczeń to specjalne serwisy on-line, które pozwalają na kalkulację kosztów ubezpieczeń u wielu różnych towarzystw. Dzięki nim można samemu sprawdzić dostępne propozycje i zdecydować się na taką, która będzie najbardziej atrakcyjna.

Z porównywarek bardzo często korzystają właściciele samochodów, którzy muszą zakupić ubezpieczenie OC (odpowiedzialności cywilnej). Chroni ono ubezpieczonego przed finansowymi skutkami wywołanych przez niego zdarzeń drogowych. To ubezpieczenie komunikacyjne jest obowiązkowe i za jego brak kierowcy grozi wysoka kara.

Dobra porównywarka ubezpieczeń OC pozwala na znalezienie najtańszej oferty ubezpieczeniowej, a także na zawarcie umowy z ubezpieczycielem - wszystko całkowicie przez internet.

Dlaczego warto zdecydować się na skorzystanie z porównywarki ubezpieczeń samochodowych? Oto 5 najważniejszych powodów, dla których warto ją wypróbować!

1. Ubezpieczenie tańsze nawet o kilka tysięcy złotych

Towarzystwa ubezpieczeniowe mogą samodzielnie ustalać wysokość składek na ubezpieczenie OC. Przy ich obliczaniu biorą pod uwagę szereg różnych czynników, które związane są z samochodem i jego właścicielem. W związku z tym proponowane składki znacznie różnią się pomiędzy sobą - niekiedy nawet o kilka tysięcy złotych.

Poprzez kalkulację w porównywarce OC kierowca może dowiedzieć się, jakie propozycje mają dla niego różni ubezpieczyciele. Wystarczy, że wypełni on jeden formularz, aby natychmiast sprawdzić indywidualne wyniki kalkulacji u kilku, a nawet kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych.

W efekcie porównywarka ubezpieczeń OC pozwala na znalezienie najtańszej oferty ubezpieczeniowej, a tym samym umożliwia zaoszczędzenie naprawdę sporej kwoty na kupnie OC!

2. Całkowicie darmowa i niezobowiązująca kalkulacja

Za wykonanie kalkulacji z użyciem porównywarki ubezpieczeniowej nie trzeba płacić ani grosza. Tego typu serwisy nie pobierają od swoich użytkowników żadnych opłat. Co więcej, nie obligują one do wykupienia ubezpieczenia.

Wobec tego kalkulacja przez porównywarkę OC jest dla kierowcy całkowicie darmowa i niezobowiązująca - dostępne oferty można sprawdzić nawet w tym momencie!

3. Dostępna przez 24 godziny na dobę

Ubezpieczenia OC i inne ubezpieczenia komunikacyjne można porównać u agenta ubezpieczeniowego. Takie biura można znaleźć w niemalże każdym większym mieście. Skorzystanie z kalkulacji u agenta wymaga jednak umówienia się na spotkanie i dojazdu na miejsce - nie każdy z nas ma na to czas.

Dzięki porównywarkom OC można sprawdzić dostępne propozycje ubezpieczycieli przez 24 godziny na dobę i wszystkie dni w roku - także w weekendy oraz w święta, gdy biura agentów ubezpieczeniowych są zamknięte. Wystarczy zaledwie parę minut, aby wykonać swoją indywidualną kalkulację.

Łatwa dostępność porównywarek OC ma także duże znaczenie dla tych osób, które na ostatni moment przypomniały sobie o konieczności zakupu ubezpieczenia. Wtedy to najlepsze można wybrać w dowolnym momencie!

4. Bardzo łatwa i intuicyjna kalkulacja

Do sprawdzenia kosztów ubezpieczenia za pomocą porównywarki ubezpieczeniowej konieczne jest wypełnienie specjalnego formularza. Gdy jest to porównywarka ubezpieczeń OC, wówczas należy umieścić w nim informacje takie, jak:
  • marka i model pojazdu
  • rok jego produkcji
  • przebieg obecny i ten planowany
  • wiek właściciela pojazdu
  • jego stan cywilny i liczba dzieci
  • miejsce zamieszkania
  • data uzyskania prawa jazdy

Formularz zawiera okienka z rozwijanymi listami, dlatego też wszystkich tych danych nie trzeba wprowadzać ręcznie - wystarczy wybrać je z dostępnych odpowiedzi. Dzięki temu wypełnienie formularza do kalkulacji jest naprawdę bardzo proste.

Nawet ci kierowcy, którzy nigdy wcześniej nie korzystali z porównywarek OC, mogą bez problemów samodzielnie sprawdzić koszty polis u różnych ubezpieczycieli. To bardzo proste!

5. Możliwość zawarcia umowy ubezpieczeniowej w wyliczonej kwocie

Dodatkowym atutem porównywarek OC działających w internecie jest możliwość zawarcia umowy ubezpieczeniowej przez internet. Kierowca może wtedy zdecydować się na wykupienie polisy w cenie, która została obliczona dla niego przez porównywarkę.

Umowę zawiera się nie z porównywarką, ale bezpośrednio z ubezpieczycielem. Wystarczy nacisnąć na przycisk znajdujący się przy wybranej polisie. Wtedy użytkownik przenoszony jest na stronę ubezpieczyciela, gdzie może dokończyć formalności związane z zakupieniem OC.

Za ubezpieczenie OC można zapłacić także szybkim przelewem on-line - już po kilku minutach można otrzymać potwierdzenie zawarcia umowy na swój adres e-mail.

Podsumowując, porównywarka ubezpieczeń OC to doskonała propozycja przeznaczona dla każdego właściciela samochodu. Dzięki niej można szybko i wygodnie znaleźć dla siebie najtańsze OC spośród ofert wielu ubezpieczycieli. Wystarczy tylko kilka minut, aby wykonać własną kalkulację, a potem zakupić ubezpieczenie całkowicie przez internet w najniższej możliwej cenie!
 

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
500+ dla Ukraińców pracujących w Polsce Świadczenie 500+ mogą otrzymać również obywatele Ukrainy, pod warunkiem, że pracują w Polsce i mieszkają... Czwartek, 10 marca 2022
Wspólne dyżury ZUS-u i Urzędu Skarbowego w zakresie zmian w ramach Polskiego Ładu Naczelnik Urzędu Skarbowego w Gnieźnie zaprasza na organizowane wspólnie z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych... Czwartek, 27 stycznia 2022
ZUS wypłaci emerytury i renty przed świętami Emeryci i renciści, których termin płatności świadczenia przypada na 25 grudnia, otrzymają emerytury... Wtorek, 21 grudnia 2021
W poniedziałki ZUS do 17.00 Począwszy od 22 listopada, w każdy poniedziałek, sale obsługi klientów w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych... Wtorek, 16 listopada 2021