moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Sterty śmieci zniknęły po interwencji mieszkanki

Środa, 22 stycznia 2020
  • Sterty śmieci zniknęły po interwencji mieszkanki

W grudniu przy drodze między miejscowościami Kamionek a Zakrzewo (Gmina Kłecko) pojawiły się sterty śmieci. Po interwencji mieszkanki Wilkowyi teren został uprzątnięty.

Zmieszane odpady pojawiły się na polu należącym do jednego z rolników. Jak informuje mieszkanka Wilkowyi, która natychmiast interweniowała w tej sprawie, to nie pierwsza tego typu sytuacja w okolicy. Tym razem teren, na którym wyrzucono śmieci mieści się w granicach Lednickiego Parku Krajobrazowego.

Po zgłoszeniu sprawy do kłeckoskiego magistratu odpady zniknęły. Urząd odpowiedział:

"Dziękujemy za informację o problemie, który pojawił się na terenie Gminy Kłecko, a zarazem również na terenie Lednickiego Parku Krajobrazowego. Czujność mieszkańców w sprawach środowiskowych oraz ich współdziałanie w tym zakresie z Urzędem Gminy jest niezwykle ważna i cenna dla zwiększania świadomości ekologicznej, co bez zaangażowania mieszkańców nie przyniesie wymiernych skutków.
Jednocześnie pragniemy poinformować, że w przedmiotowej sprawie trwa postępowanie administracyjne mające na celu nakazanie usunięcia odpadów z miejsca nieprzeznaczonego na ich składowanie i magazynowanie. W tym zakresie Gmina współdziała również z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego."


Również Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego odpowiedział na interwencję mieszkanki:

„Dziękujemy za czujność i informację. Sprawa jest nam znana, została przez nas zgłoszona 3 grudnia 2019 r., oficjalnym pismem do Burmistrza Gminy Kłecko z prośbą o ustalenie sprawcy i interwencję. W celu zwiększenia siły przekazu  może Pani również skierować takie pismo."

Jak już wspominaliśmy, śmieci zniknęły z pola. Pozostaje mieć nadzieję, że w Gminie Kłecko „kolesiostwo” nie weźmie góry nad przepisami prawa i osoba odpowiedzialna za ich wyrzucenie w niedozwolonym miejscu poniesie za to odpowiedzialność.
 

tekst: Andrzej Bukowski
foto: Czytelnik

Napisz komentarz

Komentarze(2)

  • 23.01.2020 23:55  Odpowiedz na komentarz

    Tacy są Polacy,oczywiscie i na szczęście, nie wszyscy Flejtuchy tacy są u siebie posprzątać a innym podrzucić za to powinny być bardzo surowe kary ale nie tylko finansowe a TAKŻE sprzątanie np przystanków autobusowych oraz sprzątanie okolicy w swoim miejscu zamieszkania przez okres całego roku pod groźbą dofatkowej podwójnej kary finansowej !!!

  • 22.01.2020 18:06  Odpowiedz na komentarz

    Gmina czerpie korzysci podatkowe z bogacza wiec przymyka oko na to co ten nielegalnie robi. A policja w Kiecku to w OGÓLE dopiero kolesiostwo!
    Może warto zainteresować się czy te odpady będą utylizowane czy znajdą sie w innym niedozwolonym miejscu...

PODOBNE TEMATY
Kolizja między Niechanowem a Witkowem W sobotę ok. godz. 10.55 służby ratunkowe otrzymały informację o wypadku na skrzyżowaniu w Miroszce... Niedziela, 22 maja 2022
Obchody Powiatowego Dnia Strażaka! Wyróżniono zasłużonych druhów Dzisiaj w Gnieźnie odbyły się uroczyste obchody Powiatowego Dnia Strażaka. Świętowanie rozpoczęło się... Sobota, 21 maja 2022
Przez godzinę byli uwięzieni w windzie Przez około godzinę kilka osób było uwięzionych w windzie, w Centrum Kultury Scena To Dziwna w Gnieźnie.... Sobota, 21 maja 2022
Osoby szukające pracy na celowniku oszustów internetowych Internet jest jednym z najchętniej wybieranych miejsc do poszukiwania zatrudnienia. Ilość ofert pracy,... Sobota, 21 maja 2022