moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Kamień i nie tylko - płytki łazienkowe modne w 2020 roku

Piątek, 17 stycznia 2020
  • Kamień i nie tylko - płytki łazienkowe modne w 2020 roku

Podczas Międzynarodowych Targów Ceramiki i Wyposażenia Łazienek CERSAIE w Bolonii zaprezentowano już, co będzie trendy w 2020 roku. Wykończenie ścian i podłóg jest niezwykle istotne, ponieważ ma decydujący wpływ na to, czy łazienka będzie kojarzyć się z uczuciem relaksu, któremu powinna służyć. Producenci oferują mnóstwo możliwości, które przede wszystkim należy traktować jako inspiracje do stworzenia wymarzonej aranżacji pomieszczenia. Jakie motywy będą brylować w najbliższym czasie?

Natura inspiracją dla producentów płytek łazienkowych
Natura jest najwspanialszym kreatorem, dlatego nie można się dziwić, że designerzy coraz mocniej czerpią z jej zasobów. W łazienkach pojawią się motywy roślinne, ale kamień jest stawiany na piedestale, a przede wszystkim marmur. Może być naturalny, lecz imitujące go płytki ceramiczne również sprawdzą się znakomicie, a na dodatek w łazience znacznie lepiej zdają egzamin ze względu na swoje właściwości. Nie trzeba stosować do nich specjalnych środków czystości, łatwo je wyczyścić i nie ulegają odbarwieniom. Płytki nawiązujące do przyrody ożywią każdą łazienkę i wprowadzą do niej harmonię.

Kamień z wyraźnie zarysowanymi żyłami - aranżacyjne wariacje
Biały marmur prezentuje się wręcz ekskluzywnie, a w połączeniu z perfekcyjnie zarysowanymi żyłami nadaje wyrazistego charakteru każdej łazience. Na dodatek stanowi uniwersalne rozwiązanie do aranżacji w różnych stylach. Doskonale łączy się ze wszystkimi kolorami. Oprócz odcieni bieli modne są szarości i czernie, ale nie brakuje również wariacji w żywych barwach. Wszystko dzięki temu, że płytki łazienkowe nie muszą być wykonane z naturalnego kamienia - cyfrowy nadruk na płytkach ceramicznych sprawdza się doskonale i wersje w naturalnych barwach trudno odróżnić od oryginału. Oferta Paste Group jest nieustannie poszerzana, dlatego nie brakuje w niej płytek od starannie wyselekcjonowanych producentów, które odpowiadają aktualnym trendom.

Grynszpan, czyli co?
Grynszpan to kolor związku chemicznego, który powstaje w wyniku korozji miedzi w obecności kwasu octowego. Przykuwa uwagę zielononiebieskim kolorem. Przez najbliższy rok w łazienkach będą gościć odcienie miedzi i miedzianej zieleni, które dodają wnętrzom energii i unikalnego stylu. Miedziana zieleń jest pełna blasku, a jednocześnie sprzyja odprężeniu.

Łazienka pełna blasku - czas na metalizujące akcenty
Warto przekonać się, co oferuje salon płytek Poznań, aby wybrać kolorystykę i wzornictwo najbliższe własnemu gustowi, a możliwości jest naprawdę wiele. Teraz blask jest na czasie i nie chodzi tylko o grynszpan. Metalizujący złoty kolor pięknie komponuje się z kamiennymi motywami, dlatego w wielu propozycjach pojawiają się złote żyłki na tle marmuru.

Co jeszcze jest mile widziane w 2020 roku?
Nadal mile widziane są płytki 3D i patchworkowe motywy, ale nie grają pierwszych skrzypiec. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z mozaik i wielokształtnych płytek, które sprawią, że wnętrze będzie prezentować się ciekawiej. Styl łazienki podkreślą heksagony, ale można też sięgnąć po klasyczną jodełkę.
 

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Rekordowy Budżet Obywatelski. Znamy już wyniki Aż 7 101 mieszkańców Gniezna zagłosowało w Budżecie Obywatelskim Miasta Gniezna na rok 2022. To najwyższa... Środa, 13 października 2021
Premierowy seans filmów z II Wojny Światowej już 23 października w Parowozowni! Czasami zdarza się, że "na dnie szafy" znajdziemy coś niezwykle cennego. Tak się złożyło, że jeden z... Piątek, 1 października 2021
Przebudowa ul. Gdańskiej - postęp prac Trwa przebudowa ul. Gdańskiej w Gnieźnie. Zobaczcie na jakim etapie są prace. Piątek, 1 października 2021
Wiadukt po próbach obciążeniowych! Wiadukt w Gnieźnie pozytywnie przeszedł już próby obciążeniowe. Na obiekt wjechały dwie ciężarówki 4-osiowe... Środa, 29 września 2021