moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Jak wybrać idealny dywan do salonu?

Czwartek, 16 stycznia 2020
  • Jak wybrać idealny dywan do salonu?

Dekoracyjny, ale nie tylko, dywan pozwala na stworzenie przestrzeni bez podziału poprzez stworzenie wizualnego rozgraniczenia w salonie. Akcesorium, które należy starannie dobrać, aby wzbogacić salon! Idealny rozmiar, materiał i styl - przekażemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć, aby wybrać ten estetyczny i ciepły kawałek tkaniny.

Znaczenie wymiarów dla wykładziny w Twoim salonie
Aby uzyskać harmonijny rezultat, konieczne jest uwzględnienie kontekstu, w którym wykładzina zostanie zainstalowana. Meble, ale także wymiary pomieszczenia odgrywają istotną rolę: wykładzina musi pokrywać wystarczającą powierzchnię, aby zapewnić pewną wizualną równowagę przestrzeni.

Aby się upewnić, że się nie mylisz, po prostu wykonaj pomiary, aby stwierdzić, który model będzie w 100% odpowiedni dla Twojej przestrzeni. Kiedy dywan jest zintegrowany z pokojem dziennym, masz dwie możliwości:

Pierwszy z nich polega na stworzeniu oprawy mebli tworzących salon. Sofa, fotel, stolik kawowy.... dywan jest wykładziną na drugim piętrze, służącą do zaznaczenia przejścia np. między jadalnią, a samym salonem.

Można również wybrać podkreślenie centralnego punktu salonu, często zaznaczonego obecnością stolika kawowego. Tutaj również, dywan musi być bardziej imponujący niż meble, aby go wzmocnić. Zainstaluj również wykładzinę XL, która nieznacznie przekracza szerokość sofy, aby uzyskać nienaganny i modny wygląd.

Gdy modele dywanów są wybierane w nieodpowiednich wymiarach, przestrzeń wydaje się nieproporcjonalna i niespójna. Im większy jest ten dodatek, na tym mniejszy będzie wyglądał Twój dom!

Jakiego kształtu powinienem użyć dla mojego dywanu?
W salonie, dywany przynoszą różne efekty wizualne w zależności od ich wielkości, koloru, materiału i kształtu.

Klasyczny prostokąt, kwadrat graficzny lub zaokrąglony i miękki kształt, dywan pozwala na kilka efektów w wystroju wnętrza.

Popieramy projekt harmonizujący z układem pomieszczenia, aby zachować estetyczną logikę. Duże pokoje dzienne mogą pozwolić sobie na wszystkie kształty dywanów. Zazwyczaj jednak unikamy okrągłej maty w wydłużonej przestrzeni.
 

Jaki rodzaj dywanu do salonu?

Oprócz wizualnej oprawy przestrzeni, wykładzina wzmacnia również meble i dekoracje zgodnie z ich kolorem. Jego kolor, który oczywiście zależy przede wszystkim od Twojego gustu, może również podbijać kolory obecne w Twoim wnętrzu, aby podtrzymać dekoracyjny styl lub, z drugiej strony, dodać odrobinę oryginalności, jeśli wybrany kolor wyróżnia się od reszty.

Zauważamy, że jasny dywan podkreśla efekt wielkości, podczas gdy ciemny model ma tendencję do skupiania wzroku na otaczających go meblach. Twój wybór może być zatem pod wpływem Twoich potrzeb w zakresie dekoracji.

Na szczęście, istnieje kilka stylów dywanów, które stały się niezbędne na przestrzeni lat, i które pozwolą Ci udekorować swój salon bez popełniania błędów w smaku!

Dywan Berber: inspirowany kulturą etniczną, dywan Berber jest wykonany z jasnej wełny z ciemniejszymi motywami graficznymi. Może być stosowany we wnętrzach przemysłowych, skandynawskich lub Boho.

Dywan z włókna naturalnego: często okrągła, naturalna wykładzina z włókna naturalnego, ma dość neutralny kolor, który pozwala na dostosowanie jej do każdego wnętrza. Jego stosunkowo niewielki rozmiar jest idealny dla studia lub małego salonu.

Wykładzina graficzna: wygląda bardzo modnie w skandynawskiej dekoracji, często wykonana jest z bawełny i składa się z geometrycznych wzorów. Pastelowy, jasny lub bardziej klasyczny, nadaje się również do każdego stylu dekoracji. Często jest lekki, łatwy do czyszczenia.
 

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Nie będzie strajku w firmie Jeremias W piątek związki zawodowe podpisały porozumienie z zarządem firmy Jeremias. Tym samy nie dojdzie do... Sobota, 13 listopada 2021
Zmiana organizacji ruchy na skrzyżowaniu ul. Moniuszki i Mieszka I! Można skręcać w lewo Radni Miasta Gniezna: Olga Gandurska, Angelika Ślachcińska i Artur Kuczma wnioskowali o likwidację zakazu... Poniedziałek, 1 listopada 2021
Szukasz mieszkania w Gnieźnie? Przekonaj się, na co warto zwrócić uwagę Podstawowa decyzja dotyczy zwykle rodzaju nieruchomości. Dom, a może mieszkanie? Po rozważeniu wszystkich... Piątek, 29 października 2021
Podstawowe informacje o profesjonalnych rusztowaniach aluminiowych Stabilne rusztowania należą do podstawowego wyposażenia w wielu branżach. Praca na wysokości wymaga... Piątek, 29 października 2021