moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Dwóch nowych policjantów w gnieźnieńskiej Policji

Czwartek, 9 stycznia 2020
  • Dwóch nowych policjantów w gnieźnieńskiej Policji

Uroczyste ślubowanie 72 nowo przyjętych funkcjonariuszy, w tym 2 z gnieźnieńskiej komendy Policji odbyło się w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Rekruci najpierw odbędą kilkumiesięczne przeszkolenie, a potem rozpoczną służbę w jednostkach Policji na terenie całej Wielkopolski.

W auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu 7 stycznia br. o godz. 12.30 odbyło się uroczyste ślubowanie policjantek i policjantów rozpoczynających służbę w wielkopolskiej Policji, w tym w Komendzie Powiatowej Policji w Gnieźnie. Ślubowanie odebrał Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka, który jako pierwszy powitał ślubujących, ich najbliższych oraz zaproszonych gości. Wśród obecnych podczas uroczystej zbiórki byli obecni: Wojewoda Wielkopolski - Łukasz Mikołajczak, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu - insp. Roman Kuster, Przewodniczący NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego - podinsp. Andrzej Szary, ks. Stefan Komorowski - Kapelan Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu oraz komendanci miejscy i powiatowi.

W obecności zgromadzonych głośno zabrzmiały słowa roty ślubowania: „Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia (...)”.

Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka w swoim wystąpieniu życzył policjantkom i policjantom powodzenia podczas czekających ich w najbliższym czasie egzaminów oraz - w przyszłości - satysfakcji ze służby, która jest wyrazem troski o drugiego człowieka. Komendant zwrócił się także do członków rodzin młodych policjantów podkreślając, że nie można dobrze wykonywać obowiązków funkcjonariusza bez zrozumienia i wsparcia ze strony najbliższych.

Podczas uroczystej zbiórki insp. Piotr Mąka wręczył medal okolicznościowy z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej Wojewodzie Wielkopolskiemu.

Nowi mundurowi po kilkumiesięcznym przeszkoleniu dołączą do swoich kolegów i koleżanek w jednostkach Policji na terenie całej Wielkopolski, by wesprzeć ich w trudnej, ale satysfakcjonującej służbie.

A my, w Komendzie Powiatowej Policji w Gnieźnie kontynuujemy proces doboru. Zachęcamy do składania podań.
 

źródło: Policja

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Chciał pomóc kierowcy uszkodzonego auta! Być może uratował zdrowie i życie wielu osób W piątek po południu mieszkaniec Gniezna, Pan Szymon jechał Trasą Zjazdu Gnieźnieńskiego za samochodem... Sobota, 4 grudnia 2021
Pijany 24-letni gnieźnianin zagubił się w Poznaniu! Pomogli mu strażnicy miejscy W czwartek, kilka minut przed godziną 15.00 strażnicy ze Starego Miasta w Poznaniu otrzymali interwencję... Sobota, 4 grudnia 2021
Strażnicy Miejscy pomogli bezdomnemu Upór i konsekwencja gnieźnieńskich Strażników Miejskich doprowadziły do ulokowania bezdomnego mężczyzny... Piątek, 3 grudnia 2021
Jedne drogi budują - inne niszczą Przekroczenia każdej możliwej wartości świadczącej o nienormatywności zespołu pojazdów odkryli po zważeniu... Piątek, 3 grudnia 2021