moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Pożar przy ul. Mickiewicza w Gnieźnie

Sobota, 4 stycznia 2020
  • Pożar przy ul. Mickiewicza w Gnieźnie

W piątek ok. godz. 20.30 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze w kamienicy przy ul. Mickiewicza w Gnieźnie. Na miejsce wysłano trzy zastępy ratowniczo-gaśnicze.

Po dotarciu na miejsce stwierdzono, że palą się sadze w kominie. Strażacy szybko uporali się z zagrożeniem.

Niestety to kolejny przykład zaniedbanych przewodów kominowych. Mieszkańcy często nie przykładają wagi do należytego stanu technicznego i czyszczenia kominów, co w najlepszym przypadku prowadzi do pożaru sadzy, w najgorszym natomiast do śmierci - kiedy nastąpi rozszczelnienie i tlenek węgla dostanie się do mieszkania.
 

tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(14)

  • 07.01.2020 21:46  Odpowiedz na komentarz

    przeciez to kominiarz np pan musiał ma uprawnienia do czyszczenia i przeglądu a nie ci co chodzą po domach. to on się podpisuje na czymś czego osobiście nie wykonała i nie sprawdził?co do rodo- to obowiązuje przetwarzajacych dane a jakby ktos pisał o kims z nazwiska nieprawde to inne przepisy... wiedzą ze gdzies dzwoni ale nie wiedzą gdze..

  • 07.01.2020 21:46  Odpowiedz na komentarz

    przeciez to kominiarz np pan musiał ma uprawnienia do czyszczenia i przeglądu a nie ci co chodzą po domach. to on się podpisuje na czymś czego osobiście nie wykonała i nie sprawdził?co do rodo- to obowiązuje przetwarzajacych dane a jakby ktos pisał o kims z nazwiska nieprawde to inne przepisy... wiedzą ze gdzies dzwoni ale nie wiedzą gdze..

  • 07.01.2020 21:40  Odpowiedz na komentarz

    A ty to jakiś prawnik RODO SRODO nazwisko samo o niczym nie Świadczy...

  • 07.01.2020 08:12  Odpowiedz na komentarz

    BEti dobrze się spisałas gdyby nie ty to pewnie by się buda spaliła ????????????

  • 06.01.2020 00:41  Odpowiedz na komentarz

    kominiarze nie wywiazuja sie ze swojej pracy.biorą kase a kominów nie sprzątaja.ktos ich powinien zacząc kontrolować!!!

  • 05.01.2020 14:03  Odpowiedz na komentarz

    Mówimy o panu m. Z ul. Lecha?

    06.01.2020 22:58

    Był to pan MUSIAŁ Z ULICY LECHA. GDY W GRE WCHODZI CZYJEŚ ŻYCIE RODO NIE OBOWIĄZUJE... MIESZKAŃCY MOGLI się zaczadzic lub splonac. FAKTURA WYSTAWIONA PIENIĄDZE ZABRANE A KOMIN NIE WYCZYSZCZONY. Pan że straży który rozmawiał ze mną i współwłaścicielem kamienicy był ostry w swych komentarzach co do kominiarza

  • 05.01.2020 12:50  Odpowiedz na komentarz

    Reasumując wszystkie państwa wypowiedzi Do odpowiedzialności za akcję trzech zastępów straży pożarnej należy pociągnąć Pana M... Z racji tego iż nie należycie, albo wcale nie zrobił tego co do niego należało.

  • 05.01.2020 11:24  Odpowiedz na komentarz

    Widze ktoś posłużył się nazwiskiem w komentarzu a jak to sie ma do obowiązku rodo ???

  • Ci co chodzą po blokach i sprawdzają stan instalacji gazowej i kominowej w ramach tz. przeglądów to kompletni analfabeci. Dziadkowie chwyceni do pracy za połowę stawki minimalnej by udawali , ze się na czymś znają. To ludzie, którzy najczęściej nie skończyli żadnych kursów i prawdopodobnie nie mają żadnych osobistych ważnych uprawnień do prowadzenia takich przeglądów. Uprawnienia do takich kontroli kominowo-gazowych mają ale tylko szefowie ich firm. ale ci szefowie z reguły siedzą w biurach za biurkiem i nie hańbą się pracą fizyczną. Ito jest warte kontroli

  • 04.01.2020 13:38  Odpowiedz na komentarz

    Jak się okazało to kominiarz który był 10.12 czyścić kominy nie wywiązał się że swojej pracy. Napalilam sobie zwyczajnie w kominku w mieszkaniu i jeśli chodzi o kominek wszystko było ok. Niestety zapaliła się sadza w kominie, który nie był wyczyszczony przez kominiarza - Pan Musiał.....

    05.01.2020 11:19

    Czy mowa o kominiarzu z centrum Gniezna czy jakim?

  • 04.01.2020 13:29  Odpowiedz na komentarz

    NIE WŁAŚCICIELE KAMIENIC TYLKO KOMINIARZE!
    WIELE RAZY NAWET NIE CZYŚCILI KOMINÓW TYLKO PRZYCHODZILI PO PODPISY!!!

  • 04.01.2020 13:11  Odpowiedz na komentarz

    nIE MIESZKAŃCY ZANIEDBUJĄ TYLKO WŁAŚCICIELE KAMIENIC!!!

PODOBNE TEMATY
Wypadek w Darmoszewie W sobotę o godz. 12.30 służby ratunkowe otrzymały informację o wypadku w Darmoszewie (między Kiszkowem... Niedziela, 17 października 2021
Chłopiec z raną kłutą zabrany śmigłowcem LPR do szpitala w Poznaniu Dzisiaj ok. godz. 12.45 służby ratunkowe zostały zadysponowane na ul. Wrzesińską w Gnieźnie. Ze zgłoszenia... Piątek, 15 października 2021
Seria włamań do domów i mieszkań w Gnieźnie W związku z występującymi przypadkami włamań do domów jednorodzinnych i mieszkań na terenie Gniezna,... Czwartek, 14 października 2021
Kolejny niewybuch w Lesie Miejskim Gnieźnieńscy policjanci po raz kolejny zostali powiadomieni o znalezieniu niebezpiecznej pamiątki z... Środa, 13 października 2021