moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

800 tys. zł zainwestowano w teren przy Wenecji

Czwartek, 2 stycznia 2020
 • 800 tys. zł zainwestowano w teren przy Wenecji

Dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego zmienił się teren zielony nad Jeziorem Jelonek. Do 2022 roku ma zostać zrewitalizowany cały obszar wokół Wenecji, w tym wyspa.

W ramach projektu wyłonionego w Budżecie Obywatelskim teren przy Jeziorze Jelonek doświetlono 10 latarniami, wybudowano nowe ścieżki, postawiono małą architekturę, ławki, psie pakiety, leżaki, huśtawki, a w okresie letnim pojawią się także hamaki. Posadzono 35 nowych drzew (9 dębów, 26 lip), krzewy i rośliny okrywowe. Koszt inwestycji to ok. 800 tys. zł.
 

tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(8)

 • Czy powieszono juz tam Hamaki? czy nadal słupy straszą ?

 • 08.01.2020 07:29  Odpowiedz na komentarz

  pROJEKTUJĄC TAK NOWOCZESNY PARK POWINNO SIĘ NA JEGO TERENIE JUŻ UMIEŚCIĆ KOSZE "DZIELONE". tAKIE JAK SĄ NA STACJACH koncernu paliwowego "orlen" U. By i w parkach istniała możliwość segregowania śmieci na plastik, szkło , papier i pozostałe ! Czy w tym naszym Magistracie poszczególne referaty ze soba niczego nie konsultują ? ( Tz Wydział ochrony środowiska, Zakład zieleni i spółka miejska URBIS !!!). Ludzie uczcie się. Świat idzie naprzód, a wy stanęliście . Uczyć się szanowni państwo urzędnicy .

 • 08.01.2020 07:22  Odpowiedz na komentarz

  a PLAC ZABAW DLA DZIECI Z BLOKU BUDOWANEGO PRZEZ DEWELOPERA KIEDY POWSTANIE? pANIE ARCHITEKCIE ZIELENI MIEJSKIEJ ?

 • Ciekawe pod którego dewelopera robią tak pięknie

 • Nie jest tak źle, ale bez monitoringu i częstych pieszych KONTROLI policji i straży miejskiej, może być klapa !
  Pozostałości po psich spacerach jest już SPORO. No i " MAŁPEk" , puszek po piwie też .Brudnym narodem jesteśmy! Wszędzie musimy zostawić ślady.

  06.01.2020 12:32

  Nie rozumiem tych zachowań ludzi. Są tam kosze na śmieci, na psie odchody. Te puszki po piwie i małpki mogą przecież wyrzucić właśnie do kosza na śmieci. Po pieskach też można posprzątać, bo odpowiednie pojemniki też są. Ludzie chyba jednak wolą być leniwi, albo w jakimś dziwnym towarzystwie nie wypada po sobie posprzątać.

 • 03.01.2020 22:26  Odpowiedz na komentarz

  Gdyby te drewniane leżanki były umieszczone po dwa obok siebie, to przynajmniej chłopak z dziewczyną mogli by leżąc obok siebie trochę pokonferować. A na odległość, to mogą sobie co najwyżej swobodnie sobie popier...eć.

 • 03.01.2020 07:44  Odpowiedz na komentarz

  Pewnie Już połowa poniszczona

PODOBNE TEMATY
Dom jednorodzinny w rozsądnej cenie! Osiedle Wierzbiczany już w sprzedaży Osiedle domów jednorodzinnych to inwestycja zlokalizowana nieopodal Gniezna, w zielonej i spokojnej... Piątek, 24 czerwca 2022
Prezentacja wystawy "Przyszłość u podstaw" w Fałkowie Zapraszamy na kolejną odsłonę wystawy "Przyszłość u podstaw" autorstwa Pałacu Generała Dąbrowskiego... Sobota, 18 czerwca 2022
Park linowy nad Jeziorem Winiary - jak będzie wyglądał? Zapytaliśmy Urząd Miasta Gniezna jak będzie wyglądał park linowy, który ma powstać w parku nad Jeziorem... Czwartek, 16 czerwca 2022
Eskurro, czyli kompleksowe sprzątanie sklepu Sklepy i lokale usługowe bez względu na rodzaj, potrzebują regularnego sprzątania i utrzymywania czystości... Środa, 15 czerwca 2022