moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Przy ul. Staszica i Zabłockiego w Gnieźnie powstaną nowe, wysokie bloki

Czwartek, 26 grudnia 2019
 • Przy ul. Staszica i Zabłockiego w Gnieźnie powstaną nowe, wysokie bloki

Przy ul. Staszica / Zabłockiego w Gnieźnie planowana jest budowa kolejnych bloków. Jak udało nam się ustalić, będą to budynki siedmio i dziesięcio kondygnacyjne.

Budowa nowych bloków ma się rozpocząć w ciągu najbliższych dwóch lat. Budynki siedmio i dziesięcio kondygnacyjne niestety przesłonią widok mieszkańcom istniejących bloków. Mają one powstać mniej więcej na terenie zaznaczonym kolorem czerwonym na głównej grafice artykułu. Inwestorem jest prywatny deweloper, który postawił już duże bloki m.in. przy ul. Orzeszkowej.

To nie jedyne bloki, których budowa trwa lub planowana jest w Pierwszej Stolicy. Trwa wykańczanie budynków przy ul. Konopnickiej. Mozolnie „rośnie”, okrzyknięty już najbrzydszym w naszym mieście, blok przy ul. Roosevelta. Niedawno w szybie windy znaleziono tam zwłoki mężczyzny. Obecnie na budowie praktycznie nic się nie dzieje. Przy ul. Orzeszkowej trwa budowa osiedla Nowe Skiereszewo (docelowo sześć bloków), natomiast kawałek w bok, przy ul. Tuwima powstaje Brylantowe Przemieście, czyli trzy kolejne bloki. Przy ul. Liliowej stoją już dwa nowe bloki, jednak prawdopodobnie ze względu na problemy z inwestycją, nabywcy nie otrzymali jeszcze kluczy do lokali. Kolejny deweloper buduje po drugiej stronie tej samej ulicy trzy bloki. Wcześniej postawił „flagowy” budynek przy ul. Orzeszkowej. Obiekt uchodzi za najlepiej postawiony dotychczas blok w Gnieźnie. Przy ul. Łąkowej, obok Jeziora Jelonek, powstaje jeden blok. W tym wypadku trzeba się liczyć nie tylko z wyższą ceną ze względu na położenie obiektu, jak i sąsiedztwem dzielnicy Cierpięgi, która nie cieszy się dobrą reputacją. Również na Winiarach powstaje nowe osiedle. Obecnie trwa budowa pierwszych dwóch z siedmiu bloków. Będzie to pierwsze ekologiczne osiedle w Pierwszej Stolicy, zasilane panelami fotowoltaicznymi. Tutaj inwestor kładzie ogromny nacisk na użyte materiały i jakość wykonania. Klientów zachęca także spokojna okolica.
 

tekst: Andrzej Bukowski
foto: Mapy Google, Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(39)

 • 10.01.2020 06:43  Odpowiedz na komentarz

  A co to za deweloper ma budować?

 • 08.01.2020 11:04  Odpowiedz na komentarz

  Ten co buduje,nie wie już co robić z pieniędzmi.... I co ? Oj Panie Zdzisław...nieładnie. nieładnie.

 • 08.01.2020 11:01  Odpowiedz na komentarz

  Patrząc na niektóre wpisy włos się jeży na głowie. Przecież to jest samowolka A Wy tego nie widzicie ? Nie było żadnego ogłoszenia . Nawet po blokach powinny wisieć info. A do tego kto by chciał widzieć na przeciw siebie blok 10 piętrowy ? Chyba CI zadowoleni to mieszkańcy Winiar,gdzie za Czasów PRL wyłączyli do betonu ludzi A teraz patrzą sobie w okna. Panie Budasz ! Teraz są inne czasy . Czy myśli Pan że wszystko jemu wolno ????? No to zobaczymy.

 • Ludzie, nie popadajcie w paranoje, nikt wam widoków nie zabiera bo nie są one wasze, nikt KUPUJĄCY mieszkanie na naszym osiedlu nie kupywał w cenie mieszkania widoku. Tamten teren jest od kilku lat w WIĘKSZOŚCI ZAROŚNIĘTY, a CZĘŚĆ za parkingiem jest ogrodzona i prywatna, BYĆ MOŻE CAŁOŚĆ kupił ten sam człowiek a BYĆ MOŻE wykupił deweloper. Kolejny parking zamiast bloków nie jest potrzebny bo jeden stoi prawie pusty od szczytu Zabłockiego 32 wiec zapraszam do parkowania ludzi z 16 czy 18 i innych okolicznych którzy nie POTRAFIĄ ZNALEŹĆ miejsca parkingowego.

  11.01.2020 03:01

  A dlaczego tak bronisz tego co CHCE tu budować ? Masz jakieś z tego korzyści ?

 • 07.01.2020 09:04  Odpowiedz na komentarz

  Do Mieszkańca Ustronia. Piszesz , że przetarg na zbycie działki był ogłoszony na stronie Spółdzielni Mieszkaniowej !! A ciekawe kiedy ??? Przeglądałem wszystkie ogłoszenia o przetargach od początku miesiąca września 2019 r i nie ma tam takiego ogłoszenia. Po co wobec tego kłamiesz? a poza tym nawet gdyby był taki przetarg ogłoszony na stronie spółdzielni to ja się pytam, DLACZEGO TYLKO NA STRONIE SPÓŁDZIELNI, której prawie nikt nie przegląda ? Dlaczego nie ogłoszono tego także w prasie? np: w takich przemianach? Czyżbyś ty tą działkę sobie załatwił? tak po cichu !

 • Teren budowy jest źle zaznaczony bo parking pozostanie tak jak jest. Poza tym sprzedaż gruntu spółdzielni Była ogłoszona na stronie internetowej. Trzeba było to Kupić i zrobic tam tarasy widokowe (ciekawe na co).nikt nikomu nie bronił dostępu do informacji

 • 06.01.2020 08:12  Odpowiedz na komentarz

  mieszkańcu Ustronia zaledwie tylko 1/4 zaznaczonego na czerwono terenu ( za zarośnięta nie uporządkowanymi krzewami) należy do jakiego pana. Reszta terenu to teren Gnieźnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Chyba , że któryś z prezesów już tą pozostaną część terenu w tajemnicy przed spółdzielcami - współwłaścicielami - sprzedał za ...........

 • Nie mieszajmy w to polityki. Część terenu na którym staną bloki i tak już była w ręcach prywatnych od kilkunastu lat. wg mnie trzeba się cieszyć że zarośnięte i nieuporządkowane tereny są w ten sposób zagospodarywowane. nikt nie wycina lasu ani nie zabiera dostępu do terenów "wrażliwych". mnie - mieszkańca tamtej części miasta - na pewno zainteresuje zakup lokalu jeżeli będą przystępne ceny (a mają takie być).

  05.01.2020 23:57

  Wreszcie ktoś mądry coś tutaj napisał,bo po większości dotychczasowych komentarzy (nie wszystkich!) lepiej nie odzywać się. Na takich gruntach wartych tysiące zł/m2 powinny budować się wieżowce min 20-piętrowe-oby tylko głębokie fundamenty wytrzymały. Przy tańszych cenach nowych mieszkań Gniezno miałoby szansę CHOCIAŻ NA SYPIALNIĘ POZNANIA a przy rosnących cenach (np 6100/m2 ul.Łąkowa) to Gniezno będzie GROBOWCEM POZNANIA z nie mosiężnymi a gipsowymi królikami i kozimi bobkami zamiast pestek po wiśniach na torcie-w/g donosu p.Kamińskiego (Panie Pawle-prosimy o dalsze donosy z piekła).

 • 05.01.2020 12:48  Odpowiedz na komentarz

  "temat klepnięty" przez kogo ? Rozumiem, że przez tą ustawioną w bajeczny sposób radę nadzorczą Spółdzielni Mieszkaniowej. I dziwicie się Kaczyńskiemu, że tak walczy o uporządkowanie sobie przedpola - sejmu, by móc wybierać w tym sejmie wyraźną większośćią własny uczciwie pracujący rząd RP. I że tak walczy o nowy nie ustawiony przez SLD I PO senat, by TEN nie blokował mu lub nie opóźniał wprowadzania tak potrzebnych naszej Polsce zmian ustrojowych I SĄDOWYCH? przecież W Gnieźnie CIĄGLE NIE MA piS -u. Bo Dolata skutecznie odstrasza wszystkich którzy chcieli by do pis u wstą

 • 05.01.2020 02:55  Odpowiedz na komentarz

  A co się dzieje na tej Liliowej? Już dawno apartamenty powinny być oddane, a tam ciągle ciemno.

  07.01.2020 21:55

  jedź zobaczyć budowlę tego dewelopera na orzeszkowej- pierwsza przy zolu - rozgrzebany od kilkunastu tygodni śmietnik w budowie, odpadający tynk z murku przy bloku, rozwalony odpływ wody z parkingu... podobno brama do garażu nie działała tygodniami ? po drugiej stronie ulicy piękne zadbane i wykończone ze starannością bloki dewelopera p.kowalczyka... i już masz odpowiedź co jest nie tak na liliowej.

 • 04.01.2020 23:18  Odpowiedz na komentarz

  Tak wysokie bloki wsrod tych CZTEROPIEtrowych to jakis absurd. To bedzie kolos nie pasujacy do zabudowy tego osiedla. Jestem przeciwko

 • Żadne lamenty, protesty i narzekania nie pomogą. temat już jest "klepnięty" i budowa rusza po wielkanocy - i bardzo dobrze. działka i tak nie była wykorzystana, jest zarośnięta. miejsce jest najatrakcyjniejsze spośród wszystkich obecnie budowanych bloków a sama bryła budynku tylko ozdobi to miejsce.

 • 03.01.2020 17:41  Odpowiedz na komentarz

  Który to Deweloper?

 • 01.01.2020 13:22  Odpowiedz na komentarz

  Dorota daj spokój z tym basenem. Niech ten prezydent najpierw zrobi chociaż porządne kąpielisko- plażę nad naszym jeziorem WINIARY !

 • 31.12.2019 08:55  Odpowiedz na komentarz

  Moim zdaniem w tym miejscu można by zbudować nowy gnieźnieński kryty basen z ozonowaną a nie chlorowaną wodą !! Bo mój mąż już nigdy nie pójdzie na kryty basen przy ulicy Jolenty gdyż po chlorowanej wodzie w tym basenie ma uciążliwe uczulenie. Nawet małe Mogilno ma w swoim krytym basenie wodę ozonowaną nie mówiąc już o Toruniu, Bydgoszczy czy Inowrocławiu. A w Gnieźnie władze jakoś takiej potrzeby zmiany sposobu dezynfekowania wody nie dostrzegają. Dlaczego się pytam, tkwimy ciągle przy dezynfekowaniu wody chlorem ?

 • 31.12.2019 07:42  Odpowiedz na komentarz

  Uważam, że w tym miejscu powinien powstać kolejny duży kompleks garaży dla mieszkańców Ustronia. Bo te drewniane, które są przy ulicy Laubitza (przy kościele) i tak za chwile ulegną rozbiórce.

 • 31.12.2019 07:39  Odpowiedz na komentarz

  Ludzie. A co byście chcieli, by wam w tym miejscu wybudowano. Proszę składać propozycje. Może być basen ? Nie ! To może jakąś spółdzielnię socjalną ? Nie ! To co, wg Was powinno w tym miejscu powstać ? Może jakiś hotel, bo to blisko parku i jeziora!

 • Ładny widok na łazienki zabawne. Chyba ktoś ładnych widoków w życiu nie widział

 • 30.12.2019 13:05  Odpowiedz na komentarz

  Urzad dał pozwolenie na budowę domu bloku na ul. Pocztowej 18 a w odległości po 6 m od domów które już stały. Co chcą to robią
  Obudza się przed wyborami.

 • 30.12.2019 09:29  Odpowiedz na komentarz

  Wszyscy by chcieli mieć piękny widok z okien.Niestety MIESZKAńcy bloków z reguły mają ograniczone widoki przez inne bloki.

 • 29.12.2019 11:34  Odpowiedz na komentarz

  martw się zeby pijacy i awanturnicy się nie wprowadzili a nie wege i co do tego wszystkiego ma Pizzeria hmmm

  31.12.2019 12:06

  Przecież jeśli tam się wprowadzą wege to będą chcieli zamknięcia pizzerii, bo sprzedają tam wyroby mięsne. Później zechcą, żeby obiady w szkole i przedszkolu były też wege. Na koniec powołają jakąś obywatelską formację narzucającą weganizm. Na coś takiego nie może być zgody.

 • 28.12.2019 20:53  Odpowiedz na komentarz

  I ponownie mieszkańcy będą oszukani przez władze spółdzielni przy aprobacie prezydenta miasta który wyda pozwolenie na budowę bloku. Tak suweren ma wpływ na samorządowców. A gdzie są radni z tego terenu, potrafią chodzić po domach tylko jak są wybory. Rzenada.

  30.12.2019 09:31

  Żenada a nie rzenada jak już.

 • 28.12.2019 16:31  Odpowiedz na komentarz

  Budowa wieżowców w tym miejscu to chyba żart .Przesłonią one cały piękny widok na łazienki a my mieszkańcy bloków 16 i 18 będziemy zaglądać w okna tych bloków.Myślę ,że włodarze miasta staną po stronie mieszkańców i pomogą wstrzymać tę budowę żebyśmy my mieszkańcy w pełni korzystali z pięknych uroków zrewitalizowanych Lazienek.

 • 28.12.2019 16:12  Odpowiedz na komentarz

  ulicy Zabłockiego do końca , czyli do samego kościoła bł. Bogumiła prezydent Miasta Gniezna Tomasz Budasz i jego zastępca Grobelny nie potrafiA wybudować, a teraz daje prezydent pozwolenie na wybudowanie wieżowca? Czy to znowu kolejne sprytne pociągnięcie jak z pozwoleniem na wybudowanie "Biedronki" przy ulicy Kostrzewskiego za wybudowanie ronda na Wrzesińskiej ?? A tu Dali pozwolenie na budowanie wieżowca ze sklepami na parterze np: dla kolejnej Biedronki, ale pod warunkiem, że deweloper wybuduje do końca ulicę Zabłockiego ??

 • 28.12.2019 13:02  Odpowiedz na komentarz

  Tam na Liliowej to mam nadzieję, że nie wprowadzą się żadni wege ze swoimi dziwacznymi poglądami. W pobliżu jest pizzeria i jeszcze by protestowali przeciw niej. To spokojna okolica i nie ma tam miejsca na takie dziwactwa w wydaniu wege eko i liberałów.

 • 28.12.2019 07:55  Odpowiedz na komentarz

  Jeżeli na tym wieżowcu powstanie stacja przekaźnikowa systemu telefonów komórkowych 5G to ja mówię stanowcze nie !!! Ludzie to promieniowanie nas w końcu pozabija !

 • 28.12.2019 06:38  Odpowiedz na komentarz

  Trzeba to protestować. Za nasze podatki zrobili plac zabaw okolica wypiękniała A teraz nam to wszystko zniszczą? Nie nie i jeszcze raz nie.

  31.12.2019 06:28

  Co za bzdury przecież plac zabaw zostanie i nic nie będzie zniszczone.ludzie jacy wy JESTEŚCIE przewrotni.Jak nic nie BUDUJĄ psioczycie i narzekacie, jak budują tez źle.
  na osiedlach WIĘKSZOŚĆ ludzi ma zastawiony widok z okien .chcąc MIEĆ widok z okna proszę ROZWAŻYĆ zamieszkanie w domku jednorodzinnym, w którym mieszkanie tez nie daje stuprocentowej gwarancji ze coś w PRZYSZŁOŚCI nie zasłoni widoku.

 • 27.12.2019 21:41  Odpowiedz na komentarz

  Skąd informacja że na LILIOWWEJ mają problem z inwestycją?

 • 27.12.2019 21:19  Odpowiedz na komentarz

  Wieżowiec z trzy poziomowym podziemnym parkingiem, brawo ! Na to majętni mieszkańcy Gniezna czekali od 20 tu lat.

 • 27.12.2019 21:16  Odpowiedz na komentarz

  W końcu powstanie w Gnieźnie ponownie, jakiś ekskluzywny wieżowiec. Ciągle budują w tym mieście same niskie bloki marnując najcenniejsze działki.

 • 27.12.2019 21:03  Odpowiedz na komentarz

  To nie może być prawda ! Zarząd Spółdzielni ( czyli prezesi spółdzielni) nie może tak sobie, bez zgody spółdzielców - właścicieli pokazanych gruntów, oddać je deweloperowi. To nie jest majątek pana Kujawy czy pana Klejborowskiego. Te działki, to majątek wszystkich spółdzielców trzymany na "czarną godzinę". Trzymany Na wypadek jakiegoś kataklizmu. Na przykład pożaru jakiegoś bloku, gdy natychmiast mogą być potrzebne wielkie pieniądze na zbudowanie nowych mieszkań dla spółdzielców, którym przytrafiła się tragedia !!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • kolejna bezsensowna inwestycja w tym rejonie. już teraz nie ma miejsc parkingowych z powodu idiotycznej hali sportowej a teraz jeszcze 100 mieszkań przy tej ulicy. a deweloper oczywiście umyje ręce bo "urząd zatwierdził warunki zabudowy".

 • Tylko dlatego żeby mieszkańcom odebrać widok i ostatni placyk ? Mało pól jest obok ?????

PODOBNE TEMATY
Rusza przestrzeń kreatywności z LEGO Education Jak uczyć kreatywnie w XXI wieku? Dowiecie się tego dzięki przestrzeni kreatywności z LEGO Education,... Piątek, 6 maja 2022
Majówka w Europarku Krasnal - zobaczcie jak bawili się gnieźnianie W Gnieźnie stacjonuje obecnie Europark Krasnal. Zobaczcie jak podczas majówki bawili się mieszkańcy... Środa, 4 maja 2022
Przegląd kostek brukowych - gdzie je kupić w okolicy Gniezna? Kostka brukowa jest materiałem powszechnie wykorzystywanym do tworzenia utwardzanych nawierzchni. Za... Czwartek, 28 kwietnia 2022
Kompresory tłokowe Airpress - dobry wybór dla każdego Pneumatyka, rozumiana jako praktyczne wykorzystanie niezwykłych możliwości sprężonego powietrza, szturmem... Piątek, 15 kwietnia 2022