moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Cztery osoby, w tym dwoje dzieci, potrącone na przejściu dla pieszych!

Poniedziałek, 23 grudnia 2019
  • Cztery osoby, w tym dwoje dzieci, potrącone na przejściu dla pieszych!

W poniedziałek po godz. 19.00 do służb ratunkowych wpłynęła informacja o potrąceniu czterech osób na przejściu dla pieszych na ul. Wrzesińskiej w Gnieźnie. Na miejsce wysłano Policję, karetki Pogotowia Ratunkowego oraz Straż Pożarną.

Po dotarciu na miejsce potwierdzono, że kierujący busem, jadąc w kierunku centrum miasta, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił cztery osoby, w tym dwoje dzieci. W wypadku najbardziej ucierpieli dorośli: kobieta i mężczyzna (oboje w wieku ok. 35 lat), jednak do szpitala przewieziono wszystkich pieszych.

Na czas prowadzonych działań ruch na ul. Wrzesińskiej był zablokowany. Przyczyny i okoliczności wypadku ustala Policja.
 

tekst: Andrzej Bukowski
foto: Czytelnik

Napisz komentarz

Komentarze(11)

  • 27.12.2019 13:03  Odpowiedz na komentarz

    Pasy na jezdni to jedno, oświetlenie pasów to drugie. Bezwzględne pierwszeństwo dla pieszych na pasach to trzecie . Ale rozglądanie się na prawo i na lewo przed każdym wejściem na jezdnię to jest zawsze najważniejsze !!!! I nie wchodzi się na jezdnie gdy pojazdy są w odległości mniejszej od pasów niż 50 metrów. Inaczej wchodząc na pasy zawsze stwarzamy dla siebie zagrożenie potrąceniem przez pojazd. Bo nigdy nie wiadomo czy kierowca zdąży wyhamować swój samochód !!!!! Bo stan nawierzchni jezdni zawsze jest wielka niewiadomą !!

  • 27.12.2019 10:10  Odpowiedz na komentarz

    to jest efekt PIERWSZEŃSTWA pieszych na pasach. zastanówcie się ludzie, premierze m.

    27.12.2019 10:47

    Nie do końca. To jest efekt zbyt szybkiej jazdy i tego, że kierowcy nie potrafią patrzeć na drogę, bo widzą tylko jej fragment zamiast objąć wzrokiem jak największy obszar z poboczem włącznie. Rozumiem kiepską widoczność, ale opisywany wypadek to będzie wina kierowcy. Piesi opuszczali pasy gdy ten bus w nich uderzył. Powinien ich widzieć, światła miał włączone, pasy w jakiś sposób oświetlone to kontury pieszych powinien widzieć, a już niewątpliwie zwolnić.

  • Mnie za dziecka uczono ze przed wejŚciem na pasy nalezy sie rozejrzeć niestety teraz nikt juz nie pAmięta tych zasad . Tym bardziej ze kierowca w Na tej ulicy ma bardzo ograniCzoną Widoczność poprzez Drzewa po miedzy jezdniĄ a chodnikiem oraz sŁabe oświetlenie. przejŚcia oRaz wejŚcie na przejścia powinny byc lepiej Oświetlone

  • 25.12.2019 09:17  Odpowiedz na komentarz

    To nie jest pierwsze zajście na tym przejściu dla pieszych! Czas na sygnalizację świetlną!

    25.12.2019 14:16

    Po co tam światła? Wystarczy, że ludzie zachowają ostrożność czyli piesi się obejrzą, albo upewnią, że kierowca się im zatrzyma, a kierowcy będą zwracać baczniejszą uwagę na pieszych. Co za problem obserwować drogę? Przecież kierowca musi to robić cały czas, a jak będzie jechał przepisowo to na tym przejściu dostrzeże np: ludzi czekających po obu stronach i podejmie odpowiednie działania wtedy. Można tam pomyśleć o ograniczeniu prędkości do np: 30 km/h

  • Na jednym ze zdjęć przy przejściu dla pieszych widoczny jest słup oświetleniowy bez zamocowanej BĄDŹ urwanej lampy oświetleniowej z jakiego powodu. samochód sprawcy zatrzymał się bezpośrednio zaraz za przejściem które być może nie było dostatecznie oświetlone, piesi mogli być słabo widoczni o tej porze.

  • 24.12.2019 10:04  Odpowiedz na komentarz

    Policja niech się zabierze za te dostawczaki. Przekraczają prędkość, Wiszą innym na ogonie chcąc zmusić ich do przyspieszenia, czyli przekroczenia dozwolonej prędkości, skręcając nie włączają kierunkowskazu, oburzają się gdy ktoś im zwróci uwagę. Trąbią jeśli kierowca przed nimi zatrzyma się, by przepuścić pieszego, a sam byłem świadkiem takich zachowań. Wysłać kilka nieoznakowanych aut w teren i przyjrzeć się tym dostawczakom.

  • 24.12.2019 10:01  Odpowiedz na komentarz

    Winny kierowca, piesi weszli na pasy gdy nic nie jechało i zbliżali się do końca przejścia, wtedy kierowca w nich uderzył. Powinien widzieć tych ludzi, widoczność przecież nie była tak tragiczna, a światła musiał mieć włączone. Zbyt szybko jechał, a powinien zwolnić widząc przejście dla pieszych lub je bacznie obserwować po obu stronach.

  • 24.12.2019 00:30  Odpowiedz na komentarz

    Dużo zdrowia dla Poszkodowanych.
    mam nadzieję, że obrażenia okażą się mniej poważne niż można zakładać... Kierowcy uwagi na drodzE!!!

  • 23.12.2019 22:19  Odpowiedz na komentarz

    Następny ku... mistrz kierownicy i miejskich prostych

PODOBNE TEMATY
Pijany 24-letni gnieźnianin zagubił się w Poznaniu! Pomogli mu strażnicy miejscy W czwartek, kilka minut przed godziną 15.00 strażnicy ze Starego Miasta w Poznaniu otrzymali interwencję... Sobota, 4 grudnia 2021
Strażnicy Miejscy pomogli bezdomnemu Upór i konsekwencja gnieźnieńskich Strażników Miejskich doprowadziły do ulokowania bezdomnego mężczyzny... Piątek, 3 grudnia 2021
Jedne drogi budują - inne niszczą Przekroczenia każdej możliwej wartości świadczącej o nienormatywności zespołu pojazdów odkryli po zważeniu... Piątek, 3 grudnia 2021
Niszczyli drogi - wpadli w ręce inspektorów Nienormatywne zespoły pojazdów pojawiły się na drodze ekspresowej niedaleko Poznania i Gniezna. Interweniowali... Czwartek, 2 grudnia 2021