moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Zwolnienia w Urzędzie Pracy w Gnieźnie. Powód? Brak bezrobocia

Czwartek, 19 grudnia 2019
  • Zwolnienia w Urzędzie Pracy w Gnieźnie. Powód? Brak bezrobocia

Czy Powiatowy Urząd Pracy w Gnieźnie staje się jednostką zbędną? Może nie do końca, ale na pewno w ostatnich latach jego rola mocno się zmieniła. Bezrobocie jest tak niskie, że działalność urzędu skupia się bardziej na organizacji szkoleń, wypłacie zasiłków i udzielaniu dotacji na otwarcie działalności. W najbliższym czasie pracę straci aż 10 osób.

3,5% wynosi obecnie bezrobocie w powiecie gnieźnieńskim. To sprawiło, że aż 10 pracowników Powiatowego Urzędu Pracy straci pracę. 3 osoby niebawem nabędą prawa emerytalne, natomiast 7 po prostu zostanie zwolnionych. W jednostce pozostanie 48 pracowników, którzy będą mieli pod opieką aktualnie 1 780 osób pozostających bez pracy. Redukcja etatów jest podyktowana nie tylko sytuacją na rynku pracy, ale także fatalną sytuacją finansową powiatu.
 

tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(14)

  • 26.12.2019 18:38  Odpowiedz na komentarz

    Pamiętam jak byłem kiedyś bezrobotnym też tam chodziłem i wszyscy byli bardzo mili i uśmiechnnięci

  • 25.12.2019 19:22  Odpowiedz na komentarz

    Bobo, nie jestes w temacie. Poczytaj, od kiedy obowiązuje BIP zawsze urzędy podesla swoich. Taka prawda.

  • Szkoda mi słów na temat tego urzędu. Dwa lata na podpisy jezdziłem i nic. Jak czegoś szukasz to szukaj na własną rękę. Ja tak zrobiłem.

    24.12.2019 22:17

    Ty masz pretensje, że nic nie dostałeś. Natomiast 100 innych ma problem bo dostali. I bądź tu mądry

  • 22.12.2019 00:21  Odpowiedz na komentarz

    Zwolnić połowę z nich, na jednego przypada 37 osób. Powiat więcej zaoszczędzi.

  • 21.12.2019 00:30  Odpowiedz na komentarz

    Przykre ale prawdziwe Niech poczuja jak jest bylam w urzedzie kila lat temu tragedia nie przyjelam pracy bo syn mial wtedy 3 latka niw dostal sie do przeczkola i nie moala z kim go zostawiac na czas godzin pracy ,a byly 2 zmiany to pani powiedziala ze to ja nieinteresuje.I wykreslila mie ze statusu bezrobotnej i stracilam ubezpieczenie .Teraz sami sa w tej samej sytuacji zycze powodzenia bo ja teraz mam swietna prace....

  • 20.12.2019 21:57  Odpowiedz na komentarz

    3.5% śmiechu warte co się stało z resztą pewnie na zachodzie europy.populacja spadła stąd bankructwo /źródełko wyschło/ więcej ssąych niż dających

  • Przykro jest stracić pracę, ale pamiętam czasy, jak w tym urzędzie traktowano kiedyś ludzi, którzy jej nie mieli i to nie ze swojej winy... W dobie internetu ten urząd nie spełnia swoich funkcji, a część jego zadań Mogłyby przejąć inne urzędy.

  • 20.12.2019 19:33  Odpowiedz na komentarz

    A Pani od jednego prominentnego radnego PiS się ostanie

  • 19.12.2019 22:23  Odpowiedz na komentarz

    Dobrze wiem, jak to funkcjonuje. Kiedy tylko sa zgłaszane Wolne etaty w budżecie, to kieruja swoich. To jest patologia !!!!!! ROZGONIC całe to towarzystwo wzajemnej adoracji. Od dawna jest Internet. Działanie urzędów pracy na takich zasadach nikomu jest niepotrzebne. Potrzebne jest dla tych, którzy tam pracują. MARNOwanie publicznych pieniedzy. Powinno tak funkcjonować, jak w Anglii.

    24.12.2019 22:24

    Nauczyciel coś kiepsko u Ciebie z nauką. BUDŻETÓWKa nie składa ofert pracy w Urzedzie tylko na swoim bip ie. Nie mieszaj ludziom w głowach.

  • 19.12.2019 19:02  Odpowiedz na komentarz

    Żadnej z tych pań nie życzę źle, ale przyszła kryska na Matyska. Niektóre traktowaly bezrobotnego jak wyrzutka społeczeństwa, choć na chwilę niech zobaczą co znaczy nie mieć pracy.

  • 19.12.2019 14:17  Odpowiedz na komentarz

    Starosta Gruszczyński mówi, że Powiat stoi na krawędzi bankructwa, a w projekcie budżetu na 2020 rok wpisuje zakup nowego samochodu dla SIEBIE. Będzie się Pan starosta woził nową furą, a pracowników za mordeczkę i na bruczek. Takie to podobne do partii z której starosta się wywodzi.Posłuchajcie też uzasadnienia rzecznika starostwa Agnieszki Rzempały Chmielewskiej.
    Według jej słów zakup jest niezbędny i związany z wyeksploatowaniem obecnego pojazdu.
    I co bardziej kuriozalne także względami ekologicznymi.Zwalniani przez Platformę Obywatelską - pamiętajcie o tym podczas nowych wyborów!

  • I tak za dużo ich jest nadal. Pamiętam jak byłem na bezrobociu to urząd otwierał o 7.30 Ale kazali sobie przychodzić na 8 bo rano kawę muszą w spokoju wypić. A powiat byłby bogatszy gdyby pieniądze były rozsądnie wydawane

PODOBNE TEMATY
Starosta podziękował szczypiornistkom za historyczny sukces Mistrzowsko Polski Juniorek Młodszych oraz awans do Superligi Kobiet to tegoroczne, historyczne osiągnięcia... Środa, 15 czerwca 2022
Kolejne porozumienie podpisane! Uczniowie z powiatu gnieźnieńskiego mają coraz lepsze perspektywy W auli Zespołu Szkół Ekonomicznych odbyło się uroczyste podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Piotrem... Środa, 15 czerwca 2022
Dyskutowali o funkcjonowaniu spółek wodnych Egzekwowanie i niska opłacalność składek właścicieli gruntów rolnych na rzecz spółek, a także status... Środa, 15 czerwca 2022
Najlepsi rolnicy w wielkoposce pochodzą z powiatu gnieźnieńskiego Państwo Magdalena i Bartosz Przybylscy z gminy Niechanowo oraz Izabela i Zbigniew Stajkowscy z gminy... Wtorek, 14 czerwca 2022