moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Zapaśnicy Husarza kończą rok z bardzo dobrym wynikiem

Wtorek, 17 grudnia 2019
  • Zapaśnicy Husarza kończą rok z bardzo dobrym wynikiem

W sobotę, 14 grudnia, Klub Sportowy Husarz Gniezno zakończył zmagania na matach zapaśniczych w zawodach sportowych w roku 2019. Były to 23 występy młodych sportowców z Pierwszej Stolicy Polski, w których udział zliczyć można do bardzo udanych.

Ostatnia impreza zapaśnicza odbyła się w Środzie Wielkopolskiej. Jak co roku średzki klub Tęcza zorganizował Ogólnopolski Turniej Mikołajkowy w zapasach w stylu wolnym, w których zaprezentowało się około 150 zapaśników z 10 klubów: Tęcza Środa Wielkopolska, Bartosz Odolanów, Olimpijczyk Sulmierzyce, Ceramik Krotoszyn, Unia Swarzędz, Sobieski Poznań, Grunwald Poznań, Zapaśnik Plewiska, UKS Kiekrz i Husarz Gniezno. Reprezentanci Gniezna zdobyli podczas tych zmagań 7 medali.

Na najwyższym miejscu podium stanęli - Matylda Dziadoszek (kat. wagowa 31 kg), Antoni Skupin (kat. wagowa 28 kg), Mateusz Dziadoszek (kat. wagowa 38 kg) i Jan Skupin (kat. wagowa 41 kg).
Brązowe medale wywalczyli - Eryk Bogucki, Dominik Dynaryński i Adam Wiśniewski.
Na szczególne wyróżnienie (oprócz złotych medalistów - Antka, Mateusza i Janka, którzy walczyli perfekcyjnie) zasługuje dwoje sportowców - Matylda Dziadoszek i Eryk Bogucki. Decyzją sztabu szkoleniowego obydwoje sportowców wystartowało w zawodach w wyższych kategoriach wagowych - celem sprawdzenia ich przygotowania w perspektywie następnego sezonu. Matylda podkreśliła swoją dominację w Wielkopolsce nie dając swoim rywalkom nawet nadziei na podjęcie równorzędnej konfrontacji. Eryk natomiast w walce ze starszymi (dodatkowo) przeciwnikami pokazał wysoki poziom umiejętności techniczno- taktycznych, zwłaszcza w bardzo trudnym pojedynku o brązowy medal, którego wynik trzymał kibiców w napięciu do ostatnich sekund.

Zarząd KS Husarz Gniezno pragnie podziękować swoim wszystkim zawodnikom za godne reprezentowanie naszego miasta na arenach całej Polski w 2019r. Miniony sezon był wyjątkowy. Nasi podopieczni dzięki wsparciu - z Urzędu Miasta Gniezna, Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, Ministerstwa Sportu, Wielkopolskiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe oraz sponsorów i (co należy w sposób szczególny podkreślić) przede wszystkim aktywnemu zaangażowaniu rodziców - mogli systematycznie podnosić poziom swoich umiejętności i uczestniczyć w 23 imprezach zapaśniczych.

Ogromną niespodzianką dla władz KS Husarz jest fakt, że 23 naszych podopiecznych zdobyło niewiarygodnie rekordową liczbę medali - 108. Nasi wychowankowie wywalczyli na matach całej Polski 31 złotych krążków, 29 srebrnych medali i 48 razy stawali na 3 miejscu podium. Tym samym sprawili dla naszego stowarzyszenia, w 20 rocznicę istnienia, najbardziej wymarzony i upragniony prezent.

Na wyróżnienie zasługuje (bez wątpienia) 6 sportowców, którzy swoim zaangażowaniem, determinacją, wolą walki i nieustanym dążeniem do własnego rozwoju sportowego wywalczyło większość trofeów. Matylda Dziadoszek, Alan Bogucki, Eryk Bogucki, Mateusz Dziadoszek, Antoni Skupin i Jan Skupin łącznie w 2019 roku „wygryźli w pocie” z polskich mat zapaśniczych 61 medali, w tym 28 złotych, 17 srebrnych. Ponadto Matylda, co zdarza się bardzo rzadko w sporcie, nie przegrała w tym sezonie ani jednego pojedynku (10 pierwszych lokat). Możemy się również pochwalić, że nasz zawodnik Mateusz Dziadoszek awansował w akcji Głosu Wielkopolskiego - Sportowiec Roku 2019, z etapu powiatowego do wojewódzkiego na 2 pozycji w Wielkopolsce. Żywimy nadzieję, że miłośnicy zapasów i kibice gnieźnieńskiego sportu wesprą Mateusza - swoim udziałem w głosowaniu.

Korzystając z okazji i okresu w jakim się znajdujemy, Zarząd KS Husarz Gniezno pragnie złożyć -wszystkim sympatykom i kibicom zapasów oraz innych dziedzin sportowych - życzenia zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, a także szczęśliwego Nowego Roku.
 

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Rewelacyjny występ zawodników Husarza W minioną sobotę w Krotoszynie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w zapasach w stylu... Poniedziałek, 20 września 2021
Zapaśnicy Husarza z dobrymi wynikami podczas kolejnych zawodów W dniach 7 - 8 maja odbyły się Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych w zapasach w stylu klasycznym.... Niedziela, 9 maja 2021
Kolejne udane zawody zapaśników Husarza W minioną sobotę, w Krotoszynie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w zapasach, w stylu wolnym. Poniedziałek, 1 marca 2021
Zapaśnicy wrócili z medalami W minioną niedzielę, w Środzie Wielkopolskiej odbył się Turniej Mikołajkowy w zapasach w stylu wolnym.... Poniedziałek, 7 grudnia 2020