moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Dobre łóżko jest gwarantem dobrego snu

Piątek, 13 grudnia 2019
  • Dobre łóżko jest gwarantem dobrego snu

Uczucie zimna lub gorąca, zdenerwowanie, permanentne zmęczenie? Objawy niewyspania dotykają nas wszystkich. Stres zaczyna rządzić naszym życiem, dyktować nam irracjonalne zachowania, my sami zaś ignorujemy zasady zdrowego snu, śpiąc na niewygodnych tapczanach lub starych materacach. Właśnie dlatego powinniśmy kupić sobie dobre łóżko!

Łóżko to podstawa naszego zdrowia - powie nam o tym każdy lekarz. To w tym miejscu jesteśmy najbardziej bezbronni, chorzy lub śpiący, przeżywający na nowo poprzedni dzień. Właśnie dlatego musi być to mebel w stu procentach dostosowany do potrzeb naszego ciała. Musimy więc dobrać materac, który dopasuje się do krzywizn kręgosłupa i kości, a także wybrać takie łóżko, na którym się zmieścimy.
Dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy nie wiedzą, czego potrzebują jest zasięgnięcie opinii eksperta z licencjonowanego sklepu sprzedającego meble do sypialni. Dla przykładu, jeżeli potrzebne jest nam łóżko o wymiarach 100x200, możemy zajrzeć na tę stronę: https://senpo.pl/lozka/lozka-100x200/. Nie tylko znajdziemy tam bogatą ofertę, ale również będziemy mogli zwrócić się z pytaniem do osoby znającej się na meblach wypoczynkowych.

Zadbaj o swój relaks

Nie wszyscy mają świadomość tego, jak wielką rolę w spaniu odgrywa wystrój sypialni. Najczęściej ludzie urządzają ją tak, żeby móc mieć wszystko pod ręką - móc szybko się rano ubrać, wyprasować koszulę, obejrzeć wieczorem telewizor czy poczytać książkę. Tymczasem w sypialni powinniśmy stawiać na elegancję i minimalizm, tak, by nasze zmysły nie były zbyt zaangażowane przed odpoczynkiem.
Dobrym pomysłem będzie na przykład wytworne łóżko kontynentalne, które nie tylko zapewni nam relaksujący sen, ale również będzie wyglądać dobrze w większości aranżacji wystrojowych. Sami dobierzemy sobie barwy takiego mebla, dzięki czemu dopasujemy go zarówno do stylizacji nowoczesnej, jak i rustykalnej.

Pamiętaj o swoim zdrowiu
Łóżko powinno mieć materac i poduszki, które nie będą zanadto grzać - ich zadaniem jest utrzymanie odpowiedniej temperatury o każdej porze roku. Nawet w zimie zbyt wysoka temperatura sprawi, że nasz sen będzie dość płytki i niespokojny, a przejście w fazę REM nie będzie odpowiednio płynne.
Podsumowanie jest następujące: niezależnie od tego w jakim jesteśmy wieku czy stanie zdrowia, musimy zawsze zainwestować w łóżko, które będzie stanowiło dla nas miejsce wypoczynku. Z tego też względu nie zapominajmy o dobrym materacu czy poduszce, kupujmy również meble, które będą dostosowane do naszego wzrostu i wagi.
 

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Rusza przestrzeń kreatywności z LEGO Education Jak uczyć kreatywnie w XXI wieku? Dowiecie się tego dzięki przestrzeni kreatywności z LEGO Education,... Piątek, 6 maja 2022
Majówka w Europarku Krasnal - zobaczcie jak bawili się gnieźnianie W Gnieźnie stacjonuje obecnie Europark Krasnal. Zobaczcie jak podczas majówki bawili się mieszkańcy... Środa, 4 maja 2022
Przegląd kostek brukowych - gdzie je kupić w okolicy Gniezna? Kostka brukowa jest materiałem powszechnie wykorzystywanym do tworzenia utwardzanych nawierzchni. Za... Czwartek, 28 kwietnia 2022
Kompresory tłokowe Airpress - dobry wybór dla każdego Pneumatyka, rozumiana jako praktyczne wykorzystanie niezwykłych możliwości sprężonego powietrza, szturmem... Piątek, 15 kwietnia 2022