moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Mieszkańcy bloków przy ul. Liliowej, Poznańskiej, Sienkiewicza i Chrobrego wykupią mieszkania z bonifikatą?

Poniedziałek, 9 grudnia 2019
 • Mieszkańcy bloków przy ul. Liliowej, Poznańskiej, Sienkiewicza i Chrobrego wykupią mieszkania z bonifikatą?

Bloki przy ul. Liliowej 7, Poznańskiej 92/94 oraz Sienkiewicza 1 to kolejne, których mieszkańcy chcą wykupu mieszkań z 90-procentową bonifikatą. Do tej pory nie było to możliwe, ponieważ Miasto wstrzymało sprzedaż mieszkań w tak nowych budynkach. Teraz sytuacja ulega zmianie.

Kiedy prezydent Tomasz Budasz poinformował o zamianie nieruchomości - gruntu, na którym stoi Szkoła Muzyczna za blok przy ul. Liliowej po Spółce GTBS, pojawiła się również wiadomość o planowanej sprzedaży mieszkań w owym bloku z bonifikatą 90-procentową. Ucieszyło to nie tylko mieszkańców wspomnianej nieruchomości, ale także bloków przy ul. Liliowej 7, Poznańskiej 92/92 oraz Sienkiewicza 1/Chrobrego 15. Do tej pory Miasto nie sprzedawało lokali w tych nieruchomościach. Teraz gnieźnianie liczą, że Prezydent Tomasz Budasz nie dzieli społeczeństwa na „lepsze i gorsze” i także oni będą mogli dokonać wykupów na preferencyjnych warunkach.

Chociaż wcześniej zapewniano o tym, że lokale w tych stosunkowo nowych blokach nie będą sprzedawane, teraz otwiera się okno nadziei dla lokatorów.
 

tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(8)

 • 12.12.2019 12:59  Odpowiedz na komentarz

  Na Liliowej powstają też nowe budynki. Mam nadzieję, że tam nie zamieszkają weganie i liberałowie, którym będzie przeszkadzał zapach grilla w letnie wieczory. Wege uważam za zagrożenie, bo już teraz przedstawiają postulaty, że należy zakazać sprzedaży i jedzenia mięsa. Niech sobie będą tymi dziwakami, ale niech nie narzucają innym co mają jeść.

 • No niestety prawda jest taka, że jest wiele budynków w gnieźnie, w których wstrzymano możliwość wykupu mieszkań z bonifikatą tylko dlatego, że ktoś kiedyś źle policzył metry. Od kilku lat nie mogę wykupić mieszkania bo uzależnione jest to od nierealnego absurdu w postaci zgody właścicieli wykupionych mieszkań i poprawy ich aktów notarialnych. Naprawdę życzyłbym sobie jeszcze dożyć wykupu mieszkania, w którym mieszkam od lat. panie prezydencie ustosunkuje się pan do tych "gorszych" ze społeczeństwa?

  12.12.2019 00:11

  Sprzedaż mieszkań odbywała się bez inwentaryzacji budynków. Wszystkim się bardzo spieszyło.

 • A kiedy będzie możliwy wykup na ulicy Wyszyńskiego?

 • 10.12.2019 07:17  Odpowiedz na komentarz

  a CO JEST TĄ NADZIEJĄ ?

 • Tbs do cha i prokuratury a mieszkańcy nie powinni mieć możliwości wykupu mieszkań od miasta, powinno to być zabronione. Ludzie powykupoja mieszkania a później sprzedadzą za 100% większa kasę.

 • 10.12.2019 02:27  Odpowiedz na komentarz

  Przypominam, że mieszkańcy bloku przy ul liliowej 1a od 1997 r, przez 20 lat spłacali zawarty w czynszu kredyt zaciągnięty pod budowę bloku. Piszę to aby wyjaśnić kwestie ewentualnej zazdrości o możliwość wykupu mieszkań z 90 % bonifikata. Proszę wierzyć że sytuacja jest wprost proporcjonalna do wzięcia kredytu na mieszkanie i spłacania go przez lata. Mieszkańcy bloku przy liliowej 1 a mieli o tyle gorsza sytuacje, że po spłacie kredytu w czynszu mieszkania automatycznie nie stawały się własnościowe, właśnie przez PRZYNALEŻNOŚĆ do spółki PTBS.

  10.12.2019 17:28

  Przestań kłamać kobieto za m2 kolega płaci 400zl to ile jest tego kredytu proszę Cię pewnie za śmieci masz wiecej

PODOBNE TEMATY
Zajęcia z LEGO Education wracają do VR Inkubatora Zgodnie z zapowiedziami w wakacje VR Inkubator w Fałkowie otwiera się na dzieci i kontynuuje przygodę... Czwartek, 30 czerwca 2022
Niezwykła wystawa w VR Inkubator za nami! Odwiedzający byli zachwyceni Od 23 do 26 czerwca w VR Inkubator w Fałkowie można było odwiedzić wystawę "Przyszłość u podstaw" przygotowaną... Czwartek, 30 czerwca 2022
Nowy chodnik w Dziećmiarkach oddany do użytku Powiatowy Zarząd Dróg w Gnieźnie oddał do użytku nowo powstały chodnik w miejscowości Dziećmiarki w... Środa, 29 czerwca 2022
Dom jednorodzinny w rozsądnej cenie! Osiedle Wierzbiczany już w sprzedaży Osiedle domów jednorodzinnych to inwestycja zlokalizowana nieopodal Gniezna, w zielonej i spokojnej... Piątek, 24 czerwca 2022