moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Nowy rok i nowe oblicze Świetlicy "Dzieci z chmur"

Poniedziałek, 9 grudnia 2019
  • Nowy rok i nowe oblicze Świetlicy

Prawdopodobnie już od 1 stycznia przyszłego roku Świetlica Środowiskowa "Dzieci z chmur" funkcjonować będzie w budynku CAS Largo przy ul Kościuszki 7. Od 1 kwietnia planowane jest połączenie placówki z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gnieźnie. Do tego czasu świetlica działać będzie z obecną kadrą wychowawców.

Zmiany organizacyjne w placówce planowane są od 1 kwietnia 2020 roku, kiedy kadrę świetlicy stanowić mają 2 osoby zatrudnione w wymiarze czasu pracy pół etatu. Czynnik ludzki, emocjonalny miał duży wpływ - mówi starosta Piotr Gruszczyński. Rzeczywiście część radnych Platformy chciała poprzeć funkcjonowanie w dalszym trybie tej świetlicy. Natomiast ja przedstawiłem na spotkaniu jeszcze jeden wariant. Restrukturyzację i tak jestem zmuszony przeprowadzić, ponieważ finanse są w takim a nie innym stanie, dlatego w tym momencie to starosta będzie podejmował decyzję co do dalszego funkcjonowania tej świetlicy w wymiarze, który do tej pory był. Chcę przypomnieć, że świetlica kosztuje nas 300 tys. zł, 3,6 etatu. Zdecydowanie zmienię to. (...) Myślę, że ta świetlica może tak samo dobrze funkcjonować przy jednym etacie, być może jeden etat - po pół etatu na osobę. (...) Skutek będzie taki, że w najbliższych dniach dojdzie do wręczenia wypowiedzeń i podpisania umów na całkowicie nowych warunkach, ale postaram się, żeby było to z jak najmniejszą krzywdą dla pracowników, aczkolwiek nie gwarantuję, że te wynagrodzenia będą takie jak do tej pory, czyli między 4,8 tys. zł a 6,8 tys. zł. Na taki wydatek na pewno nas nie stać. Na pewno nie jest to mój sukces. Bardzo mi zależało, żeby radni tą uchwałę poparli, natomiast już w trakcie sesji powiedziałem, że w alternatywie mam jeszcze jedno rozwiązanie. Myślę, że ulżyło radnym, że nie muszą podejmować bardzo trudnej decyzji.

Włączenie placówki do struktury PCPR pozwoli uczęszczającym do niej podopiecznym na korzystanie z zajęć prowadzonych w Centrum Aktywności Społecznej „Largo”, między innymi: warsztatów ruchu i tańca, fotografii, krawieckich, plastycznych oraz teatralnych. Nie wpływa również znacząco na jej lokalizację. Atutem nowego budynku jest ponadto duża ilość przestronnych pomieszczeń, w tym obecność sali do przedstawień teatralnych. Bardzo ważny jest również ich dostęp do światła dziennego. Dotychczas podopieczni świetlicy "Dzieci z chmur" mieli do dyspozycji wyłącznie kilka niewielkich pomieszczeń ulokowanych w podpiwniczonej części budynku. Nowy lokal z pewnością zapewni świetlicy większe możliwości rozwoju oraz komfortowe warunki podczas pracy wychowawczej, zajęć rekreacyjnych czy organizacji artystycznych projektów.
 

tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(3)

  • 12.12.2019 19:55  Odpowiedz na komentarz

    Dzisiaj w LARGO było spotkanie opłatkowe . Miał być starosta Gruszczyński. No nie przyszedł ! Przyszła p. Pilarczyk , ale po swojej krótkiej "przemowie "- po prostu wyszła !!! Z nikim opłatkiem się nie dzieliła . Nie widziałam !

  • Po co tacy radni, którzy głosują za " pomysłem" starosty, a nie mają SWOJEGO zdania ? Jeden radny i jeden starosta wystarczy ! Jak likwidacja etatów nauczycieli tak łatwo wam przychodzi, to zlikwidować też ilość radnych. To dopiero będzie prawdziwą oSZCZĘDNOŚĆ i to jaka !!!!!!

  • 09.12.2019 10:31  Odpowiedz na komentarz

    Panie Gruszczynski, tym samochodem za 200 tys zl szczelil Pan sobie totalnie w stope, zniszczyl Pan to wszstko co dotychczas Pan osiagnal.

PODOBNE TEMATY
Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2019-2022 wystartował 13 stycznia 2022 roku zainaugurowana została XI edycja konkursu "Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości".... Piątek, 14 stycznia 2022
Ostrzeżenie meteorologiczne: marznące opady W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń przekazujemy treść ostrzeżenia meteorologicznego nr... Środa, 12 stycznia 2022
Zakończył się remont w powiatowej geodezji W wyniku prac remontowych pomieszczeń znajdujących się na pierwszym piętrze budynku Powiatowego Zarządu... Poniedziałek, 10 stycznia 2022
Nowoczesny sprzęt pomaga chronić domy dziecka przed COVID-19 Dwa urządzenia do dekontaminacji trafiły do powiatowych placówek opiekuńczo-wychowawczych w Gnieźnie.... Środa, 5 stycznia 2022