moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Do salonu Volkswagen Berdychowski nie tylko po nowy samochód! Auta używane z gwarancją i w przystępnej cenie

Środa, 27 listopada 2019
  • Do salonu Volkswagen Berdychowski nie tylko po nowy samochód! Auta używane z gwarancją i w przystępnej cenie

A więc decyzja zapadła - szukamy samochodu używanego. Możliwości jest tak wiele, że można się poczuć zdezorientowanym nawet nie będąc w temacie laikiem. Przeszukać ogłoszenia w internecie? Objechać komisy samochodowe? Może rozpuścić informację o poszukiwaniach wśród znajomych? Na pewno na oględziny trzeba zabrać wujka, on przecież się zna, w końcu sam naprawiał swoją Syrenę, średnio raz w tygodniu, a potem Malucha, trochę rzadziej. Przy takim doświadczeniu musi się znać!

Żarty na bok, chociaż specyfika polskiego rynku wtórnego może budzić uśmiech na twarzy, to na pewno jest tematem na pracę przynajmniej habilitacyjną z psychologii lub socjologii. Każdy, kto choć trochę pochylił się nad tematem, zauważył, że jakimś cudownym zrządzeniem większość samochodów w komisach ma przebieg 180 000. Opowieści o tym, że Niemiec płakał jak sprzedawał, a babcia jeździła tylko w niedzielę do kościoła to już klasyki. To przetarcie na mieszku skrzyni biegów jest od codziennego pucowania - tak dbał. Zapomniałabym dodać, że ów Niemiec jeszcze do teraz czasem dzwoni, aby przez telefon posłuchać jak ten silnik pięknie pracuje.

Odłóżmy nasz motoryzacyjny folklor na bok, sytuacja nie jest już taka wesoła. Kwitną usługi typu „korekta liczników”, handlarze cofają na potęgę, a klienci w tym wszystkim? Szukają aut z przebiegiem poniżej 200 000, nie zważając, że zadbany egzemplarz z przebiegiem np. 240 000 może być znacznie lepszym wyborem aniżeli ten z przebiegiem 179 500 skręconym z 350 000. I tak błędne koło się zamyka.

Fascynującym jest, że większość ludzi z którymi rozmawiamy, jest świadoma procederu, a mimo to i tak będzie szukać egzemplarza z przebiegiem poniżej 200 000. I nie oszukujmy się - nie zmienią tego nawet najlepsze intencje ustawodawcy.

Zaniżone przebiegi to jedna kwestia. Kolejną sprawą jest świadome ukrywanie wypadkowej przeszłości samochodu. Wydaje się, że przed wprawnym okiem wujka (tego od Syreny) i czujnikiem lakieru nic się nie ukryje? Nie do końca. Czasami ślady napraw rzucają się w oczy, czasami trzeba trochę doświadczenia. Ale co jeśli uszkodzony element jest wymieniony na nowy i odpowiednio pomalowany? Tutaj czujnik grubości lakieru niekoniecznie coś pokaże. A co jeśli auto fabrycznie zostało pomalowane grubszą warstwą (co w technologii producenta jest jak najbardziej dopuszczalne)? To może być mylące. Co jeśli do samochodu jest wspawany fragment karoserii a spawy są poprowadzone w miejsce oryginalnych i podobnie zabezpieczone? Teoretycznie nic złego się nie dzieje, ale jeśli w takim samochodzie pojawi się np. poduszka kupiona na giełdzie (np. niewłaściwie przechowywana, przeterminowana itp.), już nie możemy mieć stuprocentowej pewności, że zadziała ona według założeń producenta i zagwarantuje nam bezpieczeństwo. Co jeśli w samochodzie zamiast poduszki pojawi się opornik, który będzie oszukiwał system i sprawiał, że kontrolka poduszki nie będzie nas alarmować o nieprawidłowościach? Co jeśli dokonano manipulacji przy pirotechnicznych napinaczach pasów, tak aby jednorazowy element wykorzystać powtórnie? Niestety elementy pirotechniczne są bardzo drogie - jeden potrafi kosztować nawet kilka tysięcy. Jeśli podczas wypadku zostały odpalone, ich wymiana na nowe często sprawia, że naprawa samochodu po kolizji jest już nieopłacalna. I tu otwiera się pole dla nieuczciwych sprzedawców. Samochody naprawiane byle jak, niezgodnie z technologią, nie gwarantujące bezpieczeństwa w czasie wypadku. I najgorsze jest to, że podczas zakupu takich rzeczy najczęściej nie widać.
No ale nie poddajemy się w naszych poszukiwaniach, wujek (ten od Syreny) stanął na wysokości zadania, mamy egzemplarz z autentycznym przebiegiem, z bezwypadkową przeszłością. Czy zatem już nie czają się na nas żadne pułapki? Niestety nie. Nie wiemy w końcu, jak użytkowany był samochód, jak był serwisowany, jaka jest historia jego napraw. Jest to kluczowa kwestia rozstrzygająca o dalszej bezawaryjnej eksploatacji. Odpowiednie częste przeglądy, wymiany oleju, wymiany części eksploatacyjnych to kwestia zasadnicza. Czy to wszystko zawsze było zrobione? Czy samochód był użytkowany w sposób prawidłowy czy też „katowany”? Czy naprawy przeprowadzono zgodnie z technologią producenta, czy też wykonywano je z zastosowaniem tanich zamienników o dyskusyjnej jakości? To okaże się dopiero po zakupie kiedy już zaczniemy auto użytkować, ale niestety wtedy może być już za późno.

Czy zatem jesteśmy skazani na walkę z wiatrakami? Czy aby znaleźć wymarzony samochód musimy poświęcać mnóstwo czasu i energii nie będąc nigdy do końca pewnym efektu końcowego? Na szczęście nie. Szukanie auta na rynku wtórnym to niezła przygoda i oczywiście są ludzie, którym sprawia to mnóstwo satysfakcji, lecz jeśli chcemy po prostu mieć samochód i nie tracić czasu i nerwów, to lepiej udać się do dealera i poszukać dla siebie auta nowego lub też używanego, sprawdzonego przez profesjonalistów.

Samochody, które my sprzedajemy, zarówno nowe jak i używane, mają gwarancję, więc klient nie musi się martwić ryzykiem wystąpienia nieprzewidzianych kosztów po zakupie.

Jesteśmy Autoryzowanym Dealerem VW od 1981 roku! Skorzystaj z naszego doświadczenia. Pozwól nam dopasować samochód do Twoich potrzeb i możliwości.

https://berdychowski.otomoto.pl/

https://berdychowski.dealer.volkswagen.pl/osobowe
 
Berdychowski Sp.J.                                        
ul. Owsiana 27
61-666 Poznań

Godziny otwarcia:

Salon:
PN-PT: 8:00 - 18:00
Sobota: 8:00-14:00

Serwis:
PN-PT: 7:00 - 19:00
Sobota: 8:00 - 14:00

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Motomikołaje już 5 grudnia w Gnieźnie! 5 grudnia na placu przed Teatrem w Gnieźnie pojawią się Motomikołaje! Akcja ma wymiar charytatywny -... Niedziela, 28 listopada 2021
Fani czterech kółek zakończyli sezon Ponad 2 700 złotych oraz ok 250 kilogramów nakrętek zebrano w sobotę podczas zakończenia sezonu samochodowego... Poniedziałek, 18 października 2021
Samochodowe zakończenie sezonu już w sobotę! W sobotę na gnieźnieńskim Rynku odbędzie się zakończenie sezonu fanów "czterech kółek" połączone z akcją... Czwartek, 14 października 2021
Karol Pawlak zalicza kolejny udany sezon! W miniony weekend odbyła się ostatnia runda Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej w Motocrossie. Zawodnicy... Czwartek, 30 września 2021