moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

O ścieżkach rowerowych, ruchu ulicznym, pieszych i zieleni w naszym mieście, czyli "Rozmów przy wspólnym stole"

Poniedziałek, 25 listopada 2019
  • O ścieżkach rowerowych, ruchu ulicznym, pieszych i zieleni w naszym mieście, czyli

Ostatnie spotkanie "Rozmów przy wspólnym stole", projektu realizowanego przez Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna, dotyczyło tematu komunikacji w mieście. Już tytuł "Gniezno na rowerze czy samochodem? Beton vs zieleń" zdradzał, że to sprawa, która może dzielić. Przy stole w Czytelni Biblioteki Głównej (a dokładnie stołach - bo frekwencja była spora) nie było jednak pieszych, cyklistów czy kierowców - byli ... rozmówcy. I każdy miał takie samo prawo do zabrania głosu i wyrażenia swojej opinii.

Wśród gości znaleźli się pracownicy Urzędu Miasta, Starostwa Powiatowego, przedstawiciel Rady Miasta Gniezna, obecny był komendant Straży Miejskiej oraz funkcjonariusze Policji i  miłośnicy turystyki rowerowej.

Podstawowym tematem dialogu okazały się ścieżki rowerowe na terenie naszego miasta, ale poruszone zostały także kwestie napiętych czasami stosunków między kierowcami a rowerzystami, ruchu rowerów po chodnikach i wynikających z tego faktu zagrożeniach. Dialog prowadzony był również wokół ruchu pojazdów w centrum miasta.

Wielkie zainteresowanie gości wywołał również temat terenów zielonych w Gnieźnie. Nawiązując do hasła pod jakim odbyło się spotkanie można stwierdzić, że wszystkim uczestnikom dialogu zależy na tym, aby zieleń jak najczęściej „wygrywała” z betonem. Niestety, w dzisiejszym świecie nie zawsze jest to możliwe.

To ostatnie w tym roku spotkanie w ramach cyklu, na kolejne Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna zaprasza w 2020r. Prosimy zatem śledzić doniesienia ze strony internetowej i profilu organizatora zamieszczonego na Facebooku.

Projekt „Rozmowy przy wspólnym stole” jest realizowany w ramach programu Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Funduszu Obywatelskiego zarządzanego przez Fundację dla Polski.

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Tragedia na dworcu PKP! Nie żyje ochroniarz Dzisiaj po godz. 14.00 policjanci zostali wezwani na interwencję w rejonie dworca PKP w Gnieźnie. Na... Środa, 8 grudnia 2021
Policjanci i Pani Liliana ostrzegają przed włamywaczami W miniony weekend gnieźnieńscy policjanci przyjęli zgłoszenia o dwóch zdarzeniach - kradzieżach z włamaniem,... Środa, 8 grudnia 2021
Lodowisko na przejeździe kolejowym Przejazd kolejowy na ul. Południowej w Gnieźnie to lodowisko. Miejsce, w którym samochody przejeżdżają... Wtorek, 7 grudnia 2021
Współpraca gnieźnieńskich policjantów i strażników miejskich Strażnicy miejscy podczas swojej codziennej służby na ulicach miasta współpracują z policjantami drogówki... Wtorek, 7 grudnia 2021