moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Rekordzista miał ponad 2 promile - policyjne podsumowanie weekendu

Poniedziałek, 25 listopada 2019
  • Rekordzista miał ponad 2 promile - policyjne podsumowanie weekendu

Podczas minionego weekendu policjanci zatrzymali trzech kierujących, którzy wcześniej spożywali alkohol. Rekordzista wydmuchał ponad 2 promile. Dodatkowo kolejnemu kierowcy, z uwagi na podejrzenie kierowania pod wypływem środków odurzających, pobrano krew do badań.

Mimo ostrzeżeń kilka osób zdecydowało się usiąść za kierownicą pod wpływem alkoholu. 22 listopada w Szczytnikach Czerniejewskich policjanci z Czerniejewa zatrzymali kierującego Mitsubishi Carismą. Mieszkaniec Konina kierował autem w stanie po użyciu alkoholu, miał 0,4 promila. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna decyzją Starosty Chodzieskiego miał wcześniej cofnięte uprawnienia do kierowania.

Tego samego dnia na ul. Witkowskiej w Gnieźnie policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wykazało, że 23-latek miał 0,25 promila.

W dniu 24 listopada br. w miejscowości Chłądowo policjanci z Witkowa zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Fordem. Z uwagi na podejrzenie kierowania przez 18-letniego kierowcę pod wpływem środków odurzających pobrano mu krew do badań.

Również tego dnia w miejscowości Pawłowo policjanci drogówki zatrzymali 43-letniego mieszkańca naszego powiatu kierującego motocyklem, który złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo przeprowadzone badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Niebawem wszyscy zatrzymani za swoje postępowanie odpowiedzą przed Sądem.

Pamiętajmy jeśli widzimy osobę która po wypiciu alkoholu zamierza kierować autem, powstrzymajmy ją. Jeśli nam się to nie uda, zadzwońmy pod numer 112. W ten sposób możemy zapobiec tragedii na drodze. Przypominamy że za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
 

źródło: Policja

Napisz komentarz

Komentarze(3)

PODOBNE TEMATY
Jak patostreamer dba o swoje dzieci? Skąd bierze pieniądze na morfinę? Sprawa Huberta K. z Polskiej Wsi trafiła do Prokuratury Krajowej Pierwszy artykuł o Hubercie K. - patostreamerze z Polskiej Wsi koło Kłecka - wywołał lawinę wiadomości,... Czwartek, 20 stycznia 2022
Drzewo spadło na jadący samochód! W czwartek ok. godz. 7.00 służby ratunkowe otrzymały informację o wypadku w miejscowości Zakrzewo. Na... Czwartek, 20 stycznia 2022
2 500 zł dla 25-latka w BMW i 1 500 zł dla 23-latka w Nissanie W miniony weekend dwóch kierowców wykazało się brakiem wyobraźni za co zostali ukarani wysokimi mandatami... Środa, 19 stycznia 2022
Potrącenie dzieci na ul. Orzeszkowej w Gnieźnie Dzisiaj ok. godz. 11.10 do służb ratunkowych wpłynęła informacja o potrąceniu dzieci na ul. Orzeszkowej... Środa, 19 stycznia 2022