moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Kolejna kobieta oszukana! Policja odmawia wszczęcia sprawy

Niedziela, 24 listopada 2019
 • Kolejna kobieta oszukana! Policja odmawia wszczęcia sprawy

Sprawa Karoliny O. toczy się od czerwca 2019 roku. Jak na razie niewiele w tej kwestii się wyjaśniło, natomiast do redakcji zgłaszają się kolejne oszukane osoby, które nie tylko kupiły towary z podrobionymi znakami firmowymi, ale także zapłaciły za ubrania, których nigdy nie dostały.

Poniżej treść listu, który otrzymaliśmy od Czytelniczki:

W maju zamówiłam buty - 3 pary o wartości 178 zł. Do tej pory nie dostałam ani butów, ani zwrotu pieniędzy. Pisałam do pani Karoliny O. - mówiła, że dostawca zawalił i zrobi zwrot. Czekałam i zwrotu nie dostałam. Co miesiąc pisałam do pani Karoliny, lecz ona zbywała mnie, że przelewy robi kolejno, że na pewno będzie wykonany i do tej pory tak pisze, ale mamy już prawie koniec roku. Straszyłam ją, że pójdę na Policję itd., że adwokat się tym zajmie, ale ona nic z tego sobie nie robiła. Gdy już w końcu straciłam cierpliwość, poszłam na Policję. Zgłosiłam, ale pani policjantka mi powiedziała, że pewnie i tak to nic nie da, że będę musiała zgłosić sama sprawę. I faktycznie dostałam pismo o odmowie wszczęcia postępowania. A gdy piszę do pani Karoliny, dostaję wręcz obraźliwe wiadomości. Gdy dostałam odmowę wszczęcia śledztwa, poprosiłam Panią, która opisała Karolinę O. na grupach, żeby ostrzec inne kobiety, które zamawiają u niej. Okazało się, że zgłosiło się dużo dziewczyn gdzie robiły zakupy u pani Karoliny na 500 zł i też zostały oszukane. Gdybym wiedziała, że tak wszystko się potoczy nie zamawiała bym nic u tej kobiety. Wcześniej zamówiłam coś u pani Karoliny i wysłała towar, chociaż coś innego niż zamawiałam. Teraz mnie oszukała. Jestem bezradna dlatego napisałam do Państwa, ponieważ nie popuszczę, gdyż nie jestem jedyną osobą oszukaną. Pani Karolina dostaje miliony na konto za darmo.

Ponieważ otrzymaliśmy sporo wiadomości o osobach, które zgłosiły się na Policję w celu złożenia zawiadomienia o oszustwie, zapytaliśmy Komendę Powiatową Policji w Gnieźnie na jakim etapie jest postępowanie w sprawie Karoliny O. Odpowiedź nieco nas zaskoczyła:

W odpowiedzi na Pana zapytanie informuję że prowadzone jest postępowanie przygotowawcze z art. 305 Prawo Własności Przemysłowej (nieuprawnione używanie znaku towarowego). Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie nie prowadzili i nie prowadzą wobec osoby wymienionej w artykule postępowania o oszustwo.
Anna Osińska
oficer prasowy KPP Gniezno

Funkcjonariusza prowadzą tylko postępowanie w sprawie nieuprawnionego używania znaków firmowych. Co więcej - od czerwca trwa postępowanie przygotowawcze. Tempo pracy śledczych może przyprawić o zawrót głowy.

Wobec Karoliny O. Policja nie prowadzi postępowania o oszustwo czy wyłudzenie pieniędzy, ponieważ w tym przypadku jest to przestępstwo ścigane z powództwa cywilnego. Osobom poszkodowanym proponujemy kontakt z adwokatem, który kompleksowo zajmie się tą sprawą.

Podróbki odzieży i obuwia sprzedawane były na grupach „Nicoletta - zamówienia hurtowe” oraz „Transmisje u Kiki”. Obecnie grupa zmieniła nazwę na „Glamour & Queen”.

tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(7)

 • 26.11.2019 18:47  Odpowiedz na komentarz

  A co ta pani zgłasza? Oszustwo przy zakupie podrobionych produktów? Sama na siebie chce ukręcić bata za ŚWIADOMY zakup podróbek?

 • 25.11.2019 15:31  Odpowiedz na komentarz

  a za batonik siedza w wiezieniu

 • 25.11.2019 09:04  Odpowiedz na komentarz

  Mam złe skojarzenia z gnieźnieńska policją a szczególnie z wydziałem kryminalnym.
  kilka lat temu zostałem ewidentnie oszukany na allegro.kwota wynosiła około 700,00 pln.
  kiedy zgłaszałem szkodę to policjant powiedział, za te pare złotych chce się panu włóczyć po sądach? w końcu przyjął zgłoszenie ale sprawcę udało mi się namierzyć samemu i ,,podać na tacy" panu policjantowi bo sami nie robili nic przez kilka miesięcy.Na koniec kiedy sprawca sam oddał pieniądze policjant umorzył sprawę.Kiedy zapytałem dlaczego nie skarzą oszusta to sie dowiedziałem,, czego pan jeszcze chce? przecież oddał panu.

 • ...bo to było do przewidzenia, że 170 zł za 3 pary butów to oszustwo. dlatego jest to traktowane odmową wszczęcia dochodzenia - kupujący winien przewidywać, że tak niska cena to może być zwykły "wałek". ale - jeżeli jest już kilka osób pokrzywdzonych i zbierze się je do kupy to można to zakwalifikować jako czyn ciągły i połączyć w jedno postępowanie wtedy wyjdzie większa kwota łączna, a i policjanty będą mieli lepszą statystykę

 • 24.11.2019 18:47  Odpowiedz na komentarz

  Mi prokuratura odmówiła wszczęcia sprawy wyłudzenia odemnie 3000 zł bo stwierdziła, że to jest mała szkodliwość czynu. Ale nie zapłać ktoś 0.01 zł podatku to człowieka znicza za to bo Państwo się okrada

 • 24.11.2019 18:25  Odpowiedz na komentarz

  To czym się zajmujecie?

 • 24.11.2019 16:40  Odpowiedz na komentarz

  No i jak tu wierzyć policji?

PODOBNE TEMATY
Gnieźnieńscy policjanci szukają kierowców pokrzywdzonych w dwóch kolizjach drogowych! Policjanci Wydziału Kryminalnego gnieźnieńskiej komendy szukają kierowców pokrzywdzonych w dwóch kolizjach... Czwartek, 30 czerwca 2022
Nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy TADEK w gminie Kiszkowo! Niedziela na długo pozostanie w pamięci mieszkańców gminy Kiszkowo. Tego dnia miała miejsce wyjątkowa... Czwartek, 30 czerwca 2022
22 tysiące kary grozi firmie, która wykonywała transport niezgodnie z przepisami Nienormatywny przewóz kabotażowy, wykonywany przez zarejestrowaną w Niemczech firmę polskiego przewoźnika,... Środa, 29 czerwca 2022
Niesprawne hamulce i nie tylko Czerwcowe działania kontrolne inspektorów transportu drogowego z Gniezna z użyciem Mobilnej Jednostki... Środa, 29 czerwca 2022