moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Kuźnia Liderów Wielkopolskich z wizytą w Gnieźnie

Wtorek, 19 listopada 2019
  • Kuźnia Liderów Wielkopolskich z wizytą w Gnieźnie

Kuźnia Liderów Wielkopolskich jest to program rewelacyjnych debat ze znanymi osobami z całej Polski. Liderów kształtowania opinii i osób, które swoim działaniem zdobywały sympatię swoich słuchaczy. Ludzi, którzy zachęcali do działania i niejednokrotnie zmieniały swoją okolicę, swoje miasto, Polskę na lepsze.

Teraz każdy ma okazję na dobrą dyskusję, poszerzanie wiedzy w różnych dziedzinach życia społecznego, zdobywanie nowych umiejętności interpersonalnych, rozwijaniu w sobie lidera. Zachęcamy do uczestnictwa w Kuźni Liderów Wielkopolskich wszystkich studentów i osób, które chętnie oraz aktywnie poszerzą swoją wiedzę z różnych dziedzin, między innymi takich jak: gospodarka krajowa, bezpieczeństwo, sprawy międzynarodowe, elementy demokracji, kultura, działalność społeczna NGO i samorząd.

W ramach pierwszego etapu organizowane są szkolenia z umiejętności miękkich, przydatnych w działalności społecznej, a więc m.in.: wystąpień publicznych, oraz zadań typowych dla funkcjonowania III sektora - ochrony danych osobowych, pozyskiwania dotacji w ramach między innymi w ramach sektora NGO.

Pierwszy etap składa się z kilkunastu spotkań i szkoleń w różnych miastach Województwa Wielkopolskiego. W ich trakcie organizatorzy wybiorą grupę najbardziej aktywnych merytorycznie osób, które zostaną zaproszone do udziału w II etapie projektu.

Drugi etap składać się będzie z comiesięcznych zjazdów weekendowych w Poznaniu , w których wezmą udział osoby wyselekcjonowane podczas pierwszego etapu. Został on zaplanowany na 2020 rok, a zakwalifikowani do niego uczestnicy poza ciekawymi warsztatami I możliwością rozwoju, mają zagwarantowany nocleg oraz wyżywienie.

W trakcie zjazdów etapu drugiego, uczestnicy projektu będą mieć możliwość spotkania i rozmowy z politykami, przedstawicielami biznesu, mediów, kultury czy administracji publicznej. Uczestnicy nabywać będą wiedzę od liderów w danych dziedzinach, osób doświadczonych, specjalizujących się w konkretnych obszarach funkcjonowania państwa. Kuźnia Liderów Wielkopolskich pojawi się w Gnieźnie w Szkole Podstawowej nr 3 znajdującej się na ulicy Czarneckiego 7 w dniach 23-24 listopada. Zachęcamy do wzięcia aktywnego udziału i zapisów do projektu, a także do rozmowy i spotkania z naszymi prelegentami: Marcinem Makohońskim - radnym trzeciej kadencji powiatu gnieźnieńskiego, Łukaszem Bartosikiem - specjalistą do spraw prawa amerykańskiego oraz Norbertem Nowickim - ekspertem w Ministerstwie Przedsiębiorczości I Technologii. Poruszana będzie między innymi tematyka samorządu, prawa amerykańskiego z perspektywy polskiej, a także porozmawiamy o powstaniu Doliny Krzemowej w Poznaniu oraz pracy w ministerstwie. Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne, wystarczy jedynie się do nas zapisać.

Zgłoszenia przyjmujemy przez stronę: www.kuznia.poznan.pl

Dołącz do nas - z nami staniesz się Liderem!
 

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej z Nowego Sącza zagrała kolędy dla gnieźnian W czwartek, w murach Bazyliki Prymasowskiej odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Orkiestry... Piątek, 14 stycznia 2022
Nowy dyrektor Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej! Zmiana nastąpiła po incydencie alkoholowym byłego włodarza Prymas Polski abp Wojciech Polak zwolnił ks. kan. Jarosława Bogacza z funkcji dyrektora Muzeum Archidiecezjalnego... Wtorek, 28 grudnia 2021
Zniszczyli grób podczas pogrzebu! Kto za to odpowie? Grabarz twierdzi, że ma prawo tak postępować! Napisała do nas Czytelniczka, którą spotkała bardzo niemiła sytuacja. Grób jej babci został zniszczony... Wtorek, 21 grudnia 2021
Wigilijne spotkanie w Domu Seniora 17 grudnia 2021 roku w Gnieźnieńskim Klubie Seniora odbyło się spotkanie wigilijne dla jego uczestników.... Poniedziałek, 20 grudnia 2021