X

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Spektakl muzyczny: REPUBLIKA.MAANAM

Wtorek, 12 listopada 2019
  • Spektakl muzyczny: REPUBLIKA.MAANAM

Zapraszamy Państwa na spektakl muzyczny inspirowany muzyką i tekstami dwóch legendarnych polskich grup rockowych: REPUBLIKI I MAANAMU - którego twórcami i wykonawcami są seniorzy z gnieźnieńskiego Klubu Seniora RADOSĆ.

Dlaczego sięgnęliśmy do repertuaru rockowego? Muzyka rockowa królowała na parkietach od lat pięćdziesiątych do końca lat dziewięćdziesiątych minionego wieku. Nadal nie brakuje miłośników starego dobrego rocka. Spośród grona wspaniałych wokalistów i twórców muzycznych tamtych lat wybraliśmy piosenki Grzegorza Ciechowskiego oraz Olgi Jackowskiej (Kory) i Marka Jackowskiego. To artyści, których nie trzeba przedstawiać, liderzy jednych z najważniejszych zespołów w dziejach Polskiej Muzyki Rozrywkowej. Realizując nasze przedstawienie chcemy uczcić pamięć tych wybitnych twórców oraz pomóc publiczności na nowo odkryć piosenki zespołu Republika i grupy Maanam. Spektakl jest manifestacją umiejętności, możliwości i potencjału, który posiadają osoby po 60 roku życia.
Mówimy STOP STEREOTYPOM! To nie prawda, że osobom w wielu senioralnym nie wypada śpiewać rocka. Seniorzy mają w sobie pokłady energii i mocy, o której nawet nie śniło się ich wnukom. Przekonają się o tym ci, którzy przyjdą do Miejskiego Ośrodka Kultury, 20 listopada o godzinie 18.00.

W powstałym spektaklu muzycznym przedstawione zostały perypetie dojrzałych i doświadczonych ludzi zagubionych w dziwnej rzeczywistości.

Poznajcie mieszkańców Republiki Maanam - ludzi, którzy otwarcie mówią o uczuciach, nie boją się głośno wyrażać swoich emocji, ludzi targanych rozterkami i namiętnościami, przepełnionych miłością i pozytywną energią - a także tych, którzy upadli i popadli w zwątpienie i rozpacz. REPUBLIKA MAANAM to miejsce pełen wspomnień, ale nie pozbawione marzeń. Bohaterowie walczą z niesprawiedliwością, buntują się przeciwko wszechogarniającej świat obojętności. Radość zamienia się w smutek, żal w euforię, strach w nadzieją na czekającą nas przyszłość. Brzmi znajomo? Może uda się odnaleźć wśród bohaterów spektaklu swoje własne odbicie - a w REPUBLICE.MAANAM cząstkę naszego kraju.

Spektakl REPUBLIKA.MAANAM, to efekt pracy podczas warsztatów musicalowych, w których uczestniczyli nasi artyści z Klubu Seniora „Radość”. Do zadania nie przystąpili sami - pomogli im profesjonaliści z Teatru Za Miastem, którzy podjęli się funkcji trenerów wokalnych i aktorskich. Warsztaty miały na celu pobudzaniei rozwijanie wyobraźni muzycznej, a także odkrywanie własnych możliwości twórczych, kształcenie poczucia rytmu oraz rozwijanie zainteresowań i uzdolnień muzycznych. Program obejmował: złożone ćwiczenia oddechowe i prawidłowej dykcji, emisję głosu, pracę z mikrofonem oraz naukę piosenek wybranych jako element składowy całego przedstawienia muzycznego.

Scenariusz i reżyseria
Monika Belau i Artur Kamiński

Czas trwania
75 minut.
 

źródło: MOK

Napisz komentarz

Komentarze(1)

  • To śmiałe przedsięwzięcie artystyczne w Klubie Seniorów Radość w Gnieźnie. Dzieki dwom osobom pani moniki i Artura - aktorów teatru to takiego przedstawienia jeszcze w Gnieźnie NIE BYŁO . Występ teatralny spotkał się z wielkim entuzjazmem całego środowiska senioralnego. Swietnie się składa , że MOK - " radość" ma pomysły na kontynuację takich warsztatów. Top było świetne wydarzenie kulturalne w naszym kochanym mieście Gniezno . dOSKONAŁY SPEKTAKL NIE TYLKO ŚPIEWU DO MUZYKI , A TAKŻE CHOREOGRAFIA , INSCENIZACJA I PRZEPIĘKNE KOSTIUMY TEATRAlne , pełne spektrum świata teatru.

PODOBNE TEMATY
Władze samorządowe upamiętniły 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja Mieszkańcy i samorządowcy powiatu gnieźnieńskiego oraz przedstawiciele organizacji społecznych i ugrupowań... Poniedziałek, 3 maja 2021
Przedsiębiorcy zwolnieni z raty za koncesję Rada Miasta Gniezna przyjęła 15 marca uchwałę w sprawie zwolnienia z drugiej raty opłaty za korzystanie... Środa, 7 kwietnia 2021
Przeciętny mieszkaniec Gniezna wydaje ponad 1 176 zł rocznie na alkohol! W piątek, w Gnieźnie odbyła się konferencja prasowa Młodej Lewicy. Aktywiści mówili o rosnącym problemie... Wtorek, 30 marca 2021
Radni Lewicy będą głosować za pozostawieniem ZOL-u w dotychczasowej formie Radni Lewicy zapowiedzieli, że będą głosować za utrzymaniem Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Gnieźnie... Czwartek, 28 stycznia 2021