moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Ruszają zapisy wolontariuszy WOŚP!

Środa, 6 listopada 2019
  • Ruszają zapisy wolontariuszy WOŚP!

Zapisy wolontariuszy WOŚP odbędą się w dniach 13, 14 i 15 tego listopada od godz. 15.00 do 18.00 w Medyku (internat) w Gnieźnie przy ul. Mieszka I 27. Liczba miejsc ograniczona.

Zgłosić się może każdy, kto chce kwestować w Gnieźnie. Przypominamy, że osoby niepełnoletnie muszą przyjść z opiekunem prawnym. Ważne, by mieć przy sobie dokument tożsamości (dowód osobisty, legitymacja szkolna, paszport). Zdjęcie zrobimy na miejscu.

Również od 13 listopada zgłaszać się mogą właściciele gnieźnieńskich firm oraz szkół, którzy chcą postawić skarbonkę u siebie. Ci, którzy zgłoszą się w tym terminie, taką puszkę mogą postawić już od 15 grudnia.

Finał WOŚP odbędzie się w Gnieźnieńskiej hali widowiskowo-sportowej jak w ubiegłym roku.

Nie zabraknie koncertów oraz biegu "Policz się z cukrzycą".

"Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej" to hasło 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w całej Polsce 12 stycznia.

Tym razem fundacja będzie zbierać środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

Cel Finału obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej. W ich przypadku planowane są zakupy inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych. Ponadto, zarówno dla sal operacyjnych jak i oddziałów pooperacyjnych, niezbędne będą zakupy ultrasonografów i echokardiografów.

Zgłaszać się mogą już także firmy, które chcą wesprzeć sztab od strony finansowej lub rzeczowej.

Rok temu w Gnieźnie zebrano rekordową kwotę 241 584,00 zł

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Nocna Jazda Samochodem Bez Celu Gniezno zebrałą ponad 17 tys. zł dla WOŚP! Ponad 17 tys. zł zebrała Nocna Jazda Samochodem Bez Celu Gniezno dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej... Poniedziałek, 8 lutego 2021
Bieg z Pierwszej Stolicy do Stolicy za nami! Zebrano 31,5 tys. zł! Bieg z Pierwszej Stolicy do Stolicy miał jeden cel - zebranie jak największej sumy pieniędzy dla Wielkiej... Czwartek, 4 lutego 2021
Czerniejewo pobiło rekord! Gmina Czerniejewo pobiła rekord! Podczas 29. Finału WOŚP zebrano: cała gmina 109 343,16 zł. i 33,77... Czwartek, 4 lutego 2021
Z I Liceum dla Wielkiej Orkiestry! Ponad 3 tysiące złotych zebrano w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie na rzecz... Wtorek, 2 lutego 2021