moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Spraw sobie zegarek, który przetrwa kilka dekad. Zobacz, jak prawidłowo dbać o czasomierze

Piątek, 11 października 2019
  • Spraw sobie zegarek, który przetrwa kilka dekad. Zobacz, jak prawidłowo dbać o czasomierze

Naręczne czasomierze wytrzymują próbę czasu i wciąż są jednym z najpopularniejszych dodatków stylizacyjnych nie tylko dla mężczyzn, ale również dla kobiet. Zdecydowana większość z nich nie należy do najtańszych elementów garderoby, dlatego warto zadbać o maksymalne wydłużenie ich żywotności. W tym artykule podpowiemy Ci, jak prawidłowo pielęgnować każdy zegarek.

Kupiłeś więc noś! Zobacz, dlaczego nie warto chować zegarka do szafy
Bardzo dużo osób decyduje się na kupno nowego zegarka i schowanie go na długie lata do szafy z myślą o zachowaniu jego świeżości. Paradoksalnie, takie zachowanie może jedynie zaszkodzić naszemu czasomierzowi. Cały wewnętrzny mechanizm skonstruowano z myślą o nieustannym ruchu. Dzięki temu zegarek samodzielnie dba o zachowanie odpowiedniego stanu lepkości smaru. Pozostawienie czasomierza na dłuższą chwilę bez ruchu powoduje zastyganie mazi, a jego ponowny rozruch jest niezwykle niebezpieczny dla drobnych elementów tarczy.

Bezpieczne czyszczenie zegarka. Zawsze postępuj zgodnie z instrukcją producenta
Podstawą dbania o dobrą kondycję czasomierzy, podobnie jak w przypadku innych drobnych sprzętów codziennego użytku, jest ich dokładne czyszczenie. Dotarcie do wewnętrznych elementów zegarka wymaga od nas wizyty u profesjonalnego zegarmistrza, jednak utrzymując w należytej czystości zewnętrzną powierzchnie czasomierza znacznie przyczynimy się do wydłużenia jego żywotności. Do poprawnego działania zegarka potrzebne jest jego regularne noszenie, a to sprawia, że na bransolecie i kopercie odkłada się pot, kurz i inne tego typu zabrudzenia. Wpływa to nie tylko na kondycję, ale przede wszystkim na bardzo nieatrakcyjny wygląd tak prestiżowego dodatku, jakimi są m.in. Orient zegarki. Kupując czasomierze renomowanego producenta z pewnego źródła możemy mieć pewność, że do opakowania zostanie dołączona szczegółowa instrukcja postępowania i czyszczenia przyrządu. 

Sklep NOVOTIME oferuje swoim klientom produkty wykonane z najwyższej klasy materiałów, których samodzielne czyszczenie nie należy do najtrudniejszych czynności. Do pielęgnacji kopert i bransolet ze stali powinno używać się lekko zwilżonej szmatki. W przypadku nieco większego zabrudzenia, zalecane jest korzystanie ze szczoteczki do zębów z miękkim włosiem. Nieco inaczej dbanie o czystość wygląda przy skórzanych elementach. Posiadając taki zegarek powinniśmy regularnie przecierać opaskę suchą szmatką. Po stronie użytkownika leży także kwestia ochrony bransolety przed potem. Latem warto nieco poluźnić pasek i dbać o to, aby nie był on wilgotny.
 

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Jak dobrać złote kolczyki do fryzury? Inspiracje i garść porad dla kobiet Włosy są atrybutem kobiecości. To one nadają twarzy wyrazu, okalając ją w określony sposób. Ich kolor,... Sobota, 11 stycznia 2020
Podobno prezent idealny nie istnieje... A jednak! Prezent doskonale sprawdzający się zwłaszcza w wyjątkowych, ważnych, zarówno zawodowych, jak i osobistych... Środa, 29 marca 2017