moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Poseł Władysław Kosiniak-Kamysz w Gnieźnie! Parlamentarzysta wspiera przedsiębiorców!

Piątek, 4 października 2019
  • Poseł Władysław Kosiniak-Kamysz w Gnieźnie! Parlamentarzysta wspiera przedsiębiorców!

W czwartek Jacek Tomczak - prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego i poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego odwiedził Gniezno. Na zorganizowanej w CECH-u konferencji prasowej przedstawił swój program wyborczy. Razem z nim pojawili się Andrzej Grzyb oraz Jacek Tomczak, który jest numerem 1 na liście PSL w naszym okręgu wyborczym.

Trzy bardzo ważne punkty naszego programu wyborczego, to po pierwsze dobrowolny ZUS - mówi Władysław Kosiniak-Kamysz. Jeżeli składka na ZUS będzie wynosiła w przyszłym roku 1 500 zł dla samozatrudnionego, to oznacza to zamknięcie wielu miejsc pracy. Przedsiębiorcy mówią nam wprost: zlikwidujemy swoje zakłady pracy, swoje firmy, bo nie zapłacimy tyle. My proponujemy: nie stać cię, nie jesteś w stanie - nie płacisz ZUS-u, masz wakacje od ZUS-u. To jest realne, tak jest w Niemczech, więc dlaczego my nie możemy zaczerpnąć z naszych zachodnich sąsiadów dobrego wzorca. Takich krajów jest więcej, gdzie nie ma takiej restrykcji obowiązkowości. My mówimy: musisz być rozważny, uzbierać przynajmniej na emeryturę minimalną, ale możesz mieć 15, nawet 20 lat wakacji od ZUS-u. Drugi punkt to jest stabilność prawa. O tym bardzo często mówią przedsiębiorcy. To nie kosztuje. Tu już nie ma wydatków. Tutaj trzeba ludzi zdroworozsądkowych w Sejmie, którzy nie będą chcieli za wszelką cenę przeregulować wszystkiego, zapisać wszystkiego w ustawie. Zaufajmy przedsiębiorcom - to są ludzie uczciwi, to są patrioci gospodarczy. Trzecia kwestia dotyczy nie wysyłania co chwilę kontroli z Urzędu Skarbowego, Inspekcji Pracy, ZUS-u. 99% polskich przedsiębiorców to ludzie uczciwi, przyzwoici. Jak jest 1% czarnych owiec to trzeba je znaleźć, ukarać, napiętnować, a nie dręczyć kontrolami uczciwych ludzi.

Poparcia programowi PSL-u udzielił także Jerzy Bartnik, prezes Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej. Zwrócono tutaj uwagę na wszelkie regulacje, których jest nadmiar, i których mali przedsiębiorcy nie byliby w stanie unieść, ponieważ te zmiany dotyczą ludzi, którzy są zajęci na co dzień obsługą drugiego człowieka, bo rzemiosło ma tą charakterystykę, że jest służebne - mówi Jerzy Bartnik. Nasze usługi, nasza produkcja jest niezbędna i to zostało w naszej wielkopolskiej tradycji mocno zakorzenione i trwa do dzisiaj. (...) Myślę, że zmiany, które są zaproponowane, szczególnie te ZUS-owskie wychodzą naprzeciw oczekiwaniu rzemieślników, którzy nie chcą nie tylko płacić więcej niż zarobili, ale wypadnięcie dzisiaj z zakresu ubezpieczeń to jest olbrzymia biurokracja w zakresie powrotu. To są elementy, które utrudniają codzienną działalność. Podkreślę, że nasze „ związki” nie są przypadkowe. Rzemiosło szuka swojego reprezentanta politycznego od kilkunastu lat i ciągle wszyscy w czasie kampanii są za nami, ale jak tylko ona minie to zapomina się o naszych problemach. (...) To Polskie Stronnictwo Ludowe przyjęło na siebie to zobowiązanie przedwyborcze i głosi je publicznie, że potrzeba jest uregulowania samorządu gospodarczego.

Władysław Kosiniak-Kamysz przyjechał do Pierwszej Stolicy wspólnie z Andrzejem Grzybem i Jackiem Tomczakiem, który jest numerem 1 na liście wyborczej PSL do Sejmu z naszego okręgu. Jacek Tomczak oprócz tego, że jest posłem, pełni także funkcję Przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu ds. Rzemiosła. To również Współautor i poseł sprawozdawca zmiany Ustawy o rzemiośle z 2015 r. Wielokrotnie nagradzany przez Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą za działalność na rzecz rzemiosła oraz szkolnictwa zawodowego. Wiceprzewodniczący Klubu Parlamentarnego PSL Koalicja Polska. Konsekwentny obrońca życia i tradycyjnego modelu rodziny.
 

tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(3)

  • 07.10.2019 06:04  Odpowiedz na komentarz

    Lekarze niech idą do szpitali, do roboty, a nie za grube pieniądze bawią się w politykę. Albo, albo. Czas, żeby ich rozliczyć .

  • 04.10.2019 16:22  Odpowiedz na komentarz

    Pan KOSIniak niech się cofnie do leczenia a nie,, BUJA"w polityce.tak mało LEKARZY.rolnicy mają już ich dość

  • 04.10.2019 10:06  Odpowiedz na komentarz

    A kto wiedział o jego wizycie ,zrobili ją potajemnie ,żeby wyborcy nie przyszli ,media też się ośmieszają ,że nie wiedzą i nie informują o takich wizytach . Kosiniak zniszczył psl partię która jest najstarsza w polsce ,a rolnicy nie mogą patrzeć na nich tak roztrwonić taką dużą tradycję to trzeba umieć.

PODOBNE TEMATY
Radny Artur Kuczma przechodzi do partii Szymona Hołowni Artur Kuczma, radny Rady Miasta Gniezna, poinformowało dzisiaj na swoim fanpage'u, że opuszcza szeregi... Poniedziałek, 12 kwietnia 2021
PiS nie zgadza się ze słowami starosty. Jak zdaniem radnych opozycji wygląda budżet powiatu? Marcin Makohoński wypowiedział się na temat stanu finansów powiatu gnieźnieńskiego. Zdaniem radnego... Czwartek, 8 kwietnia 2021
4 mln zł dla SP nr 3! Niezrozumiała "miłość" prezydenta Budasza i posła Dolaty? Szkoła Podstawowa nr 3 w Gnieźnie otrzymała 4 mln zł na budowę hali sportowej. Środki pochodzą z budżetu... Niedziela, 4 kwietnia 2021
List Zbigniewa Dolaty do Redakcji portalu moje-gniezno.pl W piątek 12 marca 2021 r. ukazał się artykuł pt. "Irracjonalne zachowanie posła Dolaty! Nagrywał spotkanie... Środa, 17 marca 2021