moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Mocne postulaty posłanki Pauliny Hennig-Kloski! "Zawsze będę stała na straży niskiego opodatkowania życia i pracy"

Piątek, 27 września 2019
 • Mocne postulaty posłanki Pauliny Hennig-Kloski!

Zmniejszenie opodatkowania pracy, wzrost kwoty wolnej od podatku dla pracujących i emerytów, oddłużenie szpitali powiatowych, jednozmianowe szkoły oraz ratowanie pojezierza gnieźnieńskiego, które wysycha - to główne postulaty, z którymi posłanka Paulina Hennig-Kloska startuje w wyborach na przyszłą kadencję Sejmu. Posłanka przedstawiła program.

W przekonaniu posłanki musimy zmniejszyć opodatkowanie pracy, dlatego postuluje zmniejszeniu kosztów pracy o 10% oraz podwyższeniu kwoty wolnej od podatku do poziomu 15 tysięcy złotych. Przez 4 lata sprzeciwiałam się nowym obciążeniom podatkowym wprowadzanym masowo przez PiS - mówi Paulina Hennig-Kloska. Zawsze będę stała na straży niskiego opodatkowania życia i pracy, nie widzę sensu przekładania pieniędzy z prawej do lewej kieszeni Polaków. Im więcej opłat i podatków pobiera państwo, tym większą musimy utrzymywać z tych podatków administrację. Według programu Koalicji Obywatelskiej pensja, którą odbieramy co miesiąc może urosnąć nawet o 600 złotych zbliżając się do kwoty, którą mamy na umowie o pracę. To samo dotyczy emerytur, których opodatkowanie stopniowo trzeba zacząć zmniejszać.

Paulina Hennig-Kloska jako wiceprzewodnicząca sejmowej Komisji Finansów Publicznych, w dłużej mierze zajmowała się finansowaniem służby zdrowia, dziś uważa, że priorytetem nowej kadencji Sejmu musi być oddłużenie szpitali powiatowych i nowa wycena świadczeń medycznych. Szpitale, które popadają w spirale długów zaczynają oszczędzać na czym się da i świadczą coraz gorszej jakości usługi - dodała parlamentarzystka. Za pierwsze półrocze bieżącego roku 92 procent lecznictw powiatowych wykazało straty. To pokazuje systemowy problem z zadłużeniem się takich szpitali, już bez względu na jakość zarządzania tymi placówkami. W ten problem wpisuje się także sytuacja naszego szpitala w Gnieźnie. Musimy dokończyć rozbudowę, zbilansować jego działalność, zintegrować i oddłużyć.

W przekonaniu Posłanki chaos w oświacie każdego dnia odbija się na edukacji naszych dzieci i młodzieży. Musimy opanować chaos w oświacie. Polska szkoła musi być jednozmianowa, z nowoczesnymi podstawami programowymi, dobrze przygotowująca nasze dzieci do startu w dorosłe życie - mówi Paulina Hennig-Kloska. Programy nauczania muszą w końcu napisać eksperci, a nie politycy. Czas odejść od ciężkich tornistrów i masowych korepetycji, zamiast wkuwania na pamięć musimy uczyć dzieci pracy w zespole, samodzielnego poszukiwania informacji. Musimy także zmniejszyć udział samorządów w finansowaniu bieżącej oświaty, żeby miały więcej pieniędzy na inwestycję m.in: na rozbudowę szkół przepełnionych w efekcie reformy.

Ostatni ważny punkt programu gnieźnieńskiej parlamentarzystki to ochrona Pojezierza Gnieźnieńskiego. Udało się wpisać Wielkopolskę do platformy terenów powęglowych - dodała posłanka. To jest bardzo ważny program Unii Europejskiej, dedykowany na transformację terenów powęglowych i działania nakierowane na rekultywację środowiska zniszczonego działalnością kopalń. Wysychające Pojezierze Gnieźnieńskie to m.in. efektem ubocznym działania w sąsiedztwie kopalni węgla brunatnego. Potrzebujemy środków na rekultywację środowiska i transformację energetyczną. Fakt, wpisania Wielkopolski do tej platformy daje nam możliwość by sięgnąć po dodatkowe środki, to łącznie 5 mld Euro środków właśnie na takie cele dla 42 regionów. Jesteśmy na etapie przygotowania pierwszych projektów. Problem suszy w Wielkopolsce i ubytku wody w jeziorach pojezierza gnieźnieńskiego jest dotkliwy dla nas wszystkich, mieszkańców regionu, rolników, turystów wypoczywających w naszej okolicy.

tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(8)

 • 29.09.2019 09:49  Odpowiedz na komentarz

  @LAPIDARIUM > A ZDRAJCĄ TO JESTEŚ TY i tacy Gnieźnianie,którzy głosują na ZASITWIONĄ KOALICJĘ SLD,PO,PiS niszczącą Gniezno od 30-lat! Ty to prawdopodobnie głosujesz sam na swoich od koryta? Skutecznie tępicie w Gnieźnie wszelkie siły Patriotyczne czy Narodowe,które mają w sercu dobro Gniezna i przyszłość młodego pokolenia Polaków oraz Seniorów ! Dlatego w Gnieźnie nie ma KONFEDERACJI WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ (nie ma nawet 15 odważnych aby otwarli Stowarzyszenie Patriotyczne) więc PRAWDZIWY GNIEŹNIANIN zagłosuje na p.Annę Bryłka z Konina,bo tylko tam będzie można szukać RATUNKU DLA GNIEZNA!!!

 • 29.09.2019 09:11  Odpowiedz na komentarz

  Jeżeli więc nie podoba ci się Dolata lub Ostrowski, to głosuj na każdego innego z listy PIS . Możesz zagłosować nawet na tego ostatniego na liście, który miał najmniej pieniędzy na promocje swojego nazwiska. Jedno jest ważne by dalej cieszyć się dobrymi zmianami wprowadzanymi przez rząd POLSKI, to trzeba zagłosować na kogoś z listy PIS.

 • 29.09.2019 09:07  Odpowiedz na komentarz

  w TYCH wyborach nie liczy sie Gniezno, Nie liczy sie Poznań, nie liczy się Warszawa. Liczy sie tylko POLSKA. Dlatego jeżeli zależy ci na dalszych zmianach na lepsze w naszym kraju to musisz zagłosować na pis. I nie ważne na jakiego kandydata z tej partii zagłosujesz. Bo to partia ma program zmieniania POLSKI, a nie jaks pojedyńczy człowiek. Dlatego możesz glosować na każdego z list PIS

  29.09.2019 21:15

  Miś PLUSZOWY ruszył rozumem jak ciele ogonem i napisał aż 2 komentarze nadające się tylko do przedszkola.Na liście PiS z naszego okręgu Konin są tylko 2 stare nazwiska: Dolata nr.3 i Ostrowski nr.6 więc o jakich ostatnich miejscach piszesz pluszaku??? Należy spytać PiSoską sitwę z Gniezna: GDZIE JEST PAN PAWEŁ KAMIŃSKI-JEDYNY GODNY SZACUNKU I ZAUFANIA CZŁONEK PiS w GNIEŹNIE ??? Gdyby Pan Kamiński startował na posła to byłoby na kogo głosować z PiS Gniezno. W tej sytuacji POZOSTAJE TYLKO KONFEDERACJA Z PANIĄ ANNĄ BRYŁKĄ nr.1 !!! Ruszcie rozumami wszystkie Misie ślepo zakochane w PiSie !!!

 • Zabronione powinno być w tym kraju wchodzenie w związki z osobą z innego kręgu kulturowego. Dozwolone związki to z osobami z naszego kręgu kulturowego, ze słowianami i z osobami z europejskiego kręgu kulturowego, w tym tego południowego. Związki z arabami czy murzynami powinny być nielegalne tak samo jak związek chrześcijanina z osobą ateistyczną. Małżonkowie mają być wiary chrześcijańskiej, ewentualnie innej związanej z Polską, ale wiara ta musi być wspólna dla obojga. Takie zasady związków należy uregulować moim zdaniem ustawowo i są one konieczne, aby społeczeństwo prawidłowo funkcjonowało.

 • Pani poseł, dużo jest do zrobienia w polityce prorodzinnej. Trzeba wreszcie zadbać o prawidłowe ukształtowanie rodzin, tych nowych, bo obecne związki małżeńskie trzeba zachować jako prawo nabyte. Nowe jednak powinny być odpowiednio planowane i nadzorowane przez specjalny urząd, który by ludzi łączył w pary na zasadzie cech wspólnych. Czyli osoba szczupła z osobą szczupłą, magister z magistrem itp. Związek osoby grubej z osobą szczupłą byłby zabroniony jako nieprawidłowy. Związek byłby trwały, jeśli oparty jest na cechach wspólnych.

 • 27.09.2019 09:57  Odpowiedz na komentarz

  GDYBY PANI SZŁA NA KOLANACH PRZEZ CAŁE MIASTO DO KATEDRY I KRZYCZAŁA SWOJE POSTULATY,TO NIE UWIERZYŁBYM W ANI 1 SŁOWO! Pani prawdziwe poglądy są takie jakie miała Nowoczesna i wasz guru Richard. Nie wiedziała pani,że NOWOCZESNA TO ANTYPOLSKA PRZYSTAWKA? Dla mnie POLITYK-SKOCZEK może być tylko krętaczem politycznym > gdy poczuł grubszą,łatwą kasę nagle po trupach chce być dalej politykiem-zamiast odejść z honorem do swojego zawodu. Ja dam szansę p.Annie Bryłka z KONFEDERACJI WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ-jest to Prawdziwa Polka,od lat działaczka Ruchu Narodowego a blokowana w Koninie przez PO i PiS.

  28.09.2019 14:13

  Taki z Ciebie gnieźnianin że na kogos z Konina glosujesz. Zdrajca.

PODOBNE TEMATY
W Pątnowie powstanie elektrownia atomowa Zygmunt Solorz i Michał Sołowow podpisali porozumienie o budowie elektrowni jądrowej w Pątnowie. Przedsięwzięcie... Sobota, 4 września 2021
Ciężarówką przez Polskę dla Olgi Charytatywna ciężarówka ruszyła w weekend z gnieźnieńskiego Rynku. Wolontariusze zbierają pieniądze... Środa, 9 czerwca 2021
Brylantowe "last minute" To już ostatni dzwonek by zamieszkać na Brylantowym Przedmieściu. Apart Grupa Deweloperska Sp. z o.o.... Poniedziałek, 26 kwietnia 2021
Ulice Północna i Królowej Jadwigi oświetlone! To wspólna inwestycja Miasta Gniezna i dewelopera Oświetlenie ulic Północnej i Królowej Jadwigi w Gnieźnie to część wspólnej inwestycji Miasta Gniezna... Środa, 14 kwietnia 2021