moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Przy osiedlu Nowe Winiary trwa budowa nawierzchni asfaltowych

Środa, 25 września 2019
  • Przy osiedlu Nowe Winiary trwa budowa nawierzchni asfaltowych

W ubiegły czwartek Miasto Gniezno podpisało umowę z deweloperem budującym osiedle Nowe Winiary, w którym inwestor zobowiązał się do wykonania nawierzchni asfaltowej wraz z chodnikami w ciągu ul. Północnej. Było to jednocześnie "motorem napędowym" dla magistratu. W środę ruszyły prace na ul. Bolesława Śmiałego.

Na odcinku ul. Bolesława Śmiałego (od ul. Królowej Jadwigi do ul. Wacława II) trwa budowa nawierzchni asfaltowej. Poprosiliśmy Miasto Gniezno o kilka informacji na temat inwestycji. Poniżej odpowiedź, którą otrzymaliśmy:

Inwestycja przy ulicy Bolesława Śmiałego jest realizowana w ramach zadania „Profilowanie wraz z umocnieniem tłuczniem betonowym lub o podobnej twardości, z nakładką z betonu asfaltowego wraz z regulacją studni kolektorowych nawierzchni gruntowych ulic gminnych na terenie Miasta Gniezna w roku 2019”.
Koszt wykonania jezdni ul. Bolesława Śmiałego wynosi 86 600,00 zł brutto.
W ramach zadania wykonane zostanie profilowanie istniejącej nawierzchni tłuczniowej z uzupełnieniem tłucznia oraz ułożenie nawierzchni z betonu asfaltowego grubości 5 cm na szerokości jezdni 5,00 m.
Jeżeli wystąpią sprzyjające warunki atmosferyczne - brak opadów deszczu, zadanie zostanie zakończone do 30 września tego roku.
Urząd Miasta Gniezna

Jak widać podpisanie umowy ze Spółką Nowe Winiary stało się motorem napędowym do zadbania o okoliczne drogi. Niestety wszystko wskazuje na to, że „ślepy” fragment ul. Bolesława Śmiałego nie zostanie utwardzony. To wywołało protest mieszkających tam gnieźnian, którzy czują się potraktowani niesprawiedliwie.
 

tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(1)

PODOBNE TEMATY
Rekordowy Budżet Obywatelski. Znamy już wyniki Aż 7 101 mieszkańców Gniezna zagłosowało w Budżecie Obywatelskim Miasta Gniezna na rok 2022. To najwyższa... Środa, 13 października 2021
Premierowy seans filmów z II Wojny Światowej już 23 października w Parowozowni! Czasami zdarza się, że "na dnie szafy" znajdziemy coś niezwykle cennego. Tak się złożyło, że jeden z... Piątek, 1 października 2021
Przebudowa ul. Gdańskiej - postęp prac Trwa przebudowa ul. Gdańskiej w Gnieźnie. Zobaczcie na jakim etapie są prace. Piątek, 1 października 2021
Wiadukt po próbach obciążeniowych! Wiadukt w Gnieźnie pozytywnie przeszedł już próby obciążeniowe. Na obiekt wjechały dwie ciężarówki 4-osiowe... Środa, 29 września 2021