moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Przy osiedlu Nowe Winiary trwa budowa nawierzchni asfaltowych

Środa, 25 września 2019
  • Przy osiedlu Nowe Winiary trwa budowa nawierzchni asfaltowych

W ubiegły czwartek Miasto Gniezno podpisało umowę z deweloperem budującym osiedle Nowe Winiary, w którym inwestor zobowiązał się do wykonania nawierzchni asfaltowej wraz z chodnikami w ciągu ul. Północnej. Było to jednocześnie "motorem napędowym" dla magistratu. W środę ruszyły prace na ul. Bolesława Śmiałego.

Na odcinku ul. Bolesława Śmiałego (od ul. Królowej Jadwigi do ul. Wacława II) trwa budowa nawierzchni asfaltowej. Poprosiliśmy Miasto Gniezno o kilka informacji na temat inwestycji. Poniżej odpowiedź, którą otrzymaliśmy:

Inwestycja przy ulicy Bolesława Śmiałego jest realizowana w ramach zadania „Profilowanie wraz z umocnieniem tłuczniem betonowym lub o podobnej twardości, z nakładką z betonu asfaltowego wraz z regulacją studni kolektorowych nawierzchni gruntowych ulic gminnych na terenie Miasta Gniezna w roku 2019”.
Koszt wykonania jezdni ul. Bolesława Śmiałego wynosi 86 600,00 zł brutto.
W ramach zadania wykonane zostanie profilowanie istniejącej nawierzchni tłuczniowej z uzupełnieniem tłucznia oraz ułożenie nawierzchni z betonu asfaltowego grubości 5 cm na szerokości jezdni 5,00 m.
Jeżeli wystąpią sprzyjające warunki atmosferyczne - brak opadów deszczu, zadanie zostanie zakończone do 30 września tego roku.
Urząd Miasta Gniezna

Jak widać podpisanie umowy ze Spółką Nowe Winiary stało się motorem napędowym do zadbania o okoliczne drogi. Niestety wszystko wskazuje na to, że „ślepy” fragment ul. Bolesława Śmiałego nie zostanie utwardzony. To wywołało protest mieszkających tam gnieźnian, którzy czują się potraktowani niesprawiedliwie.
 

tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(1)

PODOBNE TEMATY
"Rozwiązania finansowe dla przemysłu" - konferencja dla przedsiębiorców już 13 stycznia Już 13 stycznia w VR Inkubatorze w Fałkowie odbędzie się konferencja pt. "Rozwiązania finansowe dla... Poniedziałek, 10 stycznia 2022
Rozpoczęcie inwestycji Korzystne inwestycje. Środa, 15 grudnia 2021
Świąteczny Jarmark w Gnieźnie z Lunaparkiem Maja Już niedługo Święta Bożego Narodzenia. W dniach 6 - 12 grudnia w Gnieźnie odbywa się świąteczny Jarmark.... Niedziela, 5 grudnia 2021
Nie będzie strajku w firmie Jeremias W piątek związki zawodowe podpisały porozumienie z zarządem firmy Jeremias. Tym samy nie dojdzie do... Sobota, 13 listopada 2021