moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Festyn Sportowo-Profilaktyczny z udziałem rad osiedlowych

Wtorek, 24 września 2019
  • Festyn Sportowo-Profilaktyczny z udziałem rad osiedlowych

Rada Osiedla Stare Miasto wspólnie ze Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan i Urzędem Miejskim w Gnieźnie zorganizowała w dniu 22 września 2019 roku na terenie Ogródka Jordanowskiego przy ul. 3 Maja w Gnieźnie Festyn Sportowo-Profilaktyczny a w nim VII Pojedynek Sportowo-Rekreacyjny Rad Osiedlowych Miasta Gniezna o Puchar Przechodni Prezydenta Miasta Gniezna.

W ramach festynu dzieci korzystały z dmuchanej zjeżdżalni, foto-budki, spotkania informacyjno-profilaktycznego z przedstawicielami gnieźnieńskiej Policji, przejażdżek na kucykach i konkurencji rekreacyjno-sportowych. Zwycięzcy tych zmagań otrzymali pamiątkowe medale i upominki rzeczowe. Dorośli uczestnicy korzystali ze strzelnicy sprawdzając swoje umiejętności i celność oka. Stałym i corocznym elementem festynu była rywalizacja między radami osiedlowymi naszego miasta w ramach pojedynku rekreacyjno-sportowego.

Do Pojedynku przystąpiło 6 rad osiedlowych tj. Rada Osiedla Winiary, Tysiąclecie, Dalki, Skiereszewo, Konikowo i Stare Miasto. Zawodnicy rywalizowali w takich konkurencjach jak: strzelanie z wiatrówki, rzut woreczkami do celu, rzut ringo, wyrzucanie kości, rzuty woreczkami do okręgów, rzut beretem, rzut woreczkami do punktowanej tarczy.

Zwycięzcy w/w konkurencji otrzymali pamiątkowe medale. W klasyfikacji zespołowej nagrodzono pucharami 6 najlepszych rad osiedlowych. Puchar Przechodni Prezydenta Miasta Gniezna wywalczyła reprezentacja Rady Osiedla Stare Miasto.

Przeprowadzono także turniej strzelecki w kategorii mężczyzn i kobiet. Zwycięzcy powyższych współzawodnictw otrzymali okolicznościowe puchary i medale.

W gronie organizatorów, uczestników i zaproszonych gości byli min. Przewodniczący Komisji Sportu Rady Miasta Gniezna - Prezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan - Stanisław Dolaciński, Członek Zarządu Powiatu - Przewodniczący Rady Osiedla Tysiąclecie Mariusz Mądrowski, organizator imprezy Przewodnicząca Rady Osiedla Stare Miasto - Daria Danik oraz przewodniczący rad osiedlowych wraz ze swoimi reprezentacjami. Imprezie towarzyszyła discopolowa muzyka. Wszyscy uczestnicy mogli raczyć się kiełbaskami z grilla.

Organizowany corocznie festyn na stałe wpisał się w kalendarz imprez sportowo - rekreacyjnych odbywających się w ogródku jordanowskim przy ul. 3 Maja.

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Stella Niechan Gniezno nadal w I lidze Po niezwykle emocjonującym spotkaniu w Krakowie gdzie padł wynik 4:6 utrzymujemy się w lidze 1 setem! Czwartek, 17 czerwca 2021
Mecz barażowy wygrany! Pierwszy krok w drodze do utrzymania pierwszej ligi kobiet w tenisie stołowym został zrobiony. W sobotnie... Niedziela, 6 czerwca 2021
W sobotę mecz tenisa stołowego W sobotę, 5 czerwca, o godz. 16.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Niechanowie, ul. Różana... Czwartek, 3 czerwca 2021
Tenisistki Stelli Niechan Gniezno walczą o utrzymanie w lidze W minionym tygodniu drużyna Stelli Niechan Gniezno rozegrała dwa ostatnie mecze w ramach rozgrywek 1... Czwartek, 27 maja 2021