moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Podaruj drugie skrzydło podopiecznym Domu Pomocy w Łopiennie

Czwartek, 19 września 2019
  • Podaruj drugie skrzydło podopiecznym Domu Pomocy w Łopiennie

Łopienno to wieś w powiecie gnieźnieńskim (Gmina Mieleszyn), gdzie znajduje się Dom Pomocy Społecznej Dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie. Pięćdziesięciu podopiecznych może tam spędzać czas w rodzinnej atmosferze, a prowadzące placówkę Siostry Elżbietanki wraz z opiekunami budują i wzmacniają w nich poczucie godności i własnej wartości, dając szansę rozwoju intelektualnego i fizycznego.

Niestety, ośrodek ten ma coraz większe potrzeby, a marzeniem personelu i podopiecznych jest obecnie rozbudowa Domu o drugie skrzydło budynku. To w nim będzie się odbywać rehabilitacja i rozwijanie samodzielności Podopiecznych. Całość prac wyceniono na 2 500 000 zł. Dzięki tej inwestycji kolejne osoby z niepełnosprawnościami otrzymają opiekę i pomoc w każdym możliwym zakresie na miejscu, w Łopiennie, bez konieczności pokonywania wielu kilometrów, aby odbyć ćwiczenia rehabilitacyjne.

Dlatego 20 września na terenie Gniezna oraz całego powiatu gnieźnieńskiego odbędzie się zbiórka finansowa zorganizowana przez Fundację Santander Bank Polska na rzecz DPS w Łopiennie. O szczegółach akcji opowiedzieli 18 września, podczas wspólnej konferencji prasowej Prezydent Tomasz Budasz, Sławomir Stróżyk - Dyrektor Regionu Santander Bank Polska oraz Przemysław Strzyżewski - Kierownik Obsługi Klienta Santander Bank Polska. W tym samym dniu, niezależna zbiórka przeprowadzona zostanie w trzech centralach Santander Bank Polska: w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu. Placówka została wybrana nie przypadkowo - już wcześniej, w ramach programu wolontariatu pracowniczego otrzymała ona wsparcie, a w pracę na jej rzecz zaangażowała się kadra kierownicza jednego z pionów banku z wiceprezesem Santander Bank Polska na czele.

Podczas pierwszej akcji wolontariusze przeprowadzili rewitalizację ogrodu wokół ośrodka, wykonali drobne prace remontowe oraz, co chyba najważniejsze, spędzili czas z podopiecznymi placówki. Dzięki pobytowi w ośrodku wolontariusze dobrze poznali potrzeby Domu i wyrazili chęć dalszej współpracy. Efektem tego działania będzie piątkowa zbiórka, z której wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na budowę drugiego skrzydła placówki.

Inicjatorem i pomysłodawcą akcji jest Sławomir Stróżyk - dyrektor Regionu Santander Bank Polska. W akcję zaangażowali się przedstawiciele samorządu terytorialnego: Prezydent Miasta Gniezna Tomasz Budasz, wraz z zastępcami: Jarosławem Grobelnym oraz Michałem Powałowskim. Wraz z innymi wolontariuszami będą oni 20 września zbierać pieniądze na ten szczytny cel. Jednocześnie informujemy wszystkich ludzi o wielkim sercu, że pieniądze (do końca września) na rzecz Domu Pomocy przesyłać można także na konto: 45 1090 1056 0000 0001 4266 9745 w tytule przelewu wpisując „Gniezno”.
 

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
"Rozwiązania finansowe dla przemysłu" - konferencja dla przedsiębiorców już 13 stycznia Już 13 stycznia w VR Inkubatorze w Fałkowie odbędzie się konferencja pt. "Rozwiązania finansowe dla... Poniedziałek, 10 stycznia 2022
Rozpoczęcie inwestycji Korzystne inwestycje. Środa, 15 grudnia 2021
Świąteczny Jarmark w Gnieźnie z Lunaparkiem Maja Już niedługo Święta Bożego Narodzenia. W dniach 6 - 12 grudnia w Gnieźnie odbywa się świąteczny Jarmark.... Niedziela, 5 grudnia 2021
Nie będzie strajku w firmie Jeremias W piątek związki zawodowe podpisały porozumienie z zarządem firmy Jeremias. Tym samy nie dojdzie do... Sobota, 13 listopada 2021