moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Hulajnogi elektryczne czy zastąpią tradycyjne rowery?

Środa, 11 września 2019
  • Hulajnogi elektryczne czy zastąpią tradycyjne rowery?

Zwiększenie codziennej mobilności to bardzo ważny aspekt dla współczesnych ludzi. Dążenie do coraz to szybszego przemieszczania, staje się priorytetem w obecnych czasach. Niestety przyszło nam żyć w dobie ciągłego zabiegania i wiecznego pośpiechu, dlatego to jak szybko dostaniemy się z punktu a do punktu b, jest takie istotne, szczególnie w dużych zakorkowanych miastach. Naprzeciw temu wychodzi nowoczesna technologia oferując nam rozwiązanie w postaci hulajnóg elektrycznych.

Hulajnogi wracają w wielkim stylu!
Każdy z nas w swoim życiu na pewno miał styczność z hulajnogami. Niektórzy z nas jeździli, inni kupowali swoim dzieciom czy wnukom, a inni zaś byli sceptycznie do nich nastawieni. Nie da się jednak ukryć, że hulajnogi towarzyszą nam od lat, a w ostatnim czasie przeżywają istny renesans. Hulajnogi swój powrót na salony zawdzięczają technologii. Wprowadzenie na rynek ich elektrycznych odpowiedników spowodowało ożywieniu na rynku produktów związanych z mobilnością. Wszyscy nagle zapragnęli posiadać hulajnogę.
 
Dlaczego hulajnogi elektryczne są takie popularne?

Dzięki temu, że hulajnogi elektryczne są stosunkowo małych rozmiarów to zmieszczą się wszędzie. Dodatkowym plusem jest ich łatwa obsługa oraz to, że nauczenie się jeżdżenia na nich, jest proste. Jedyne co wystarczy zrobić to nacisnąć odpowiedni przycisk przy kierownicy, aby w momencie rozpędzić elektryczną hulajnogę do dużej prędkości.  Nie należy zapominać również o komforcie użytkowania. Pomimo tego, że pozycja podczas jazdy jest stojąca, nie przeszkadza to w przyjemnej jeździe. Wszystko to sprawia, że hulajnogi elektryczne są tak chętnie kupowane.

Walka o popularność

Spoglądając na miejski krajobraz, nie da się oprzeć wrażeniu, że hulajnogi elektryczne, rywalizują o popularność z rowerami. W przestrzeni miejskiej da się zauważyć, że wiodące dotychczas prym rowery, powoli wypierane są przez elektryczne odpowiedniki hulajnóg. Ale czy rower w tej bitwie jest na przegranej pozycji? Na pierwszy rzut oka można by powiedzieć, że tak, ale nie byłoby to do końca zgodne z prawdą. Rower mianowicie, ma tę przewagę nad hulajnogą elektryczną, że do jego napędzania nie potrzebujemy energii elektrycznej, a jedynie siły naszych mięśni. Jest to bardzo istotne w przypadku, kiedy przez dłuższy czas nie będziemy mieli dostępu do żadnego źródła prądu. To właśnie sprawia, że mimo wszędobylskiego postępu technologii, rower nadal będzie jednym z popularniejszych środków przemieszczania się po mieście.

Hulajnogi elektryczne - najlepszy sposób na zakorkowane miasta?
Ostatnimi czasy, rynek zalała fala mobilnych pojazdów. Na sklepowych półkach znajdziemy przeróżne kompaktowe urządzenia ułatwiające nam przemieszczanie. Na tle olbrzymiej konkurencji, wyróżniają się przede wszystkim hulajnogi elektryczne. Zawdzięczają to swojej przystępności i łatwości w obsłudze. Ale czy to jedyne ich zalety?
 
Przewaga hulajnogi elektrycznej nad samochodem
Hulajnoga elektryczna to świetna alternatywa dla samochodu. Często wybieramy samochód jako podstawowy środek lokomocji, bo jest nam wygodniej oraz zakładamy, że dojedziemy gdzieś szybciej. Jest to oczywiście mylne przeświadczenie, gdyż w korkach potrzebna jest duża mobilność, której w przypadku samochodu, po prostu brakuje. Kolejnym atutem przemawiającym za hulajnogą elektryczną jest, to, że generuje nieporównywalnie mniejsze koszty podczas użytkowania. W dzisiejszych czasach szukamy prostych rozwiązań, tym samym hulajnogi elektryczne idealnie się w to wpisują. Mowa tu o prostocie w użytkowaniu. Aby móc jeździć na hulajnodze należy jedynie uprzednio ją naładować i to wszystko. Już można cieszy się wachlarzem jej możliwości. A co ważne nie wymaga ona żadnych uprzednio zdobytych uprawnień co sprawia, że jest idealnym rozwiązaniem dla każdego. Nie tylko ominięcie korków, ale i łatwość z parkowaniem, przemawia za jeżdżeniem na hulajnodze elektrycznej. Nic więc dziwnego, że hulajnoga elektryczna, w mieście podczas godzin szczytu jest najlepszym rozwiązaniem, kiedy chcemy szybko i sprawnie się przemieszczać.

Hulajnogi elektryczne najlepsza alternatywą dla rowerów?

O tym, że hulajnogi elektryczne są praktyczniejsze od rowerów, nikogo nie trzeba przekonywać. Zwłaszcza kiedy chcemy z naszym rowerem podróżować, czy to komunikacją miejską czy innymi środkami lokomocji. Rower jest ciężki, nieporęczny i przede wszystkim zajmuję dużo więcej miejsca. Za przewagą hulajnóg elektrycznych przemawia przede wszystkim to, że przemieszczanie nie wymaga od nas żadnego wysiłku. Po prostu stajemy na pojeździe, naciskamy przycisk odpowiedzialny za gaz i jedziemy. Proste i skuteczne.

Dbasz o środowisko? Postaw na hulajnogi elektryczne

Moda na bycie ekologicznym trwa w najlepsze. To bardzo ważne, aby obywatele byli świadomi społecznie i czynnie angażowali się w poprawę sytuacji naszego środowiska. Dlatego, tak ważne jest, aby segregować śmieci, redukować do minimum generowanie plastiku oraz zmniejszać emisję spalin. To właśnie spaliny są największą bolączką dużych miast. Chcąc walczyć z tym zjawiskiem, warto jest szukać alternatyw dla samochodów. Dobrze się czasem przespacerować lub wsiąść na hulajnogę czy rower. Te sposoby przemieszczania wcale nie emitują spalin dzięki czemu, środowisko może choć na chwile odetchnąć.

Napisz komentarz

Komentarze(1)

  • 13.09.2019 22:22  Odpowiedz na komentarz

    Hulajnogami można wszędzie jeździć, ale nie po tych nierównych brukach w centrum naszego Gniezna .

PODOBNE TEMATY
Rowerem po zdrowie! W ramach projektu "Sportowe Wakacje +" w imieniu Fundacji "Zatrzymać Czas" zapraszamy na wydarzenie... Środa, 13 października 2021
Jaką deskę SUP wybrać dla początkujących? Czy marka ma znaczenie? Choć pływanie na desce SUP nie należy jeszcze u nas do najpopularniejszych wodnych aktywności, z roku... Poniedziałek, 27 września 2021
GST TriEagle Team w top 10 triathlonowego Pucharu Polski 2021 Polski Związek Triathlonu ogłosił wyniki w klubowej klasyfikacji końcowej Pucharu Polski 2021. W trwającym... Niedziela, 26 września 2021
Gnieźnianie pokochali rower miejski Ponad 24 tys. razy wypożyczono rower miejski przez pierwszy miesiąc funkcjonowania systemu w Gnieźnie.... Poniedziałek, 13 września 2021