moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Dlaczego tak trudno jest dziecku zrozumieć matematykę? Jak z tym pomoże korepetytor?

Środa, 11 września 2019
  • Dlaczego tak trudno jest dziecku zrozumieć matematykę? Jak z tym pomoże korepetytor?

Polska jest bardzo inteligentnym państwem, w którym znajduje się wiele kulturalnych i edukacyjnych ośrodków, szkół oraz znanych uniwersytetów. W dużych miastach, jak i w małych miasteczkach, ludzie dążą do nauki i pragną zdobywać wiedzę w różnych kierunkach. Opanowanie matematyki jest bardzo ważne w rozwoju zawodowym i takich specjalnościach jak IT, księgowość, marketing i sprzedaż.

Matematyka zwiększa szanse na zdobycie dobrej pracy. Przecież jest ona potrzebna nie tylko w technicznych specjalnościach, a jeszcze przydatna do różnych obliczeń finansowych, chociażby swojego wynagrodzenia, żeby nie być oszukanym przez pracodawcę. Liczby rządzą światem, - tak powiedział znany Pitagoras i miał rację. Z czego to wynika? Przygotowaliśmy cały artykuł o tym!

Algebra i geometria potrzebne czy nie?

Żeby odpowiedzieć na pytanie: dlaczego warto uczyć się matematyki?, warto spojrzeć na sfery życia, gdzie jest ona niezbędna. Po pierwsze, przydaje się ta nauka w sklepach, nikt nie chce być oszukanym i stracić własnych pieniędzy. Po drugie, dobrze wiedzieć ile musi wynosić twoje wynagrodzenie miesięczne, jakie podatki płacisz do urzędu skarbowego i od czego zależą te kwoty. Po trzecie, wszystkie techniczne zawody wymagają opanowania matematyki na wyższym poziomie.
W dzieciństwie matematyka jest łatwa do ogarnięcia. Dzieci mogą szybko wszystkiego się nauczyć, ponieważ ich mózg nie jest jeszcze przesycony dużą objętością informacji. Warto zaproponować korepetycje z matematyki swojemu dziecku, bo w młodym wieku nikt chyba jeszcze nie wie w jakim kierunku będzie zmierzał i czy w ogóle warto tracić swój czas na korepetycje czy nie. Jasne jest tylko jedno: każda wiedza przyda się w życiu, tylko nie wiadomo kiedy.

W jaki sposób nauczyciel pomoże dziecku nauczyć się matematyki? Jakie są cechy profesjonalnego korepetytora?
Nauczyciel zrobi wszystko, żeby lekcja nie była zbyt skomplikowana dla dziecka. Korepetycje z matematyki mogą być prowadzone w formie gry. Żeby zaciekawić ucznia korepetytorzy wymyślają różne sposoby: dają słodkie wynagrodzenie za poprawne rozwiązanie zadania, dają dłuższe przerwy, przygotowują ciekawe gry z elementami matematyki. Forma zajęć korepetycji matematyka, która zaciekawi ucznia może być różna, ważny jest rezultat.
W każdym zawodzie są jakieś najważniejsze cechy, które decydują o profesjonalizmie. Dobry nauczyciel powinien wyróżniać się poniższymi cechami:
  • posiadać zdolność współpracy z dziećmi;
  • rozumieć dziecięcą psychologię;
  • mieć wystarczającą wiedzę z przedmiotu, w łatwy sposób wytłumaczyć czym są równania w matematyce;
  • umieć w wyznaczonym okresie przygotować ucznia do egzaminów;
  • matura musi być jednym z priorytetów podczas zajęć;
  • mieć wiedzę o różnych uniwersytetach, żeby pomóc z wyborem przyszłym studentom;
  • ujawniać słabe strony ucznia i pracować nad nimi.

Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki
Matematyka nie jest trudną nauką. Najważniejsze: mieć motywację do tego! Na przykład, korepetycje z matematyki, przygotowawcze do matury, mogą być wspaniałą motywacją. Dziecko musi rozumieć, że matematyka jest miarą wszystkiego w naszym wszechświecie. Bez podstawowego rozumienia tej nauki ciężko będzie w każdej sferze życia, zaczynając od sklepu i kończąc na wizycie w banku. Strona internetowa buki.org.pl posiada ogromny wybór korepetytorów z matematyki w całej Polsce i proponuje wygodne warunki dla swoich użytkowników! Zobaczcie i przekonajcie się sami!
Warto też pracować nad rozwinięciem pamięci i koncentracją uwagi dziecka, ponieważ te nawyki są bardzo ważne podczas nauczania się matematyki. Wstęp do dorosłego życia oznacza, że dziecko musi opanować nawyki korzystania z finansów: umieć rozdzielić swój przychód racjonalnie i nie wydawać na nie potrzebne rzeczy.

Artykuł został napisany przez nauczyciela i korepetytora matematyki Karla V.
Korepetycje Warszawa i inne polskie miasta na stronie https://buki.org.pl

 

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Ponad 300 tysięcy na nowoczesny sprzęt do prowadzenia zajęć Miasto Gniezno otrzymało 305 700,00 złotych na zakupy inwestycyjne niezbędne do realizacji zajęć edukacyjno-profilaktycznych... Czwartek, 2 grudnia 2021
Stypendia dla studentów 4 listopada 2021 roku w auli Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego prezydent Gniezna Tomasz... Piątek, 5 listopada 2021
Poznański Festiwal Nauki i Sztuki - gnieźnieńska odsłona w IKE Serdecznie zapraszamy na gnieźnieńską odsłonę Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, która odbędzie... Sobota, 30 października 2021
Uczniowie ZST nagrodzeni 21 października odbyło się spotkanie uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Gnieźnie z panem Robertem... Piątek, 22 października 2021