moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Jak działa depilacja laserowa? Najczęstsze pytania zadawane w gabinecie kosmetycznym

Piątek, 19 lipca 2019
  • Jak działa depilacja laserowa? Najczęstsze pytania zadawane w gabinecie kosmetycznym

Gładka skóra to marzenie wielu kobiet - szczególnie latem, ale również w ciągu całego roku pragniemy wyglądać i czuć się doskonale. Jednak tradycyjne metody usuwania owłosienia, jak maszynka czy depilator elektryczny, dają efekt na dosyć krótki czas. Co zatem zrobić, by pozbyć się włosków na dłużej? Wybrać depilację laserową! Metoda ta, choć niezwykle skuteczna, wciąż jest nowością na rynku, dlatego klientki gabinetów kosmetycznych zadają na jej temat wiele pytań. Odpowiadamy na te słyszane najczęściej.

Czy zabieg będzie bolesny?
Kobiety, które mają już za sobą doświadczenia z depilatorem elektrycznym, obawiają się bólu towarzyszącego zabiegowi epilacji laserowej. Błędem byłoby twierdzić, że jest on zupełnie bezbolesny, ale odczucia są w dużej mierze uzależnione od indywidualnego progu bólowego. W trudniejszej sytuacji są też posiadacze i posiadaczki gęstych, ciemnych włosów, ponieważ wysokie stężenie pigmentu intensyfikuje ból. Jest jednak na to rada: specjalny żel chłodzący albo nawiew stosowany w gabinecie Dermedik.

Ile razy trzeba przyjść na depilację?
Wbrew pozorom jeden zabieg nie wystarczy, aby usunąć wszystkie włoski. Laser niszczy strukturę mieszka włosowego, ale całkowicie jest w stanie ja zneutralizować tylko w jednej fazie wzrostu włosa. Dlatego po jednej wizycie znika tylko część owłosienia, a pozostała, chociaż delikatniejsza i jaśniejsza, musi czekać na swój moment. Profesjonalna depilacja laserowa w Krakowie albo innych dużych miastach polega więc na kilku lub kilkunastu wizytach w odstępie 6-8 tygodni. Dopiero po takim czasie można mówić o trwałym rezultacie, ale konieczne będzie przyjście na zabieg utrwalający po roku lub dwóch.

Co z wrastającymi włoskami?
Tradycyjne metody depilacji, zwłaszcza za pomocą manualnej maszynki, niekiedy skutkują bolesnym wrastaniem włosków i tworzeniem się stanów zapalnych. Skorzystanie z zabiegu depilacji laserowej oferowanego przez Instytut Medycyny Estetycznej Dermedik pozwala na dobre pożegnać się z tym problemem. Laser usuwa bowiem wszystkie włoski, także te wrastające, co poprawia wygląd i stan skóry.

Czy ten zabieg jest bezpieczny?
Jak najbardziej. Laser jest zupełnie bezinwazyjną metodą depilacji, o ile nie wystawiamy na jego działanie zmian barwnikowych skóry. On sam nie powoduje żadnych podrażnień ani infekcji, dlatego laserową depilację stosuje się nie tylko na nogach, ale też pod pachami, na twarzy czy w okolicy bikini. Emitowana przez urządzenie wiązka światła laserowego w żaden sposób nie niszczy skóry, a jedynie mieszki włosowe. Jeśli więc chcesz wyglądać perfekcyjnie i jednocześnie cieszyć się zdrową oraz piękną skórą, wybierz zabieg depilacji laserowej.

 

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
3 kroki do perfekcyjnych brwi Są nieodłącznym elementem makijażu, dlatego zależy Ci, by wyglądały z jednej strony doskonale, zaś z... Wtorek, 29 października 2019
Jakie kosmetyki dla kobiet ze skłonnościami do alergii? Jeśli Twoja skóra jest wyjątkowo wrażliwa i podatna na podrażnienia, musisz starannie dobierać kosmetyki.... Piątek, 4 października 2019
Jak wybrać maseczki do włosów? Prawidłowa pielęgnacja włosów wiąże się z nieco większą liczbą zabiegów niż tylko mycie i czesanie.... Środa, 26 czerwca 2019