moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Już w weekend koncerty Ani Dąbrowskiej i Michała Szpaka

Wtorek, 2 lipca 2019
  • Już w weekend koncerty Ani Dąbrowskiej i Michała Szpaka

Koncerty Michała Szpaka oraz Ani Dąbrowskiej - to główne punkty tegorocznych Dni Gniezna, a zarazem jedne z kulminacyjnych momentów Królewskiego Festiwalu Artystycznego. To jednak nie jedyne atrakcje, które czekają na nas podczas tego pełnego wydarzeń weekendu. Dla dzieci przygotowano festiwal baniek mydlanych, będą też koncerty zespołów supportujących: Fan Art i Ziela, kolejne zmagania młodych artystów w ramach Kalejdoskopu Talentów oraz wyczekiwana przez wielu gnieźnian strefa piknikowa z food truckami.

Bubble Day, czwartek, 4 lipca, 13.00-19.00, Plac Świętego Wojciecha
Na wszystkich amatorów kolorowych baniek czeka strefa z darmowym płynem mydlanym, zajęcia ze specjalnym animatorem zabaw, ogromny dmuchany zamek, konkursy z nagrodami oraz pokazy ogromnych, zaczarowanych baniek.

Dni Gniezna: koncert zespołu Fan Art, piątek, 5 lipca, 19.00, Plac Świętego Wojciecha
Fan Art to najstarsza aktywna grupa rockowa w Gnieźnie, działająca od 1968 roku. Powstała w Młodzieżowym Domu Kultury pod nazwą Fabo Band. Byli laureatami Festiwalu w Jarocinie w 1974 roku. W ich repertuarze zespołu znajdują bardzo znane hity polskie i zagraniczne lat 70-tych, 80-tych 90-tych.

Dni Gniezna: koncert Michała Szpaka, piątek, 5 lipca, 20.30, Plac Świętego Wojciecha
Niezwykle utalentowana i charyzmatyczna osobowość, właściciel jednego z najlepszych głosów w Polsce. Szerszemu gronu odbiorów pierwszy raz zaprezentował się w programie X Factor, gdzie zachwycił swoimi możliwościami wokalnymi i doszedł do finału. Od tego czasu dojrzał emocjonalnie i muzycznie. W maju 2016 roku reprezentował Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji Sztokholm 2016, gdzie z piosenką „Color Of Your Life” sensacyjnie zdobył trzecie miejsce w głosowaniu publiczności. Laureat nagrody w kategorii SuperArtysta oraz Grand Prix Złote Opole 2016 na 53. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (2016).

Dni Gniezna: Kalejdoskop Talentów, sobota, 6 lipca, 12.00, Plac Świętego Wojciecha
Na scenie zobaczyć będzie można finalistów eliminacji przeprowadzonych w marcu w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie. Ideą przeglądu jest ukazanie zdolności scenicznych młodzieży i dorosłych poprzez taniec, śpiew, grę na instrumencie, akrobatykę, parodię. Zwycięzca finału otrzyma nagrodę w wysokości 500 złotych.

Dni Gniezna: koncert zespołu Ziela, sobota, 6 lipca, 19.00, Plac Świętego Wojciecha
Julita Zielińska i Patryk Kienast, czyli damsko-męski duet z Gdańska. Piosenką promującą ich pierwszą EPkę są „Fajki”, do której teledysk przygotował Krzysiek Ostrowski (Cool Kids of Death). Zespół przyjedzie do nas prosto z gdyńskiego Open'er Festival 2019.

Dni Gniezna: koncert Ani Dąbrowskiej, sobota, 6 lipca, 20.30, Plac Świętego Wojciecha
Kompozytorka, autorka tekstów, producentka. Zadebiutowała w 2004 roku albumem „Samotność po zmierzchu”, który zdobył uznanie krytyki i publiczności. „Kilka historii na ten sam temat” z 2006 roku było jej pierwszym albumem nawiązującym do tradycji polskiej muzyki lat 60., co artystka kontynuowała na kolejnych dwóch płytach. Dotychczas nagrała 7 krążków, z których każda uzyskał status co najmniej Platynowej Płyty. Jest jedną z najczęściej nominowanych artystek do Nagrody Muzycznej Fryderyk i obecnie ma na swoim koncie 34 nominacje w tym 9 wygranych statuetek. Łącznie sprzedała ponad 500 000 płyt.

Strefa piknikowa z food truckami: piątek 17.00-23.00, sobota 12.00-23.00, niedziela 12.00-18.00, Plac Świętego Wojciecha

Kolejne spotkanie z food truckami i kuchnią całego świata. Będą dania meksykańskie, chińskie czy też lody tajskie. Przewidziano również strefę piknikową z leżakami, strefę dla dzieci, dmuchańce oraz konkursy.

Organizatorami Dni Gniezna są Urząd Miejski i Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Kabaret Młodych Panów przyjedzie do Gniezna z nowym programem! Zapraszamy na występ Kabaretu Młodych Panów! Już 13 marca w hali widowiskowo-sportowej w Gnieźnie. Sobota, 19 lutego 2022
10 Tenorów już w listopadzie w Gnieźnie 20 listopada o godz. 18.00 w hali widowiskowo-sportowej w Gnieźnie odbędzie się koncert 10 Tenorów.... Czwartek, 14 października 2021
Spektakl "Telewizja kłamie" już 18 października w Gnieźnie Całkowicie świeży spektakl o telewizjach dobrze nam znanych (TVP, TVN, Polsat, TRWAM), o prowadzących... Czwartek, 14 października 2021
"KLIMAKTERIUM ... i już" ponownie w Gnieźnie! 2 października o godz. 17.00 w auli Szkoły Pomnik w Gnieźnie odbędzie się spektakl "KLIMAKTERIUM ...... Piątek, 1 października 2021