moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

"Nie godzę się na dyskryminację pacjentów z Wielkopolski"

Wtorek, 2 lipca 2019

Dyskryminacja wielkopolskich pacjentów przez Ministra Zdrowia była tematem konferencji prasowej Posłanki na Sejm RP Pauliny Hennig-Kloski. Okazuje się, że przydział środków na świadczenia opieki zdrowotnej w Wielkopolsce, w przeliczeniu na jednego ubezpieczonego, jest najniższy w kraju i znacznie odbiega od innych województw.

Podczas gdy dofinansowanie na jednego ubezpieczonego w województwie łódzkim wynosi 2 444 złote, świętokrzyskim 2 426 złotych czy śląskim 2 423, w województwie Wielkopolskim to zaledwie 2 272 złote. Taki stan rzeczy sprawia, że do kasy wojewódzkiego oddziału NFZ trafia dużo mniej pieniędzy niż by mogło, gdyby Minister Zdrowia równo traktował regiony. To ile pieniędzy dostaje NFZ w Poznaniu rzutuje bezpośrednio na to, ile pieniędzy trafia do szpitali powiatowych czy wojewódzkich w Wielkopolsce, a te coraz częściej wykazują ogromne straty. Sytuacja województwa Wielkopolskiego pod względem podziału środków finansowych na jednego ubezpieczonego w NFZ znacznie pogorszyła się w ostatnich 4 latach. To ile finansowania z NFZ otrzymują szpitale w powiatach bezpośrednio rzutuje na jakość i dostępność usług medycznych dla mieszkańców, długość kolejek, dostępność lekarzy specjalistów. NFZ nie może jednych ubezpieczonych traktować gorzej a innych lepiej. Dlatego zawnioskowałam do Pana Ministra o zmianę sposoby dzielenia tych środków i pytam miejscowych posłów PiS co zamierzają z tym zrobić? - mówiła na konferencji prasowej posłanka Paulina Hennig-Kloska. Podczas gdy w roku 2015 województwo wielkopolskie plasowało się na poziomie średniej krajowej w 2019 roku posiada dofinansowanie poniżej 95% średniej. Mniej pieniędzy na ubezpieczonego to mniej pieniędzy na zabiegi i operacje, jako wielkopolska posłanka oczekuję równego traktowania obywateli z mojego województwa.    

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(13)

  • 06.07.2019 13:50  Odpowiedz na komentarz

    Naród za pieniądze SPRZEDA się bez dwóch zdań.
    Za co by wodkę pił ??? Teraz ma raj na ziemi. Do roboty iść nie musi 45 % Polaków NIE pracuje, a KASIORA jest !!!!!

  • 05.07.2019 16:39  Odpowiedz na komentarz

    PiS przed wyborami rozda wszystkim wszystko i następcy będą mieli problem.W kasie pustki i same obietnice.

  • 05.07.2019 12:41  Odpowiedz na komentarz

    Jeśli PiS pomaga, to już jasne jest , że wyznawcy tej grupy są i ślepi i głusi .
    To co z nami robią obecni rządzący i minister zdrowia to kpiny i. Że nie lubią niepełnosprawnych, chorych i emerytów, to widać na każdym kroku !.
    Emeryci ,ŻYcie przy obecnych cenach - masakra ,starcza tylko na jedna dekadę miesiąca. Na resztę już brakuje .
    Poniżacie ludzi !

  • 04.07.2019 00:16  Odpowiedz na komentarz

    Ta pani teraz przed wyborami się nie godzi a co robiła przez 4 lata w sejmie
    Ktoś taki powinien zabrać się do porządnej pracy

  • 03.07.2019 10:49  Odpowiedz na komentarz

    Kiedy zamiast procentowych wprowadzicie kwotowe składki zdrowotne , przecież mamy takie same same narządy ciała i choroby

  • Przypadkiem te środki NFZ nie są dzielone na podstawie algorytmu stworzonego za czasów rządu Platformy Obywatelskiej ? Tak jak wiele innych "pomysłów" z tamtych czasów których dotąd nie uporządkowano , np. podatek "Belki" czy inne dziwolągi w ustawie samorzadowej ?

  • Ile dostaje Poznań a ile Gniezno , bo jak tak dbacie o budowę szpitala w Gnieźnie że lepiej nie mówić i każdy stara się o leczenie w szpitalach poza Gnieznem to możliwe że to też ma wpływ na takie statystyki a statystyki jak to statystyki zależy jak na nie patrzeć

  • Czy te środki dotyczą całości świadczeń czy tylko szpitalnych. Jaki jest podział na powiaty bo coraz więcej ludzi ucieka z Gniezna do innych szpitali i może tu mniej środków dają przez to. Ponadto NFZ przygotowuje plan finansowy także w oparciu o projekty planów finansowych poszczególnych oddziałów wojewódzkich i mamy rozumieć że oddział wielkopolski nas dyskryminuje ?

  • 02.07.2019 22:33  Odpowiedz na komentarz

    PiS chociaż pomaga ludziom A Pani lubi błyszczeć...krytykować....gorzej z robieniem...

  • 02.07.2019 22:30  Odpowiedz na komentarz

    Pani Poseł już podziękujemy....Jak nie ma nic do powiedzenia to niech lepiej nic NIE mówi...

  • 02.07.2019 14:11  Odpowiedz na komentarz

    Teraz przynajmniej nikt nie zwalnia z pracy mojej Ciotki za działalność opozycyjną. Wuja może krytykować posunięcia rządu i nikt go nie zatrzyma, a ich syn chodzi sobie spokojnie na mecze. Więc dlaczego to liberalne środowisko ciągle mówi o braku demokracji? Ona się zaczęła na jesieni 2015 roku, a wcześniej to był jej wielki deficyt, a nie teraz.

    03.07.2019 00:23

    @WACŁAW-konkretniej:przed jesienią 2015r TO BYŁY RZĄDY MAFII POLIT PO z PSL! Mnóstwo ludzi zginęło w dziwnych okolicznościach. P.poseł razem z tym plastusiem-lizakiem TO GNIEŹNIEŃSKA PRZYBUDÓWKA MAFII PO NA WYBORY JESIENNE BR. Szkoda tylko,że PiS od 4-lat nie wyjaśnienia tych w/wym śmierci tylko wszystko umarza. A PiS w Gnz to najniższy sort partyjny-jest to mieszanka PiS+PO+ZSL+PZPR=POMYJE polit.

  • 02.07.2019 14:09  Odpowiedz na komentarz

    Pani poseł, proszę sobie przypomnieć o traktowaniu ludzi za rządów PO. Moja ciotka w Warszawie protestowała przeciw podnoszeniu wieku emerytalnego, zatrzymano ją, a potem zwolniono. Komornik groził odebraniem mieszkania, mówiono, że odpuszczą jeśli zaprzestanie działalności opozycyjnej. Jej syna pobito w czasie akcji "Widelec" Schetyny, a jej męża zatrzymano na 48h, bo w sklepie tuska skrytykował.

PODOBNE TEMATY
Radny Artur Kuczma przechodzi do partii Szymona Hołowni Artur Kuczma, radny Rady Miasta Gniezna, poinformowało dzisiaj na swoim fanpage'u, że opuszcza szeregi... Poniedziałek, 12 kwietnia 2021
PiS nie zgadza się ze słowami starosty. Jak zdaniem radnych opozycji wygląda budżet powiatu? Marcin Makohoński wypowiedział się na temat stanu finansów powiatu gnieźnieńskiego. Zdaniem radnego... Czwartek, 8 kwietnia 2021
4 mln zł dla SP nr 3! Niezrozumiała "miłość" prezydenta Budasza i posła Dolaty? Szkoła Podstawowa nr 3 w Gnieźnie otrzymała 4 mln zł na budowę hali sportowej. Środki pochodzą z budżetu... Niedziela, 4 kwietnia 2021
List Zbigniewa Dolaty do Redakcji portalu moje-gniezno.pl W piątek 12 marca 2021 r. ukazał się artykuł pt. "Irracjonalne zachowanie posła Dolaty! Nagrywał spotkanie... Środa, 17 marca 2021