moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Strefa Piknikowa z food truckami - jemy i bawimy się w wakacyjny weekend w Gnieźnie!

Wtorek, 2 lipca 2019
  • Strefa Piknikowa z food truckami - jemy i bawimy się w wakacyjny weekend w Gnieźnie!

Sezon foodtruckowy trwa w najlepsze! W pierwszy lipcowy weekend zapraszamy na Plac Świętego Wojciecha na pełną atrakcji Strefę Piknikową z food truckami.

Co: Strefa Piknikowa z food truckami w Gnieźnie w ramach Dni Miasta
Kiedy: 05-07.07.2019
Gdzie: Plac Świętego Wojciecha

Przez trzy dni, od piątku do niedzieli uczestników będą karmić znane i lubiane food trucki, które przyjadą tu nawet z odległych zakątków Polski.

Na wydarzeniu nie zabraknie streetfoodowej klasyki: burgerów, zapiekanek i frytek belgijskich, a także bardziej oryginalnych potraw z kuchni całego świata. W menu znajdą się mniej i bardziej pikantne dania meksykańskie, pełne smaku dania azjatyckie, np. chińskie bułeczki baozi, pad thai, a także krewetki w wielu odsłonach i holenderskie kapsalony.

Food trucki obok sycących dań zaserwują także pyszne desery i słodkości. Wśród nich będą m.in. lody tajskie. Orzeźwienie zagwarantuje lemoniada wyciskana ze świeżych cytrusów. Nie zabraknie również piwa. Czy ktoś zna lepszy sposób na słodkie spędzenie weekendu?

Strefa Piknikowa z food truckami obok pysznego jedzenia szykuje także moc atrakcji pod chmurką.

Oprócz restauracji na kółkach, w Gnieźnie pojawią się atrakcje dmuchane dla najmłodszych i trochę starszych. W strefie wielkich baniek mydlanych, profesjonalni animatorzy nauczą wszystkich jak zrobić ogromne bańki. Dorosłych gości festiwalu zachęcamy do wzięcia udziału w pasjonującej grze terenowej i zawodach jedzenia na czas. Zapowiada się dużo dobrych emocji! Ci, którzy będą szukali chwili wytchnienia, na pewno znajdą ją w strefie chill-outu wypełnionej leżakami i dźwiękami spokojnej muzyki. Podczas imprezy wybierzemy także głosami uczestników najsmaczniejszego food trucka.

Zapraszamy na Strefę Piknikową z food truckami w ramach Dni Miasta w Gnieźnie, od 5 do 7 lipca. W piątek wydarzenie trwa w godzinach 17:00-23:00, w sobotę od 12:00 do 23:00, a w niedzielę od 12:00 do 18:00.
Wstęp bezpłatny.

Więcej na:
www.facebook.com/events/473482643420280/

Partnerzy:
  • Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie
  • Browar Amber

Partnerzy medialni:
  • moje-gniezno.pl
  • Radio Plus
  • TV Gniezno
  • Gniezno24.com
     

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Zmarła Weronika Strachanowska! Do końca walczyła z rakiem Weronika Strachanowska od roku walczyła z rakiem. Choroba zaatakowała kiedy kobieta miała zaledwie 22... Piątek, 1 października 2021
Już w niedzielę festyn dla Weroniki Strachanowskiej W niedzielę, od godz. 12.00, na gnieźnieńskim Rynku odbędzie się festyn charytatywny dla Weroniki Strachanowskiej,... Piątek, 17 września 2021
Rodzinny festyn na Winiarach za nami! W czwartek na os. Piastowskim w Gnieźnie odbył się festyn rodzinny. Tradycyjnie mieszkańcy chętnie... Sobota, 28 sierpnia 2021
Food Truck Festivals już w ten weekend w Gnieźnie Food Truck Festivals przyjedzie do Gniezna, a wraz z nami najlepsze food trucki z całego kraju. Środa, 18 sierpnia 2021